• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Polanica-Zdrój

OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Dzisiaj w końcu udało mi się dokończyć elektrykę. I tak tory wszystkie przejezdne bez żadnych problemów. Pulpit sterowniczy dziala prawie bezbłędnie (czasem zatną się 2 napędy no i te 2 sprzężone, jeśli nie odczekam ok 10 s na off to wariują). Więc zabawa jest przednia.
Przede mną w najbliższym czasie malowanie szyn i podkładów. Myślę też coraz poważniej o wykonaniu ringu z małym posterunkiem dostawczym, co by można pośmigać całym składem w koło stacji :)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Dzisiaj gdybym zamawiał, to zwrotnice wziąłbym np Weinerta
A czy mógłbym prosić o link do strony prezentującej taki weinertowy rozjazd, bo szukam i szukam i wygląda na to że Weinert sprzedaje PECO a nie własne rozwiązania dla "0".
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Ostatnio póki co zmieniło się tyle, że makieta została przewieziona w pobliże miejsca zamieszkania i jest NADZIEJA, że ją niebawem będę składał i coś działał dalej. Inspirujący jest budynek stacji, który jest w budowie i wykończeniu ;)
 

Załączniki

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
PadreP napisał(a):
jest NADZIEJA, że ją niebawem będę składał i coś działał dalej
To wielce radosna informacja. Do tej pory działałem na papierze i właśnie dzisiaj koncepcja mojej makiety wreszcie się wyklarowała, zanim odczytałem ten post. A po jego odczytaniu już wiem, że trzeba ten papier wreszcie zamienić na sklejkę :)

Ponowię też moje pytanie zadane jakiś czas temu: czy mógłbym prosić o link do strony prezentującej taki weinertowy rozjazd, bo szukam i szukam i wygląda na to że Weinert sprzedaje PECO a nie własne rozwiązania dla "0".
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Zgadza się. To ten, który mi pomagałeś robić w Corelu. W końcu uda się to sfinalizować. Ufam, że budunek stanie się początkiem porządnych prac na makiecie.
 
OP
OP
PadreP

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
Po długim przemyśleniu podjąłem decyzję, że wycofuję się z projektów w skali 0. W między czasie wracałem po trochu do h0 i zacząłem realizować budowę makietę stacji Łomża, gdzie aktualnie mieszkam. Tryb życia mam taki, że co i rusz zmieniam miejsce zamieszkania, a wiemy co nie co na temat rozmiarów zerówki.
Co do tego, co udało mi się zbudować, będę próbował to sprzedać. W kwestii modeli: na tę chwilę planuję sprzedać ST43, niemiecki autobus szynowy, 5 sztuk weglarek Eaos DB oraz 2 szt ryflaków PKP. Gdyby ktoś z forumowicz byłby czymś zainteresowany, zapraszam do korespondencji przez PW.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 215
Makieta i moduł 0 15

Podobne wątki