• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Rudy H0e.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Macieju, jak byś dla dopełnienia opisu pulpitu mógł jeszcze zamieścić zdjęcie poglądowe od spodu... ( tu piję delikatnie do zastosowanych rozwiązań)

Pozdrawiam ze swego dzisiejszego 35WE,
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
@Harry Potter proszę bardzo. Druga strona już mniej spektakularna... płytki i trochę kabli. Jeszcze niewiele lecz będzie ich sporo bo dojdą przewody sygnałowe do napędów rozjazdów po dwa na każdy czyli ok 60 szt. 20180119_195325.jpg
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
@zdeniu na pulpicie który zrobiłem z 3mm HDF'u naklejony jest wydruk z podziałem na strony na papierze samoprzylepnym a potem oklejony samoprzylepną folią bezbarwną :) uwielbiam w modelarstwie tanie rozwiązania taką mam filozofię. Można wiele rzeczy zrobić samodzielnie. Na wydruku w miejscach otworów zaznaczone były środki i wierciłem je wiertłem 0,5mm od strony naklejonych warstw żeby zaznaczyć położenie lecz otwory na 3mm diody i 6mm wyłączniki wierciłem w pulpicie z drugiej strony na dodatkowej warstwie MDF'u tak aby nie postrzępić naklejonego papieru. Trzeba tylko dobrze docisnąć do siebie oba MDF'y.
Qrde aż nie wiem jak się zachować, normalnie kliknąłbym ikonkę "Wartościowa informacja",
po pierwsze dlatego że taka ona dla mnie jest, wartościowa, za co dziękuję (y),
po drugie aby nie śmiecić wątku słowem podziękowania, bo to uważam za zwykły spam (n),
ale też nie chcę być uważany przez hrabiego za małpę ;):p
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Ha ha ha @zdeniu piękny wpis :) małpka to cudowne zwierzątko nie obraziłbym się za porównanie do niej:)
Poddałem się w temacie ocen wiec oceniaj do bólu.
Co do pulpitu - jest kilka rodzajów papieru samoprzylepnego. Wybierz ten dla foto - jest ultra biały jest ciut grubszy ale to bez znaczenia.
Nie jestem do końca zadowolony z tego co użyłem lecz teraz już tego nie poprawię.
W pierwszej wersji pulpitu chciałem frezować otwory na diody i wyłączniki z białej plexi i układ zrobić za pomocą taśmy:
http://www.agawa.pl/samoprzylepna-tasma-do-tablic-do-planowania-1544-148-3035.html
pracochłonne lecz sadze, że efekt tez byłby fajny.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
No i to drugie rozwiązanie byłoby dla mnie chyba łatwiejsze w wykonaniu, niestety przykleić duży arkusz idealnie równo, bez zmarszczek i pęcherzy powietrza nie byłoby na moje nerwy :ostrozny:
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Zawsze mozna tez zrobic wydruk wielkoformatowy, solwentowy na folii sampoprzylepnej i wcale tak drogo nie wychodzi. Folie klei sie na wode ale na such tez mozna i nie jest to takie trudne.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
W sumie też się tego obawiałem i wersja MDF + wydruk na papierze + oklejenie folią powstała jakby na próbę i okazało się, że jest to prosta robota tyle, że trzeba ją wykonać bez pośpiechu. Nie odklejasz od razu całego papieru od spodniej części tylko brzeg z jednej strony łapiesz tym odklejonym kawałkiem miejsce gdzie ma przylegać i powolutku odklejasz od spodu śliską cześć a od góry szmatka przyklejasz papier. Folię na wierzch analogicznie.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Maćku, ze swego małego doświadczenia wiem jedno. Jak patrzę na ułożenie przewodów, to widzę lekki chaos...
W momencie jak będziesz miał pełne okablowanie to może być problem z lokalizacją potencjalnych usterek które zawsze się prędzej czy później pojawią.
Ale to takie spostrzeżenie na podstawie swych obserwacji z zabawy w "budowę makiety" oraz ze skali 1:1...

Co do klejenia płachty z nadrukiem, to przedewszystkim spokojnie, spokojnie i jeszcze raz spokojnie i po mału...

Pozdrawiam,
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
Możesz to zrobić nawet telefonem. Centralka DR5000 to chyba nawet umożliwia - ma Wifi, o ile pamiętam.
Klikasz w ikonkę z rozjazdem i się przełącza.
Albo tak:
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Ok rozumiem. Coś całkowicie nie dla mnie :) Nie przy 28 wjachach, nawet dobrze układu torów nie zobaczysz na telefone nie mówiąc o kliknięciu we własciwą ikonkę. Trza by laptopa albo duży tablet.. odpada.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
@karol_mar to proszę o wytłumaczenie jak laikowi :) jeden dekoder 8 rozjazdów tak? Ile kosztuje taki dekoder? 4 dekodery załatwiają sprawę. Chcąc zachować pulpit i zabawę w obsługę Rud z tabletu mieć niejako tylko w opcji jak to mam połączyć?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki