• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja kolejowa Oświęcim

OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.410 28 0
Porobiłem jeszcze takie blaty do transportu skrzynek. Skrzynki będą skręcane po dwie, infrastrukturą do środka, a blaty są tak wycięte żeby wchodziły jeden w drugi i nie przesuwały się. Te dwa blaty na fotkach są z odpowiednimi otworami żeby wystające w dwóch skrzynkach kawałki torów były zabezpieczone przed uszkodzeniem, a reszta blatów jest gładka.
nnnnnv.jpg bjhgtyr.jpg kkkkvc.jpg vcxz.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
Zastanawiałem się właśnie jak zapewnicie opakowanie modułów z tymi wystającymi elementami - robi wrażenie!
 
OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.410 28 0
ile zostawiacie "skrajni" pomiedzy skrzynkami coby sie drzewa lampy oświetleniowe itp nie zniszczyły?
Odległość między skrzynkami jest 24cm i myślę, że wszystko się zmieści. Tylko trzeba rozplanować rozmieszczenie drzew i innych wysokich budynków żeby na siebie nie nachodziły przy składaniu.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Hej, a testowaliście już napędy? To MTB jeśli dobrze widzę, jakie wrażenia?
Hej, a testowaliście już napędy? To MTB jeśli dobrze widzę, jakie wrażenia?
Ja też jestem ciekawy testów tych napędów. Posiadam dwie sztuki i chcę wymienić tilligowe, które mi się zawieszają. Niestety ostatnie partię tych napędów są kiepskiej jakości jak cała reszta firmy Tillig.
 
OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.410 28 0
Jak na razie to sprawują się bardzo dobrze i są dość ciche podczas pracy. Jedynie to pasuje wywalić oryginalny drucik do sterowania rozjazdami, który ma grubość 1,1mm i jest dość sztywny, ja montuję drut 0,8mm i w zupełności wystarcza na dobry docisk iglic do szyn.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
powoli przybywa semaforów
Piękna, czysta robota, ale ustawienie tych semaforów i tarcz manewrowych wydaje mi się cokolwiek dziwne. Generalnie semafory wyjazdowe ustawia się w odległości min. 50 lub 100 m od miejsca niebezpiecznego (zwykle jest to ukres). W modelu oczywiście te odległości będą krótsze, ale warto zastosować jakąś ustalona zasadę. Semafory dobrze jest ustawiać w jednej linii, prostopadłej lub ukośnej do torów, oczywiście tam, gdzie się da i gdzie ma to sens. Podobnie Tm, powinny być ustawione tak, by zapewnić sprawny ruch manewrowy. Dwie Tm widoczne po lewej stronie zdjęcia ustawiłbym obok siebie, bo muszą stać w minimalnej odległości od tego samego ukresu i nie widzę uzasadnienia, żeby je ustawić skośnie.

A wskaźniki ukresowe wykonane z szyny to trochę towar zastępczy, normalnie powinny być słupki zaokrągloną główką.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
A wskaźniki ukresowe wykonane z szyny to trochę towar zastępczy, normalnie powinny być słupki zaokrągloną główką.
Panie Andrzeju czasami trzeba pójść na jakiś tam kompromis;)
Zważywszy na fakt ,że te zaokrąglone wskaźniki ukresowe wykonane w oryginale jako porcelanowe ( w większości przypadków ) miały średnicę ok 70 mm to w skali daję ok. 0,8 mm.
Na prawdę trudno jest zrobić taki wskaźnik na makietę w skali - proszę mi wierzyć bo próbowałem;).
Zrobić jeszcze -jeszcze ale pomalować to na biało - czerwone barwy to już wyższa szkoła jazdy przynajmniej dla mnie:D
Pozdrawiam
 

Podobne wątki