• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BIAŁYSTOK CIEBACZKI (d. POPOWÓW FABRYCZNY)

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zbyszek nie do końca, na Twoim zdjęciu suche połacie. To są same kłosy traw. Jak zbliżasz się do nich to widać zieloną trawę i suche kłosy. Tylko pod pewnym kątem wydaje się, że ta przestrzeń wypełniona jest suchą trawą.[DOUBLEPOST=1371279234][/DOUBLEPOST]Właśnie o to chodzi, poszycie zielone z wierzchu suche (y)
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
No to już chyba się nie wybronię. Sknociłem, choć tak bardzo swojskie wydają mi się te klimaty. No ale jeszcze pójdę do tego pobliskiego lasu - jak tylko będzie więcej upałów, może uda mi się pokazać to, co chciałem uchwycić, a może wręcz przeciwnie upewnię się, że poczyniłem niewłaściwe obserwacje... Dziś już ostatnie zdjęcia z tego fragmentu makiety - następne już będą w wątku Arti`ego55 gdy będę próbował połączyć moją zieleń :confused: z zielenią Artura :eek:. No tego się naprawdę boję. "Bonusem" :oops: jest nieudolna próba nawiązania do moich obserwacji z lat osiemdziesiątych, kiedy to podglądałem modernizację stacji Rzeszów Główny, Rzeszów Zachodni i Rzeszów Staroniwa. Inaczej niż na sąsiednich stacjach tu semafory były stawiane na betonowej podstawie. Ponieważ linia Arturów - Skład Paliw CPN - Kopalnia odkrywkowa "Turów" była modernizowana właśnie w latach osiemdziesiątych nowe urządzenia srk (pierwotnie były kształtowe) postanowiłem postawić na podstawach betonowych. No nie za bardzo mi wyszło ale pokażę. Podstawę tę można spokojnie posądzić o stosowanie diety wysokokalorycznej (n) , natomiast wyrzeźbiłem ją z kamienia (ale na tym koniec zgodności).

Ko1 (800x496).jpg
Ko2 (800x449).jpg
ToB (427x800).jpg
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Witam Bostok! A z jakiego kamienia rzezbiles ta podstawe ?. Mozna zaadoptowac do takich prac kawaleczek z bloczka YTONG obrabia sie to wspaniale
i efekt koncowy tez jest bardzo pozytywny(wyglada jak prawdziwa wylewka betonowa) . Zdjec brak , ale przetestowane .:)
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Michał, nigdy nie spotkałem się z takimi betonowymi podstawami pod sygnalizatory!??? Zawsze widziałem zrobione na planie krzyża z płaską powierzchnia na spodzie. Na końcach ramion są śruby do zamocowania kielicha, przecięcie ramion jest obniżone i tam wychodzi kabel z masztu.(n)
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
Michał, nigdy nie spotkałem się z takimi betonowymi podstawami pod sygnalizatory!??? Zawsze widziałem zrobione na planie krzyża z płaską powierzchnia na spodzie. Na końcach ramion są śruby do zamocowania kielicha, przecięcie ramion jest obniżone i tam wychodzi kabel z masztu.(n)
Mógłbyś podrzucić jakąś fotografię, bo mam problemy z wyobraźnią. Teraz to głównie jakieś takie konstrukcje stalowe są wkopywane w ziemię i zalewane betonem chyba. Betonowy fundament na planie krzyża to mi się bardzo z podstawami betonowych słupów trakcyjnych kojarzy.
Fragment podstawy semafora jest np. uwieczniony tutaj:
http://forum.modelarstwo.info/attachments/semafor_tarcza-jpg.22243/
Michale zwróć uwagę na powierzchnię pod mocowanie. Ona jest większa niż sama baza semafora, którą się przykręca do podstawy. U ciebie wygląda to mocno nienaturalnie. Za ostre pochylenie ścianek. No chyba, że jest to jakiś lokalny białostocki szpecjał :). Wtedy czekam na fotki, doda się do kolekcji.
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Michał, nigdy nie spotkałem się z takimi betonowymi podstawami pod sygnalizatory!??? Zawsze widziałem zrobione na planie krzyża z płaską powierzchnia na spodzie. Na końcach ramion są śruby do zamocowania kielicha, przecięcie ramion jest obniżone i tam wychodzi kabel z masztu.(n)
Ech! Widzę, że żadna fuszerka nie przejdzie :oops:. Widziałem, że coś wymazało mi się z pamięci, ale że tak kluczowa sprawa - a niech mnie.
Poprawiłem, choć tego nie widać już jest na planie krzyża. Patyna później, trzeba gnać do przodu.
http://forum.modelarstwo.info/attachments/semafor_tarcza-jpg.22243/
Michale zwróć uwagę na powierzchnię pod mocowanie. Ona jest większa niż sama baza semafora, którą się przykręca do podstawy. U ciebie wygląda to mocno nienaturalnie. Za ostre pochylenie ścianek. No chyba, że jest to jakiś lokalny białostocki szpecjał :). Wtedy czekam na fotki, doda się do kolekcji.
Dziękuję za uwagę. Wydaje mi się, że zdjęcie z linka dotyczy jeszcze innych podstaw pod semafory, stawiam na jeszcze starsze (może te z kwadratowym drzwiczkami rewizyjnymi?) Te, które nieudolnie odwzorowuję mają taką powierzchnię, że np. podstawy karzełków zasłaniają je w całości. Spróbuję zrobić zdjęcie z natury, ale teraz są jeszcze inne podstawy i nie wiem czy trafię na tę, którą chciałbym pokazać.
