• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Polanica-Zdrój

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Bieżące prace nad wybarwianiem elewacji budynku. Dodatkowo można zobaczyć próbne okno i framugę drzwi.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
1.731 13 0
Padre..Jeśli chodzi o zieleń, to niedługo będę w Ostrołęce..Możemy się umówić i pogadać jak zrobić zieleń ,o której pisał Konrad.
Zdecydowanie polecam więcej zieleni niższej:).....Trawami do H0 można w skali 0 czynić cuda:)
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Ok. Problem jednak w tym, że obecnie raczej przebywam w Lublinie. Ewentualnie możemy jakoś spróbować się zgadać czy w Ostrołęce, czy może w Warszawie.
A jak oceniasz to, co już jest?
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Sterowanie będzie analogowe. Zwrotnice, semafory i przejazd będą sterowane za pomocą serw ze sterownikiem, polaryzacja przez płytki frogi. Serwa i frogi opisane są przez Konrada na forum naszym.
W najbliższym czasie chcę zrobić projekt kabelkologii - co z czym i jak. Całość będzie osadzone w drewnianej skrzynce wykonanej ze sklejki z otwieralnym wiekiem.
 
Reakcje
2 0 0
Czyżby chodziło o umiejscowienie semafora B?... Proszę się nie przejmować - pulpity kontrolno-nastawcze w wielu przypadkach zawierają czasem poważniejsze błędy.. Ten akurat nie ma żadnego wpływu na sposób prowadzenia ruchu i manewrów; i nie zmienia konstrukcji tablicy zależności (gdyby takowa była robiona..)..
W najbliższym czasie chcę zrobić projekt kabelkologii - co z czym i jak
To bardzo ważny element, który starannie wykonany bardzo pomaga w szybkim usuwaniu wszelkich usterek, jakie mogą się pojawić..
 

Załączniki

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Tę kwestię owszem miałem na uwadze, ale to trochę uprościłem.
Błąd jest w druku. Zamiast SzD powinno być SzB.
Co do projektu. To muszę posiedzieć pomyśleć, ile kabelków do czego, co z czym podłączyć itd.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Uroczyście oświadczam :rolleyes: że ekipa budowlana położyła tory na 4 i 5 segmencie i tym samym wkroczyła już na teren stacji.
Co by nie być gołosłownym dołączam aneks zdjęciowy ;)

Swoją drogą. Jak zacząłem kłaść tory, potem porównywałem to z planem, byłem wprost zaskoczony, że jestem już na stacji. Oczami wyobraźni już widzę kostkę brukową na peronie 1..ajjj

[nie wiem czemu, ale mam czasami problem z lutowaniem przewodów do szyn. Bywa, że robi się to ładnie, gładko, szybko i bez problemu; a bywa tak, że od tak sobie odpada. Najgorsze jak odpadnie, gdy tory są już przyklejone, a tak mi się raz stało. Nie wiem w czym tkwi problem. Dodam, że oczywiście ścieram wierzchnią warstwę z szyn...]
 

Załączniki

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Używam pasty to lutowania "TermoPasty". Jak mnie czasem nie łapie, to po prostu posmaruję tym szynę i jest lepiej.
A jak się stosuje takową wodę? Muszę się w nią w takim razie wyposażyć i zobaczyć jakie daje efekty...
 
Reakcje
2 0 0
Hm piszą, że zawiera aktywator halogenowy, czyli powinna być ok. Ja mam teraz taką zawierającej sproszkowaną cynę, używa się tego chyba do rur CO, ale nie jestem z niej specjalnie zadowolony. Kiedyś miałem taką starą, jeszcze od dziadka, właśnie z chlorkiem cynku i była najlepsza. Używa się tego normalnie - smarujesz miejsce które chcesz pobielić i lutujesz. Po lutowaniu miejsce lutowane należy oczyścić, w celu uniknięcia korozji.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Generalnie jest ok. Czasami się zdarzy właśnie, że odpada. I tak jest powiedziałbym dosyć dobrze w stosunku do tego, jak wspomnę początki mojego lutowania.
Dzięki za pomoc.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 215
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki