• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Polanica-Zdrój

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#82
Więc tak...
szutru jednak nie płukałem.. dzięki temu został naturalnie pył..
jeśli chodzi o klejenie, to użyłem mieszanki kleju polimerowego i denaturatu
A zdjęcie było wykonane już gdy klej wysechł.
Ta mieszanka jest o tyle dobra, że nie zmienia barwy. Klej wysycha i barwa zostaje jak w oryginale. Czasem może nieznacznie.
W przeciwieństwie np. do mleka wikolowego, które niestety ale barwę zmienia.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#83
Dziś walczę z budową drogi brukowej biegnącej pod wiaduktem...
Podzielę się pierwszymi efektami prac. Z chęcią czekam na głosy krytyki...
Jako materiał posłużył gips szpachlowy. Najpierw robię dłuższe równoległe linie (odstępy mniej więcej 3-5mm), potem proxxonem graweruję w poprzek kostki..
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#84
Jakbyś Pawle zdjęcie zrobił z góry, wtedy moglibyśmy ujadające kundle krytyki spuścić z łańcucha, a tak to trochę zwodnicze są te zdjęcia.
Czy pod wiaduktem jest też chodnik.

Daj też zbliżenie na szuter, dla słabo widzących.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#86
Mnie się podoba, jak będzie pomalowane i upudrowane to jeszcze zyska na wyglądzie, no ale ja się nie znam, trzeba mistrzów zapytać.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#87
Witojcie :)
Kolejny dzień prac.
Prawie, że już wykończyłem wiadukt. Potrzeba jeszcze myślę patyny jakiejś... No i na zamontowanie czekają barierki.
Bruk prawie skończony. Właśnie schnie emalia, jutro zabiorę się za wybarwianie go washem i pudrami, i jak wszystko dobrze pójdzie to pewnie go już zamontuję na amen, pozostanie do zrobienia kilka dosłownie linii bruku na skraju segmentu...
Dziś wybarwiłem tory i nasyp. Szczerze czekam na jakieś rady w tej kwestii...
No i tak w ogóle to musiałbym się chyba podszkolić w robieniu zdjęć.. na pewno muszę kupić jakiś lepszy obiektyw, bo pracuję na standardowym. Nigdy też nie wiem jaką wybrać opcję robienia zdjęć (sport, krajobraz, małe odległości... itp...)

A tak to można podejrzeć zdjęcia z prac dzisiejszych.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#88
Ja bym szuter lekko potraktował szarym pigmentem, dla mnie jest zbyt brązowy.
Wiadukt trzeba zwaloryzować bo wygląda jakby dwa dni wczesniej skończyli jego remont.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#89
Patyna konieczna.. muszę tylko przemyśleć jakimi metodami i środkami to zrobić...
Co do szarego pigmentu, też się nad tym zastanawiałem... czy sugerujesz dać też tak jak brąz.. czyli przy szynach i na nasypie?
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#90
A co to za szuter ,bo wygląda trochę jak kamyczki z plaży .
Trochę jakby za kolorowy , nie wiem czy nie będziesz musiał go najpierw potraktować farba podkładową bo coś mi się wydaje że samo pigmentowanie może nie za wiele się zdać .
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#91
To niemiecki szuter, kanciasty i równy o granulacji 1,0-2,0 mm, bez mniejszych kamieni. Materiał to kamień naturalny.
Kolor trzeba trochę podbarwić, najlepiej jako rdzawy odkurz przy szynach, najlepiej TS1 firmy Tamiya.
Dostępne są dwa kolory :
melanż brązowo-czerwony braun-rot.JPG , czarno-szaro-biały melanż granitowy grau.JPG
Szuter mam w cenie po 10 zł/kg w opakowaniach po 2,5 kg.
 
Ostatnio edytowane:

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#92
Droga brukowana powinna mieć kształt profilu poprzecznego jako lekko wypukły, aby woda spływała na pobocza. Czy dasz radę uwypuklić trochę nawierzchnię ?
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#93
Raczej będzie ciężko uwypuklić... droga jest twarda, że hey.. robiona z gipsu. Ewentualnie mogę np. lekko pochylić w kierunku, w którym będzie pas ziemi.
Z drugiej strony będzie chodnik, więc tam powiedzmy woda nie może spływać...
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#94
Ładnie, metoda klej polimerowy i denaturat :) też tak robię u siebie w HO tylko
trzeba dobrze rozcieńczyć :)

Czekam na dalszy etap prac bo efekty są piorunujące:)
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#95
Coś nowego... spatynowany wiadukt... przyklejona droga brukowa...
Dobre by były jakieś sugestie co do patyny...powiem, że strasznie ciężko się patynuje pionowe ściany..
Coś mi niestety tylko niektóre zdjęcia nie wychodzą... oczywiście w rzeczywistości moim zdaniem lepiej to wygląda..
 

Załączniki

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Po jednej stronie będzie kawałek chodnika, a na długości wiaduktu jeszcze barierka, po drugiej pas ziemi..
Ciągle się zastanawiam z czego wykonać chodnik... myślałem o wycięciu płytek z kartonu, ewentualnie może zrobić "chodnik piaskowy"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 215
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki