• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja POPOWÓW FABRYCZNY

Juras

Aktywny użytkownik
Zbyszek nie do końca, na Twoim zdjęciu suche połacie. To są same kłosy traw. Jak zbliżasz się do nich to widać zieloną trawę i suche kłosy. Tylko pod pewnym kątem wydaje się, że ta przestrzeń wypełniona jest suchą trawą.[DOUBLEPOST=1371279234][/DOUBLEPOST]Właśnie o to chodzi, poszycie zielone z wierzchu suche (y)

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
No to już chyba się nie wybronię. Sknociłem, choć tak bardzo swojskie wydają mi się te klimaty. No ale jeszcze pójdę do tego pobliskiego lasu - jak tylko będzie więcej upałów, może uda mi się pokazać to, co chciałem uchwycić, a może wręcz przeciwnie upewnię się, że poczyniłem niewłaściwe obserwacje... Dziś już ostatnie zdjęcia z tego fragmentu makiety - następne już będą w wątku Arti`ego55 gdy będę próbował połączyć moją zieleń :confused: z zielenią Artura :eek:. No tego się naprawdę boję. "Bonusem" :oops: jest nieudolna próba nawiązania do moich obserwacji z lat osiemdziesiątych, kiedy to podglądałem modernizację stacji Rzeszów Główny, Rzeszów Zachodni i Rzeszów Staroniwa. Inaczej niż na sąsiednich stacjach tu semafory były stawiane na betonowej podstawie. Ponieważ linia Arturów - Skład Paliw CPN - Kopalnia odkrywkowa "Turów" była modernizowana właśnie w latach osiemdziesiątych nowe urządzenia srk (pierwotnie były kształtowe) postanowiłem postawić na podstawach betonowych. No nie za bardzo mi wyszło ale pokażę. Podstawę tę można spokojnie posądzić o stosowanie diety wysokokalorycznej (n) , natomiast wyrzeźbiłem ją z kamienia (ale na tym koniec zgodności).

Ko1 (800x496).jpg
Ko2 (800x449).jpg
ToB (427x800).jpg

mattia

Znany użytkownik
Witam Bostok! A z jakiego kamienia rzezbiles ta podstawe ?. Mozna zaadoptowac do takich prac kawaleczek z bloczka YTONG obrabia sie to wspaniale
i efekt koncowy tez jest bardzo pozytywny(wyglada jak prawdziwa wylewka betonowa) . Zdjec brak , ale przetestowane .:)

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Michał, nigdy nie spotkałem się z takimi betonowymi podstawami pod sygnalizatory!??? Zawsze widziałem zrobione na planie krzyża z płaską powierzchnia na spodzie. Na końcach ramion są śruby do zamocowania kielicha, przecięcie ramion jest obniżone i tam wychodzi kabel z masztu.(n)

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
FREMO Polska
KSK Wrocław
Michał, nigdy nie spotkałem się z takimi betonowymi podstawami pod sygnalizatory!??? Zawsze widziałem zrobione na planie krzyża z płaską powierzchnia na spodzie. Na końcach ramion są śruby do zamocowania kielicha, przecięcie ramion jest obniżone i tam wychodzi kabel z masztu.(n)
Mógłbyś podrzucić jakąś fotografię, bo mam problemy z wyobraźnią. Teraz to głównie jakieś takie konstrukcje stalowe są wkopywane w ziemię i zalewane betonem chyba. Betonowy fundament na planie krzyża to mi się bardzo z podstawami betonowych słupów trakcyjnych kojarzy.
Fragment podstawy semafora jest np. uwieczniony tutaj:
http://forum.modelarstwo.info/attachments/semafor_tarcza-jpg.22243/
Michale zwróć uwagę na powierzchnię pod mocowanie. Ona jest większa niż sama baza semafora, którą się przykręca do podstawy. U ciebie wygląda to mocno nienaturalnie. Za ostre pochylenie ścianek. No chyba, że jest to jakiś lokalny białostocki szpecjał :). Wtedy czekam na fotki, doda się do kolekcji.

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Ech! Widzę, że żadna fuszerka nie przejdzie :oops:. Widziałem, że coś wymazało mi się z pamięci, ale że tak kluczowa sprawa - a niech mnie.
Poprawiłem, choć tego nie widać już jest na planie krzyża. Patyna później, trzeba gnać do przodu.
http://forum.modelarstwo.info/attachments/semafor_tarcza-jpg.22243/
Michale zwróć uwagę na powierzchnię pod mocowanie. Ona jest większa niż sama baza semafora, którą się przykręca do podstawy. U ciebie wygląda to mocno nienaturalnie. Za ostre pochylenie ścianek. No chyba, że jest to jakiś lokalny białostocki szpecjał :). Wtedy czekam na fotki, doda się do kolekcji.
Dziękuję za uwagę. Wydaje mi się, że zdjęcie z linka dotyczy jeszcze innych podstaw pod semafory, stawiam na jeszcze starsze (może te z kwadratowym drzwiczkami rewizyjnymi?) Te, które nieudolnie odwzorowuję mają taką powierzchnię, że np. podstawy karzełków zasłaniają je w całości. Spróbuję zrobić zdjęcie z natury, ale teraz są jeszcze inne podstawy i nie wiem czy trafię na tę, którą chciałbym pokazać.
ToB (ToK) (465x800).jpg

