• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Polanica-Zdrój

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#41
hmm... No noo... zaczyna się dziać :)
Konrad.. brakuje mi jeszcze jednej wielkości, a mianowicie długości boku skrzynki 3 i 4 licząc od lewej strony. O ile drugi bok skrzynki 4 jest podany, czyli +427 do 600 i 73, o tyle brakuje długości boków w łączeniu skrzynki 3 i 4. DOmyślam się, że będzie to mniej więcej połowa 427.
Co do rozjazdów to może zostać tak jak jest. Zauważyłem też, że dodałeś 2 rozjazdy na torze głównym i bocznicy.
Co do sklejki liściastej... Pytanie mam o to, jakiej dokładnie wielkości mam kupować tę sklejkę? i Jakie deski do budowy skrzynki?
Przepraszam z góry, jeśli moje pytania są nieprecyzyjne bądź na poziomie amatora.. ;)
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#42
Dodałem wymiary i wymieniłem rysunek. Sklejka grubości 10 mm. Co do desek to nie wiem.
Torów potrzeba ok. 38 mb.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#43
Dzięki Konradzie za pomoc. :) Jakbyś mógł mi podesłać na PW jak to wszystko wygląda w kwestii ilości torów. Będę wdzięczny.
Z racji na to, że sesja i szykuję się na wyjazd do NYC, projekt zacznę realizować po 15 lutego br. :)
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#44
Ciąg dalszy projektu, profil południowy z lokalizacją mostu.
Z mapy odczytać można nie tylko prawdziwe rzędne, ale geometrię mostu wraz ze ścianami przyporowymi, czy lokalizację studzienek, słupów oświetleniowych i innych, kształty skarp i nasypów, lokalizację drzew i jakby ktoś chciał to i przebieg infrastruktury podziemnej.
Zdjęcie mostu oczywiści z google maps, zresztą można go ta obejrzeć i w środku i z drugie strony. Widać z mapy, że most był przewidziany przez Niemców jak dwutorowy.

Resztę Paweł może pomierzyć linijką na wydrukach w 1:1 (1:45).

Na mapie widać niebieski obrys segmentu nr 14 ze zwymiarowanym mostem.

Polanica płd.jpg

Segment 14.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#45
No i jeszcze profil północny razem z południowym i profile poprzeczne dla segmentów 8-14. Chyba dobrze i nic nie naknociłem.
Te małe otwoki to d=20 mm do złączek centrujących, żadne tam motylki, bo kto to będzie centrował ?
Godzina pracy projektanta w EU to 400 € :) u nas powiedzmy że 100 €

Poza końcówką FremO dla profilu nr 14, to ukształtowanie terenu będzie praktycznie kopią z Polanicy...

Segmenty 8-14.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#46
Dzięki widocznej i nieocenionej pomocy Konrada i pracy Pawła mogę co nie co uchylić rąbka tajemnicy z pierwszych kroków realizacji planu Polanica Zdrój.
W warsztacie szanownego Kolegi Kpt. Nemo powstały już pierwsze segmenty modułu.
 

Załączniki

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#47
Jestem pod wrażeniem ! Najazd od Kłodzka zaczyna przypominać to co na mapie :) Gratuluję i cieszę się z Wami.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#48
No to, żeby narobić nieco smaku pochwalę się, że 6 skrzynek już pod moją opieką :) wczoraj zmierzyłem się z drogą Lublin - Łódź - Lublin. Pozdrawiam w tym miejscu mistrza Pawła R ;)
Po niedzieli wrzucę jakieś zdjęcia... no i czas ruszać ostro do pracy!!!
I myślę Administratorze, że można pomału pomyśleć o przeniesieniu tego wątku do działu RELACJE

Pozdrawiam z porannego, sobotniego i deszczowego Lublina!!
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#50
No i w końcu się udało zacząć :)
Prace zacząłem od strony Kłodzka (segment 14).
Na ten czas położony pierwszy tor, doprowadzone kable do niego, co by w przyszłości mógł popłynąć prąd...
Ale co ja się tu będę rozwodził, bo i za mało jest jeszcze, żeby cokolwiek opowiadać.. sami zobaczcie ;-)
 

Załączniki

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#52
To bardzo dobra wiadomość...Druga stacja jest już w budowie. Mam nadzieję że trzecią będzie moja stacja węzłowa...
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#55
W międzyczasie, gdy tynk schnie na wiadukcie, rozpocząłem trudne i mozolne dzieło projektu budynku(ów) stacji Polanica Zdrój.
Z pomocą Mateusza poznaję tajniki Corela.... i dziś wyszło mi coś takiego...
Koledzy oceńcie... ;-)
 

Załączniki

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#58
W międzyczasie przyschło nieco wstępne tynkowanie wiaduktu i segment 14 połączył się z segmentem 13 ;) niebawem wkracza ekipa budowlana na segment 13.....
6062014 1.JPG 6062014 2.JPG 6062014 3.JPG 6062014 4.JPG 6062014 5.JPG 6062014 6.JPG 6062014 7.JPG 6062014 8.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#59
No i robi się ładnie. Ciekaw jestem czy asfalt pod wiaduktem pierwotnie nie był drogą klinkierową. Wydaje mi się,m że jest to bardzo prawdopodobne a makiecie by nadało jeszcze trochę smaku :)
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#60
bardzo dobrze wychodzi, podoba mi się, aż tak, że zmotywywało mnie do dzoiałania i zaraz zamawiam skrzynki na stację węzłową
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 215
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki