• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Paproć.

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#1
Witam,szukam jak w temacie skanów lub planów stacji Paproć.A dokładniej długości od jednego do drugiego rozjazdu.Niestety do książki Pana Soidy nie mam dostępu.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#2
Przesyłam Ci skan planu stacji Paproć z książki K. Soidy. Jest tam naniesiona podziałka, więc wymiary powinieneś sobie odtworzyć. Nie znam długości bocznicy do tartaku. Może inni koledzy, posiadający różne publikacje na temat GKW, pomogą Ci w tym. Dziś została jak wiesz jedynie mijanka, ale założyłbym, że jej długość wynika z odstępu między rozjazdami z załączonego planu. Budynek stacji znajdziesz w internecie i trochę na ten temat tutaj.: http://forum.modelarstwo.info/threads/wąskotorówka-trynek-racibórz.34244/
Budynek stacji Paproć jest tych samych proporcji co inne budynki na tej linii tyle, że bez okapów.
A tak wyglądała ta stacja w latach trzydziestych;

CCF05032018_00000.jpg
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#4
Dziękuję bardzo za skan tej stacji i nawet nie przypuszczałem że tak wyglądała ta stacja w latach 30-tych.To dobrze że takie publikacje wychodzą.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#5
Przejeżdżając ostatnio tamtędy zwiedziłem sobie budynek stacji.
Musiał być zamieszkany przez ludzie jeszcze do niedawana. Kobieta zajmowała się na pewno ziołami (zamawiała wysyłkowo).
Ktoś tam też miał mały warsztacik samochodowy. Być może ta sama osoba lub ich dziecko (obstawiam to drugie) zbierało modele samolotów, czołgów itp.
Obecnie budynek jest niezamieszkały. W środku wszechobecny bałagan. Widać że po wyprowadzce ktoś tam szukał ukrytych skarbów.
Klimatyczne miejsce. Szkoda że się marnuje...
Przepraszam za offtop
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#8
Na tej mapce ze stanu obecnego budynek 3 to budynek stacji a 3a to jakaś parterówka.Jeśli się nie mylę.
 

Podobne wątki