• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Stacja Paproć.

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Witam,planuję wykonanie stacji Paproć na module.Budować będę wg. norm Fremo. Do budowy bardzo mi się przyda zakupiona w ostatnim czasie książka Krzysztofa Soidy- Kolej GliwiceTrynek-Rudy-Racibórz.Odwiedziłem podczas majówki właśnie tą stację i obmierzyłem wszystkie punkty na tej stacji które mnie interesowały oraz zrobiłem parę fotek.
DSCF7285.JPG
DSCF7286.JPG
SAM_1954.JPG
SAM_1955.JPG
SAM_1956.JPG
SAM_1957.JPG
SAM_1958.JPG
SAM_1959.JPG
SAM_1963.JPG

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Plan wygląda następująco. Trasę podzielę na 3 moduły.Rozjazdy zastosuję z firmy Peco https://www.swiatmodeli.eu/pl/p/Rozjazd-lewy-H0e-143-mm-14-st-PECO-SL-E496/3384 , tory flexy https://www.swiatmodeli.eu/pl/p/Tor-H0e-FLEX-SL-400-PECO/3386 ten typ flexa jest bardziej realistyczny.Napęd rozjazdów ręczny.Szerokość modułów planuję zrobić w przedziale od 40 do 50 cm to zależy od tego czy zrobię las po obu stronach czy z 1 strony,myślę że jeśli zrobię z 1 strony to będzie lepsze dojście od strony szosy i drzewka się nie uszkodzą.Jedyna nurtująca mnie sprawa to długość modułów czy z zrobić je w realnej skali czy pójść na kompromis skracając je trochę.Muszę zmierzyć też szerokość bagażnika w mojej civiczce bo to też będę musiał brać pod uwagę.Piszcie i podpowiadajcie.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Trzy skrzynki po 700 mm, daje Ci w sumie 2100 mm, Twoje pomiary pokazują że od rozjazdu do rozjazdu jest 151 metrów czyli 1735 mm, skróć tą odległość do powiedzmy 1500 mm i na tych trzech skrzynkach zmieścisz wszystko.

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Cześć,temat nie umarł.Powoli elementy zamawiam flex i lewy rozjazd od Peco już mam.Niestety prawy rozjazd niedostępny.Jeszcze jest opcja zamówienia ze sklepu niemieckiego.Co do długości skrzynek to 700mm to będzie najlepsze rozwiązanie i transportowe i magazynowe.Dzięki Paweł R za pomoc.Teraz będę musiał pomyśleć nad skrzynkami.Chyba zamówię gotowe do złożenia .
DSCF7415.JPG
DSCF7416.JPG

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
W końcu temat rusza do przodu.Zamówiłem 3 skrzynki po 700mm długości i 400mm szerokości.Dziś złożyłem je na "sucho".Temat można spokojnie przełożyć do działu relacje.Teraz potrzebuje czasu żeby ten temat dokończyć.Bo pomysłów mnóstwo a doba ma niestety 24h. Pozdrawiam.
DSCF8809.JPG
DSCF8810.JPG DSCF8811.JPG DSCF8812.JPG

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Pytam ponieważ na moich modułach będzie droga która biegnie obok szlaku kolejowego.Więc pomyślałem że może bym zamontował tam szlak drogowy
No to poproszę o konkretne pytania, co Cię interesuje i w czym mogę pomóc. Ja jestem w trakcie montowania systemu dla jeżdżących samochodów w systemie Faller Car. Moje prace możesz obejrzeć od tego wpisu KLIK.
Wybrałem 400mm bo chciałem też tam zmieścić drogę asfaltową.
No to możesz mieć problem, bo droga z Faller Car Systemem ma 10 cm szerokości. Jak tor masz położony przez środek modułu, to niewiele miejsca Ci zostaje na drogę.

old_jawa

Aktywny użytkownik
W praktyce jak otwory montażowe się "zgrają" to się wszystko połączy, fakt, że estetyka na tym trochę ucierpi ale na niejednym spotkaniu widziałem "wolną amerykankę" ;) Zawsze można też zrobić skrzynki przejściowe :)

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Krzysiu nic się nie stanie. Napisałem że powinien a nie że musi ;) jak kolega @old_jawa napisał estetyka. A praktykę i tak znamy. Często można zobaczyć że i profile do siebie nie pasują Frekowskie po za otworami. Albo że PMM łączy się z Fremo.
Co nie znaczy że nie powinniśmy starać się unikać takich sytuacji.

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Na moje oko ładniej wygląda łączenie"na prostej"dwóch prostokątnych skrzynek,nawet jeżeli różnią się wymiarami niż wstawianie pomiędzy nie
skrzynek "trapezopodobnych".Kamienice stojące w jednym ciągu najczęściej maja różną wysokość i jakoś nikt nie stara się tego"łagodzić"np skośnymi dachami.Dodatkowo dużo łatwiej zbudować skrzynkę prostokątną co dla większości modelarzy nie jest bez znaczenia.

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Wszystkie otwory pasują z profilem H0e 350 mm od Kotebiego. Więc nie widzę problemu z łączeniem w przyszłości może dołożę na tych krańcach skrzynek 2 skrzynki łukowe 15 stopni prawoskręt i lewoskręt przechodzący z 400 mm na 350 mm i wszyscy będą zadowoleni. Dołączę na dniach zdjęcie tych 2 profili.