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Rozpoczął się ostatni etap elektryfikacji odcinka Popowów Fabryczny - Arturów linii Pop. Fabr. -Miloszów-Radzymin. Trwają przygotowania do zawieszania sieci. Jeżeli Was zdziwi dlaczego Kolega Gawryluk wykonuje gest jakby złowił wielką rybę, to zapewniam że w rzeczywistości rozmowa nie była miła i dotyczyła nie wędkarstwa, a premii (w włąściwie podwyżki) za zakładanie sieci lekkim pociągiem sieciowem. Zdaniem Gawryluka stanowi to TAAAAAAAAAKI problem i wymaga TAAAAAAAAAAAAKIEJ motywacji materialnej. Znacie mnie, lubię drania i dałem mu co chciał. Obiecał, że zdąży przed rozpoczęciem modernizacji Arturowa (w innym wątku). Natomiast mnie nie udało się przekonać w DGPKP o zasadności utrzymaniu nastawni w Arturowie (dawniej posterunek odgałęźny, teraz chciałem aby był odstępowy) i ostatecznie została ona zamknięta, a semafory i tarcze wygaszone. Sopdziewam się ich rychłej dewastacji. Ale to już w wątku o Arturowie za jakiś czas. Bardzo jestem zadowolony z brzóz Kondzia (musze to napisać publicznie), nie znalazłem niczego na rynku co mogłoby choćby leżeć na tej samej półce. A już niedługo... dwa "mega smaczki", ale wpierw muszę coś zrobić z moimi makietami, bo nie zasługują na takie pięknoty.
Gawryluk skarży się.jpg
Lasek Kondzia.jpg
W drodze.jpg

14D40

Znany użytkownik
Producent
Twój wątek ma w sobie to coś jak dobra książka, czyta się go i chciało by się więcej i więcej, wciągająca lektura, bardzo fajnie opowiadasz o tym co dzieje się na Twojej makiecie, której zazdroszczę i która przekonuje mnie do drutów na skrzyneczkach :)

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
........Natomiast mnie nie udało się przekonać w DGPKP o zasadności utrzymaniu nastawni w Arturowie (dawniej posterunek odgałęźny, teraz chciałem aby był odstępowy) i ostatecznie została ona zamknięta, a semafory i tarcze wygaszone. Sopdziewam się ich rychłej dewastacji...........
Zeby nie dopuścić do dewastacji wystarczy zdemontować semafory i tarcze (ekipa Gawryluka zrobi to w dwie-trzy godziny)i schować w magazynie a nastawnię sprzedać
albo wynająć na domek letniskowy jakiemuś miłośnikowi kolei:) . W ten sposób nie będzie strat a zysk można wykorzystać np na premie dla pracowników;) .

Kris

Znany użytkownik
Zeby nie dopuścić do dewastacji wystarczy zdemontować semafory i tarcze (ekipa Gawryluka zrobi to w dwie-trzy godziny)i schować w magazynie a nastawnię sprzedać
albo wynająć na domek letniskowy jakiemuś miłośnikowi kolei:) . W ten sposób nie będzie strat a zysk można wykorzystać np na premie dla pracowników;) .
W PKP by nie przeszło, może u Michała się uda :)

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Dziś w nocy (ciężko mi to pisać) banda chuliganów dokonała zniszczeń. Nie mogę uwierzyć, ktoś musiał zdradzić (może czytali Forum?). A odłożyliśmy to z Kolegą Gawrylukiem tylko o jeden dzień, by nie pracować za dużo w niedzielę :(. Zdjęcia - jak dojdę do siebie - już w wątku o Arturowie. Wybite soczewki, a jeden semafor z urwaną całą głowicą sygnałową. O co tu chodzi? Co za świat!

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Michał! Jeśli Cię to pocieszy u mnie na jednej stacji "w realu" ukradziono 800m (!!!) kabla do dwóch To i to z ziemi! Dranie podczas długiego weekendu przyszli w biały dzień, zrobili co 100m wykop, poprzecinali rurę z kablem i wyciągneli 800m. Położony był ok 2 miesiące wcześniej. A Ty płaczesz po soczewkach i urwanej głowicy;)

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Michał! Jeśli Cię to pocieszy u mnie na jednej stacji "w realu" ukradziono 800m (!!!) kabla do dwóch To i to z ziemi! Dranie podczas długiego weekendu przyszli w biały dzień, zrobili co 100m wykop, poprzecinali rurę z kablem i wyciągneli 800m. Położony był ok 2 miesiące wcześniej. A Ty płaczesz po soczewkach i urwanej głowicy;)
A! Czyli te dołki, które powstały u mnie, to nie do przewodu zasilającego sieć trakcyjną, tylko .... chyba straty są większe niż początkowo wyliczyłem ;)
A tak już na serio - czy żaden z maszynistów nie zauważył, że są jakieś roboty na torach, bez wcześniejszego poinformowania o nich przez dyżurnego ruchu? Ciekawe czy złodzieje oznakowali "miejsce robót"? Napiszę tak: mnie takie rzeczy dobijają, odtwarzam je co prawda na makiecie, ale raczej jako upust frustracji. No bo kto okradał? Przecież wiadomo, że ktoś związany z koleją :niepewny:

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 39
Buduję makietę 37
Buduję makietę 10
Buduję makietę 53
Buduję makietę 20