ToB (ToK) (465x800).jpg
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Rozpoczął się ostatni etap elektryfikacji odcinka Popowów Fabryczny - Arturów linii Pop. Fabr. -Miloszów-Radzymin. Trwają przygotowania do zawieszania sieci. Jeżeli Was zdziwi dlaczego Kolega Gawryluk wykonuje gest jakby złowił wielką rybę, to zapewniam że w rzeczywistości rozmowa nie była miła i dotyczyła nie wędkarstwa, a premii (w włąściwie podwyżki) za zakładanie sieci lekkim pociągiem sieciowem. Zdaniem Gawryluka stanowi to TAAAAAAAAAKI problem i wymaga TAAAAAAAAAAAAKIEJ motywacji materialnej. Znacie mnie, lubię drania i dałem mu co chciał. Obiecał, że zdąży przed rozpoczęciem modernizacji Arturowa (w innym wątku). Natomiast mnie nie udało się przekonać w DGPKP o zasadności utrzymaniu nastawni w Arturowie (dawniej posterunek odgałęźny, teraz chciałem aby był odstępowy) i ostatecznie została ona zamknięta, a semafory i tarcze wygaszone. Sopdziewam się ich rychłej dewastacji. Ale to już w wątku o Arturowie za jakiś czas. Bardzo jestem zadowolony z brzóz Kondzia (musze to napisać publicznie), nie znalazłem niczego na rynku co mogłoby choćby leżeć na tej samej półce. A już niedługo... dwa "mega smaczki", ale wpierw muszę coś zrobić z moimi makietami, bo nie zasługują na takie pięknoty.
Gawryluk skarży się.jpg
Lasek Kondzia.jpg
W drodze.jpg
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Twój wątek ma w sobie to coś jak dobra książka, czyta się go i chciało by się więcej i więcej, wciągająca lektura, bardzo fajnie opowiadasz o tym co dzieje się na Twojej makiecie, której zazdroszczę i która przekonuje mnie do drutów na skrzyneczkach :)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
........Natomiast mnie nie udało się przekonać w DGPKP o zasadności utrzymaniu nastawni w Arturowie (dawniej posterunek odgałęźny, teraz chciałem aby był odstępowy) i ostatecznie została ona zamknięta, a semafory i tarcze wygaszone. Sopdziewam się ich rychłej dewastacji...........
Zeby nie dopuścić do dewastacji wystarczy zdemontować semafory i tarcze (ekipa Gawryluka zrobi to w dwie-trzy godziny)i schować w magazynie a nastawnię sprzedać
albo wynająć na domek letniskowy jakiemuś miłośnikowi kolei:) . W ten sposób nie będzie strat a zysk można wykorzystać np na premie dla pracowników;) .
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Zeby nie dopuścić do dewastacji wystarczy zdemontować semafory i tarcze (ekipa Gawryluka zrobi to w dwie-trzy godziny)i schować w magazynie a nastawnię sprzedać
albo wynająć na domek letniskowy jakiemuś miłośnikowi kolei:) . W ten sposób nie będzie strat a zysk można wykorzystać np na premie dla pracowników;) .
W PKP by nie przeszło, może u Michała się uda :)
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Dziś w nocy (ciężko mi to pisać) banda chuliganów dokonała zniszczeń. Nie mogę uwierzyć, ktoś musiał zdradzić (może czytali Forum?). A odłożyliśmy to z Kolegą Gawrylukiem tylko o jeden dzień, by nie pracować za dużo w niedzielę :(. Zdjęcia - jak dojdę do siebie - już w wątku o Arturowie. Wybite soczewki, a jeden semafor z urwaną całą głowicą sygnałową. O co tu chodzi? Co za świat!
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Michał! Jeśli Cię to pocieszy u mnie na jednej stacji "w realu" ukradziono 800m (!!!) kabla do dwóch To i to z ziemi! Dranie podczas długiego weekendu przyszli w biały dzień, zrobili co 100m wykop, poprzecinali rurę z kablem i wyciągneli 800m. Położony był ok 2 miesiące wcześniej. A Ty płaczesz po soczewkach i urwanej głowicy;)
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Michał! Jeśli Cię to pocieszy u mnie na jednej stacji "w realu" ukradziono 800m (!!!) kabla do dwóch To i to z ziemi! Dranie podczas długiego weekendu przyszli w biały dzień, zrobili co 100m wykop, poprzecinali rurę z kablem i wyciągneli 800m. Położony był ok 2 miesiące wcześniej. A Ty płaczesz po soczewkach i urwanej głowicy;)
A! Czyli te dołki, które powstały u mnie, to nie do przewodu zasilającego sieć trakcyjną, tylko .... chyba straty są większe niż początkowo wyliczyłem ;)
A tak już na serio - czy żaden z maszynistów nie zauważył, że są jakieś roboty na torach, bez wcześniejszego poinformowania o nich przez dyżurnego ruchu? Ciekawe czy złodzieje oznakowali "miejsce robót"? Napiszę tak: mnie takie rzeczy dobijają, odtwarzam je co prawda na makiecie, ale raczej jako upust frustracji. No bo kto okradał? Przecież wiadomo, że ktoś związany z koleją :niepewny: