• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BIAŁYSTOK CIEBACZKI (d. POPOWÓW FABRYCZNY)

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Heloł :). W związku ze świątecznymi porządkami odkurzam wątek (z trudem znalazłem go na 6 stronie!! Carramba!). Oto wjazd do stacji Popowów Fabryczny od strony Wnukowic i dalej Kitajców. Ruch mały, bo święto. Szlak jest dwutorowy, zelektryfikowany (szczegóły elektryfikacji w wątku "Sieci trakcyjna"). Od prawej po bardzo ostrym łuku (20km/h) odchodzi bocznica do fabryki pasz "FAPASZ" i Centrum Logistycznego. Widoczny budynek to nowa siedziba Energetyki z placem ładunkowym (jeszcze pustym, bo trwa przeprowadzka).
Jak postawię semafory i tarcze pstryknę jeszcze fotkę z nimi ale to chyba już po Świętach.
Z wysokości drzewa.jpg

Wjazd do PF.jpg
 

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
bstok70 jeśli każda twoja praca po/przed "porządkami świątecznymi" tak wygląda to rewelacja, bardzo realistycznie. Choć nie byłem na tej trasie (nie odwiedzałem tej fabryki pasz)...to całkiem fajna droga do niej:)
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
...na ostatnim zdjęciu świetna miejscówka dla fotografa do "łapania" składów ;)

Ekstra to wygląda. Chyba spakuję moje wypociny gdzieś do szafy i będę oglądał je po cichu sam bez świadków.
 

ANAKIN

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
No nareszcie coś warte ochów i echów bo jakoś ostatnio było mniej ciekawie. A tak naprawdę to szczerze gratuluję - trochę nie wierzyłem ze względu na skalę w tak fajny efekt elektryfikacji. Ps. uważaj na ruskich żeby ci drutów nie pokradli tak jak zrobili po wojnie na śląsku :cry:
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Szanowni Koledzy! Bardzo dziękuję za tak miłe oceny (nigdy jeszcze nie dostałem tylu pozytwynych ocen naraz). Jest mi bradzo miło!

bstok70 jeśli każda twoja praca po/przed "porządkami świątecznymi" tak wygląda to rewelacja, bardzo realistycznie.
Myślę, że jednak nie każda - wybrałem najładniejsze zdjęcia. To samo z drugiej strony i "bardziej uczciwie" już tak mi nie wyszło. Żeby być więc uczciwym zamieszczam dodatkowe zdjęcie. Nie umiem patynować budynków i muru. No i krzaki coś mi jeszcze nie wychodzą

Chyba spakuję moje wypociny gdzieś do szafy i będę oglądał je po cichu sam bez świadków.
Adamie! Chyba żartujesz!

Ps. uważaj na ruskich żeby ci drutów nie pokradli tak jak zrobili po wojnie na śląsku :cry:
Nie boję się. U mnie regularnie tory patroluje Kolega Gawryluk (idzie do roboty wzdłuż nich). Jego wygląd przeraża, siła powala, twarz rozrzewnia. A nikt nie wie, że w głębi duszy jest to człowiek, który wszystkich ludzi kocha, nikogo nie skrzywdził, a co najwyżej postraszył :).
Od drugiej strony.jpg
 

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
dla mnie i tak bomba...a na tych ruskich...:) pułapka świetna cały batalion wpadnie i w ten sposób będziemy łatać dziury:)
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Cześć :). No więc odważyłem się i postawiłem już na stałe pomost sygnałowy (KLUBA) - ależ "bęcki" dostałem za ten pomysł od Tomka K. Ale dlaczego........ O tym będzie innym razem, kto się domyśla lub wie, niech proszę nie pisze, bo z tego będzie kiedyś historyjka. Ponieważ @Kris czeka na moją książkę ;) postanowiłem oddać się twórczości literackiej :gwizd: i w oparciu o reprymendę Szefa Wszystkich Szefów przygotuję "Przygody Kolegi Gawryluka", które poprzez bajdurzenie opowiadać będą o prawdziwej kolei. No ale to później - to znaczy jak już umrę, bo teraz nie mam wolnej chwili nawet aby uzupełnić ubytki tłucznia wokół pomostu. Podsumowując:
I tak oto, od dziś Wjazd od strony Wnukowic po linii dwutorowej zelektryfikowanej jest osłonięty semaforami (zawsze to krok do przodu) :)
Pomost sygnałowy 1.JPG

Pomost sygnałowy 2.JPG

Pomost sygnałowy 3.JPG

Pomost sygnałowy 4.JPG
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
No, czekam na książeczkę, czekam :)

A obrazki, jak zwykle miodzio. Aż chcę tam postawić swój skład, alem niegodzien :)