• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja Klonownica cd.

OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#23
no super, ale nawet do powalonego drzewa powinni być alarmowo! To gdzie migające sygnały? Super scenka.
Myślałem nad multiwibratorem astabilnym, ale dałem sobie spokój, my jak zajeżdżamy na akcje to każą gasić, poza tym do drzewa to nigdy na kogutach nie jechaliśmy.

Podziałałem trochę zieleni przy nastawni. Dokucza mi brak tła, ale już działam w tym kierunku.
Zdjęcie-0059.jpg
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#26
Fajny budynek, tez jestem ciekaw jakiej to produkcji? Krzaki i drzewka mogłyby mieć pomalowane pnie i gałęzie, od razu efekt byłby lepszy ;)
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#27
Fotka nadawałaby się do tematu "Co można zrobić z zużytego...." ale niech będzie tutaj.
Głównie z kartonu, powstał na bazie starego modelu dźwig kolejowy.
Zdjęcie-0060.jpg
Zdjęcie-0061.jpg
Zdjęcie-0062.jpg

Lampa duża bo świeci.
A nastawnia to model KIBRI-39319 HO NASTAWNIA "Langenstein", i jakoś szczególnie to nie jest wzruszająca bo nie ma takich dużych okien z przodu(bądź z tyłu, bo to ciężko rozróżnić)
i skusił mnie dach. A u mnie nastawia semafor :)
Wiem że nie po bożemu, ale już tak zostanie.
Zdjęcie-0063.jpg

:)
Dalej dokucza mi brak tła, ale już bliżej jak dalej z rozwiązaniem problemu.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#28
Nastawnia nastawiająca semafor jest generalnie OK, ale po co są te dwa napędy zwrotnicowe mechaniczne, jeden przed nastawnią i drugi koło semafora?!!
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#29
Dawno nic nie wrzucałem, ale na makiecie działam cały czas.
Tu będzie scena przeładunku ziemniaków z wagonów na samochód.
Zdjęcie-0185.jpg

Tu z kolei będzie załadunek kartofli na wagony.
Zdjęcie-0186.jpg

Dworzec już praktycznie zapięty na ostatni guzik.
Zdjęcie-0187.jpg

I zrobiłem kanał rewizyjny bo teren lokomotywowni dwustanowiskowej został zrównany z ziemią i będzie lokomotywownia 4-ro stanowiskowa,
Zdjęcie-0188.jpg
Zdjęcie-0189.jpg

:)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#30
Myślałem nad multiwibratorem astabilnym, ale dałem sobie spokój, my jak zajeżdżamy na akcje to każą gasić, poza tym do drzewa to nigdy na kogutach nie jechaliśmy.

Podziałałem trochę zieleni przy nastawni. Dokucza mi brak tła, ale już działam w tym kierunku.
Zobacz załącznik 449835
Fajny klimacik (umiejscowienie nastawni na skraju nasypu). W mojej okolicy coś takiego kiedyś było, ale zburzyli :(
Dworzec już praktycznie zapięty na ostatni guzik.
Zobacz załącznik 570599
Spoko, ale jeśli można się wtrącić ;-) ... jeśli chodzi o ten dworzec to ja bym jeszcze jakoś zamaskował te szpary przy gruncie.
 

Podobne wątki