• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Rudy H0e.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

misza1

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#21
Wielki szacunek za podjęte zadanie. Dla mnie, żółtodzioba jest to "kosmos". Trzymam paluchy i - powodzenia. Mam nadzieę, że jak będę tutaj zaglądał, to wiele się nauczę. Pozdrawiam.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#22
Kolejne uzupełnienia na planie. Skrzynki trójkąta po skręceniu razem tworzą parę transportową do skrzynki wyjazdowej. Na planie doszła numeracja torów,wiata na rowery przy lokomotywowni, zidentyfikowana na pdst zeznań i jednej fotografii :) Zasiek i kanał przy wagonowni i dźwig oraz przeniesione napędy rozjazdów 5 i 14. Po Trybunałach zabieram się za rysowanie budynków i zamawiam u Nemo skrzyneczki :)

Rudy.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.255 496 29
#23
Nie narysuję, ale postaram się wytłumaczyć, skrzynkę A3 w miejscu połączenia z A2 zrobiłbym o takiej szerokości jak A2, bez tego uskoku.
Skrzynkę C odrobinę szerszą powiedzmy o 5 cm w górę, skrzynka A3 na przejściu z C też tej szerokości da Ci to margines bezpieczeństwa dla tabory, bez tej żółtej stawki, skrzynka Ca tak jak c szersza przechodząca w profil 350 mm, skrzynka Cb bez zmian.
No to się zacznie.(y)
[DOUBLEPOST=1465841964][/DOUBLEPOST]
Mam nadzieę, że jak będę tutaj zaglądał, to wiele się nauczę. Pozdrawiam.
Od samego zaglądania umiejętności Ci nie przybędzie, musisz ćwiczyć.:)
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#25
Maciek, byłeś tam niedawno więc może wiesz. Bo mnie zastanawia coś innego. Po co zrobiony jest ten trójkąt, jak i tak od strony Paproci i Stanicy są tylko mijanki.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.376 28 2
#28
Rewelacyjny pomysł! Z racji działania swego czasu na kolejce będę mocno trzymał kciuki! Myślę, że warto ustalić okres w jakim chcesz budować makietę. Nad halą, gdzie obecnie obrządzany jest parowóz była wieża ciśnień bodaj w pruskim murze. Sam budynek stacyjny obecnie wygląda zdecydowanie skromniej i mniej atrakcyjnie, jak w okresie przed tynkowaniem. Tematy do rozważenia, choć na pewno utrudnią i wydłużą prace nad makietą ;)

http://www.gliwiczanie.pl/Reportaz/kolej_waskotorowa/reportaz/kolej_waskotorowa.htm
Tutaj można zobaczyć kilka ciekawych zdjęć z Rud, polecam.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#29
O wieży wodnej nad halą już wiem nawet widziałem schody do niej, szukam choćby jednej foty:) co do okresu w którym ma żyć makieta.. szeroko pojęte czasy od lat 60 do 90 :) tam po prostu niewiele się zmieniło. Trójkąt ma sporo uroku choć jest na takich moooocno "tramwajowych" łukach.
Budynki które narysuję będą dostępne w sklepiku Kotebiego :) będzie można zakupić każdy osobno. Wiata na roweru przy lokomotywowni tez będzie. Odtworzę również wszystkie pędnie. Jedyne nad czym jeszcze dumam to czy robić peron i oświetlenie w obecnej formie.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.376 28 2
#32
Powinienem mieć w swoich zbiorach zdjęcie, gdzie widoczna jest wieża. Niestety nie znam autora i nie chciałbym publikować go tak w ciemno. Jak Ci zależy, to może na priv podeślę pod koniec tygodnia wycinek samego budynku.
Przy kanale zrobiłeś zasieki węglowe dla parowozów - A1? Zasieki powstały stosunkowo niedawno, bo w okresie ostatnich 2-3 lat. Nie było tam też nigdy dźwigu, a przyjechał bodaj w tamtym, czy tym roku. Sugeruję odtworzyć zasieki tam, gdzie zapewnie kiedyś były, czyli przy fundamentach pod żurawie - bodaj segment E. Jest tam mały budyneczek, który zapewne sąsiadował z zasiekami i pełnił funkcje gospodarcze. Przy prawej krawędzi segmentu C jest droga i płot? Droga w rzeczywistości znajduje się za rozjazdem 27.
Z ciekawostek przy rozjeździe 15 znajduje się "piwnica", gdzie magazynowano paliwa. Teraz są tam makiety kolejowe. Podobny obiekt jest na połączeniu segmentów A1 i A2 między budynkami. Magazynowano tam paliwa i tankowano lokomotywy. Można rozważyć budowę punktu tankowania.

I już "wujek dobra rada" się nie odzywa :cenzura:;)
 

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.404 28 0
#33
Jeśli jest możliwość transportu i miejsca na sali to może warto by było dorobić jeszcze jedną skrzyneczkę. Raz, że skrzynka E nie będzie taka samotna bo będzie miała swoją parę, a przy okazji będzie gdzie umieścić trochę zieleni. Dodatkowo to patrząc na mapę to po lewej stronie jest droga i tam biegną dwa tory i dopiero kawałek za drogą schodzą się w jeden tor. I to wszystko można by było umieścić na tej skrzyneczce.
Rudy11.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#34
@BoGneR stacja paliw też będzie mam marne foto ale czekam na lepsze. Bardzo proszę o foto wieży na pw :) albo tu w temacie z info że nie znasz autora. To cenne info!
Co do zasieków to faktycznie miedzy rozjazdem 17 a 11natorze 8 jest postument betonowy pod dźwig i odkopane podstawy kranu - naniosłem to na plan. Umieszczę zatem zasieki miedzy torem 8 a 12 przed dźwigiem patrząc od strony lokomotywowni.
@inkson RACJA! zamówię i tą skrzyneczkę - będzie rozwojowa :)

Rudy.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.404 28 0
#36
I według mnie to teraz ten plan wygląda super i może być ostateczny, bo jest na nim cała stacja i trochę zieleni. Jeszcze z tym trójkątem coś mi nie pasuje i tak sobie myślę czy można tam wstawić malutką skrzyneczkę w kształcie trapezu tak na około 10cm szerokości między C a Cb tak żeby te łuki były dalej od krawędzi.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.255 496 29
#37
Ja bym nie kombinował, jeśli jednak, to skrzynka Cb powinna mieć kształt trapezu ale takiego delikatnego, teraz makieta jest taka "gładka" w odbiorze, żadnych kantów nieciągłości itp.
Pracy huk ,ale znając Macka efekt będzie prima sort.(y)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki