• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Rudy H0e.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Dobrze jest wcześniej powiercić sobie kilka małych otworków w poprzeczkach na kabelki, bo przy tej ilości napędów to tych kabelków będzie dość dużo.
20170620_154157mk.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dobrze jest wcześniej powiercić sobie kilka małych otworków w poprzeczkach na kabelki, bo przy tej ilości napędów to tych kabelków będzie dość dużo.
Mam pytanie, czy tego typu wtyki stosujesz (polecasz?) do zasilania akcesoriów na makiecie, np. oświetlenia (latarnie, budynki), semaforów, napędów rozjazdów, itp..., czy też wisi na tym także zasilanie torów? Pytam bo skrobię makietę i za chwilę i mnie czeka ta kablologia i wybór optymalnego rozwiązania.

PS. Wygląda to nowocześnie, "komputerowo" :)

wtyk.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
np. oświetlenia (latarnie, budynki), semaforów, napędów rozjazdów,
Takie wtyczki stosuje tylko do sterowania akcesoriami które wymieniłeś, a zasilanie torów to idzie osobna magistrala kablem 1,5mm2 i łączona jest wtykami bananowymi.
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
Kolega Paweł się pochwali co tam w tle stoi :)
To skrzynka mojego syna, nie wypada się chwalić cudzą pracą.
Chyba że chodzi Ci o te dwa intrumenty za skrzynkami, to od lewej, najukochańsza narzeczona mojego syna-łopata firmy Fiskars( w czasach gdy skakał rowerem po hopkach, on i jego koledzy zawsze ze sobą je wozili aby móc na bierząco poprawiać tor), obok jego najlepszy przyjaciel, szpadel z Castoramy służący do budowy torów do jazd.:)

I nie zaśmiecajmy Maćkowi tematu.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Nie w tym sensie Panowie. Po prostu Rudy beda tak wielkie ze chyba wyczerpią wszystkie moje aspiracje modułowe i zajmę się taborem. To tylko luźna dygresja czas pokaże ile mi zejdzie nad Rudami i co dalej...
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
Maciek, pytanie od laika. Czy rozjazd 4 nie powinien również być ustawiany razem z 3 i 6 (sprzężony)? Szczególnie biorąc pod uwagę ich bliskie położenie na makiecie.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
@zdeniu na pulpicie który zrobiłem z 3mm HDF'u naklejony jest wydruk z podziałem na strony na papierze samoprzylepnym a potem oklejony samoprzylepną folią bezbarwną :) uwielbiam w modelarstwie tanie rozwiązania taką mam filozofię. Można wiele rzeczy zrobić samodzielnie. Na wydruku w miejscach otworów zaznaczone były środki i wierciłem je wiertłem 0,5mm od strony naklejonych warstw żeby zaznaczyć położenie lecz otwory na 3mm diody i 6mm wyłączniki wierciłem w pulpicie z drugiej strony na dodatkowej warstwie MDF'u tak aby nie postrzępić naklejonego papieru. Trzeba tylko dobrze docisnąć do siebie oba MDF'y.

@Marek Klimczyk tor 10 z 4 rozjazdu prowadzi wprost pod dźwig i zasiek, na pulpicie wygląda że są blisko siebie lecz faktycznie na makiecie odległość między początkami rozjazdów to prawie 18 cm. Po za tym wydaje mi się, że uzależnienie wjazdu na tor 10 od położenia rozjazdów 3-6 było by chyba niepraktyczne bo na tor 10 można wjechać przez tor 2A bez względu na położenie rozjazdów 3-6.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Po za tym wydaje mi się, że uzależnienie wjazdu na tor 10 od położenia rozjazdów 3-6 było by chyba niepraktyczne bo na tor 10 można wjechać przez tor 2A bez względu na położenie rozjazdów 3-6.
Jest dokładnie tak, jak napisał kolega Zvolack. Takie uzależnienie spowodowałoby np., że nie dałoby się wjechać na tor 10 gdy odbywa się jazda na wprost po torze 1. W ogóle manewry po torze 2-2a z wjazdem i wyjazdem na tor 10 byłyby bardzo utrudnione i nie powinny być uzależnione od jazd po torze 1.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
"Ocenom czy reakcjom jak zwał jeden pies, na forum mówię NIE! Za każdą pozytywną czy nie - wystawiam w prezencie NEGATYNĄ!! Chcesz to cokolwiek napisz w temacie, nie klikaj jak małpa w ikonki."
Jak powiedziała pewna pani w TV; " z ust pan redaktor mi wyjął".
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki