• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja POPOWÓW FABRYCZNY

Wow tyle lat. :) A swoją drogą to muszę pomyśleć o wersji 2.0 :)
Ale proszę, powiedz mi, co robisz z tych betonowych płyt? Jaki jest ich rozmiar w cm? Pomyślę, może spróbuję zrobić to sam ... Piszę to samo po angielsku, inaczej tłumacz Google nie zawsze poprawnie tłumaczy ...
But please tell me, what are you making these concrete slabs from? What is their size in cm? I'll think, maybe I'll try to make them myself ....

popowe

Znany użytkownik
Płyty betonowe rzeźbię w gipsie. Potem robię formę silikonową i zalewamy żywicą Nie pamiętam rozmiaru, to było dawno.
I sculpt concrete slabs in a gypsum. Later I make a silicone form for resin. I do not remember of size. It was a long time ago

Wiem że mój angielski jest słaby :-(
I know that my English is bad :-(

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Cześć Yaroslav - odpisałem Ci na PW.
Heloł :)
W związku z zarzutem @stare tory , że z Gawrylukiem nie położyliśmy żadnych nowych torów spieszę donieść, że coś tam robimy tylko klęska goni klęskę. Najpierw ważna przestroga dla innych.
PRZESTROGA
Na zdjęciu widać, że musieliśmy wymieniać semafory. To bardzo duży koszt, który bardzo znacząco opóźnił nasze prace. A wszystko wskazuje na to, że winna była temu nasza głupota pod postacią używania elektrosadzarki w pobliżu masztów semaforów. Prawdopodobnie dotykając niechcący metalowych części spowodowaliśmy przepalenie niektórych diod. Nie mogę tego udowodnić ale nie ma innego wyjaśnienia. Po pierwsze wstawione były sprawne, a po drugie w obwodzie sygnalizacji stosuję 5V.
Uwaga na elektrosadzarki.jpg

A oto jak wygląda głowica między częścią towarową a pasażerską stacji Popowów Fabryczny. Nastawnia od @Piotr M. Latarnia Cauera od @14D40. Nastawnia jeszcze lewituje, bo chciałbym dodać kilka detali. Latarnie Omkia, Słupy sieci trakcyjnej Viessmann, Viessmann + Ostbahn i Kluba
Popowów Fabryczny.jpg

Głowica rozjazdowa.jpg

Szczegóły dotyczące sieci w wątku Sieci trakcyjna

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Wygląda imponująco ,aż strach pomyśleć co będzie jak skończycie całość.
Ojej. Wolałbym aby to nie wzbudzało strachu ;). Właściwie to tory przyjazdowo-wyjazdowe i tranzytowe są już gotowe. Natomiast trwa przewieszanie sieci. Dawniej bowiem mając dostęp do tańszych zestawów Hornby wykorzystywałem ich wysięgniki ….....
Po staremu.jpg

….. ale surowa szpilka Andrzeja Harasska, że izolatory to są raczej na 25kV spowodowała, że rozpocząłem wymianę ich na wysięgniki Viessmanna. Koszt wydłuża pracę. No ale wyglądają lepiej, choć też są nieprawidłowe (polskie są podwójne, a u Viessmanna poczwórne - tu na zdjęciu wysięgniki Viessmann`a na słupach Hornby jeszcze bez liny nośnej).

Po nowemu.jpg

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 39
Buduję makietę 37
Buduję makietę 10
Buduję makietę 53
Buduję makietę 20