• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Stacja Pomorze

OP
OP
michał strzykowski
Reakcje
48 0 0
#21
teraz obecnie rzeżbię boczki peronowe ( płyta pilśniowa pocięta na paski o szerokości 15mm. Czyli odpowiednik słupskich boków o grubości 27 cm,choć nie wydawały mi się takie grube to metrówka nie kłamała. przy H0 dzielę 1 cm odp 87cm w "realu" na 3 podobnie jak proporcja 27 cm - 87 cm,3x27 =81cm to 1: 3 więc 3mm,tylko pilśnia, wysokość peronów od linii podkładów 15 mm czyli 130 cm wysokośc peronu rzeczywistego. Po przymiarce z wagonami osobowymi z ostatnich epok pasują,jednak to i tak ma zostać odwzorowany peron starego typu, zdaje mi się że z III epoki.Dodatkowo powierzchnia między boczki ułożona w kostkę rzymską,coś jak na stacji Sławno...
https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=97&ed=0&okno=zdjecia
 

Załączniki

OP
OP
michał strzykowski
Reakcje
48 0 0
#23
taką szopę, tylko kupiłem dwie a chcę ją troszkę połączyć na 5 stanowisk z pozostałych zrobi się nastawnię dysp. dobudowaną do stacji i Bóg wie co jeszcze,odzyskam 2 ściany i parę okien...
 

Załączniki

OP
OP
michał strzykowski
Reakcje
48 0 0
#25
zapraszam do komentarzy i konstruktywnej krytyki.. Wkrótce kolejne postępy z relacji budowy stacji której nawet nie znam jej nazwy,może Pomorze..;)...fikcyjna,kadry na makiecie mają być ze Słupska, Sławno,Kępice, Ustka,Bytów,Rąbino, może Połczyn Zdrój, Damnica i pewnie jeszcze wiele innych natchnień...pozdrawiam serdecznie. Michał Słupsk.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#29
Szykuje się ciekawa makieta i patrząc na zdjecia widać, że będzie kolega miał gdzie pojezdzić. Tak z ciekawości jakie są wymiary tej makiety?
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#32
Michale dla czego Słupsk i okolice ? Jesteś z tond ? Fotki super makieta tak że. Patrząc na fotki parowozowni aż łezka leci że tego już nie ma, pamiętam jak chodziłem do szkoły drogą równoległą do parowozowni i zaglądałem w okienka podziwiając stojące tam lokomotywy, nie wspominając godzin przesiedzianych na górce rozrządowej..... piękne czasy. Kibicuję i trzymam kciuki za ukończeniem makiety !!
 
OP
OP
michał strzykowski
Reakcje
48 0 0
#33
Michale dla czego Słupsk i okolice ? Jesteś z tond ? Fotki super makieta tak że. Patrząc na fotki parowozowni aż łezka leci że tego już nie ma, pamiętam jak chodziłem do szkoły drogą równoległą do parowozowni i zaglądałem w okienka podziwiając stojące tam lokomotywy, nie wspominając godzin przesiedzianych na górce rozrządowej..... piękne czasy. Kibicuję i trzymam kciuki za ukończeniem makiety !!
tak słupszczanin od urodzenia:). niestety.a puenta tej sytuacji gorzka,bo teren opuszczony dalej.szczerze patrząc na tą fotę z lotu ptaka to wygląda jak by to nie było w Słupsku.mam nadzieję że nowy dworzec w Słupsku będzie jakąś rekompensatą
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#34
No to my można powiedzieć "ziomki z jednego podwórka". Ano niech nowa stacja będzie lepsza od tej teraz. Szkoda tylko że doprowadzili to wszystko do ruiny a szczególnie lokomotywownie, wieże ciśnień i całą resztę :(.
 
OP
OP
michał strzykowski
Reakcje
48 0 0
#36
minęło parę tygodni i na Pomorzu przybyła nastawnia.swoją drogą na rynku modelarskim przeglądając produkty stwierdzam że znaleźć ładną nastawnię oddającą klimat to podobnie tak jak z budynkami stacyjnymi...wyboru nie ma.większość stacji i nastawni to kolorowa bieda.ja wybrałem auhagen Oshatz....reszta jest do bani:niepewny:takie jest moje zdanie
oto co mi wyszło,od razu zamontowałem oswietlenie...
 

Załączniki

Podobne wątki