• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja Klonownica cd.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#1
Witam
W tym wątku chciałbym zaprezentować postępy nad wykańczaniem makiety fikcyjnej stacji Klonownica. Widzów proszę o powstrzymywanie się od zbędnych komentarzy aby nie zaśmiecać wątku. Ten temat jest kontynuacją tematu Stacja Klonownica, jednak chciałbym aby był bardziej uporządkowany oraz był oficjalną stroną mojej makiety do szerszej prezentacji.


A co do postępów:
Zdjęcie-0055.jpg
Zdjęcie-0063.jpg
Zdjęcie-0053.jpg
Zdjęcie-0054.jpg
Zdjęcie-0056.jpg
Zdjęcie-0052.jpg


CDN.
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#2
Kilka uwag - ośmielam się jako pierwszy ;)

Płot betonowy - dodałbym trawy przy podstawie bo taka mało naturalna szczelina Ci się zrobiła
Star wywrotka - za czysty jak na budowę a pomarańczowa Tatra (?) jakoś dziwnie i chyba nienaturalnie ubrudzona.
Pod wiatą - fajna scenka
Rozładowywanie trylinki - także fajna scenka
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#4
Popieram kolegę @Zdrada69 , jak już brudzić to z głową. Tatra, rzeczywiście ubrudzona bardzo futurystycznie. Oprócz zbyt czystego Stara jeszcze rzucają się w oczy błyszczące od czystości koła przyczepy z węglem, a i suwnica do przeładunku węgla wygląda jak tzw. "nówka sztuka". Żuk też wygląda jakby wyjechał prosto z myjni... :)
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#5
Proszę wybaczyć zwłokę, ale przyjąłem zasadę że piszę tylko przy pokazywaniu postępów aby nie mnożyć zbędnym postów i jałowych dyskusji.
@mafo , @Zdrada69 Przy płocie dosypałem trochę drobniutkiej gąbeczki Heki więc już wizualnie się poprawiło. Co do samochodów to żadnej patyny raczej nie przewiduję, a Tatrę już taką dostałem więc prawdopodobnie będzie skazana na żywo węglo-woza na terminalu.

@Alana będziesz musiała zadowolić się zdjęciem pulpitu, gdzieś kiedyś plany były, poza tym aparatem nie ogarnę prawie 4 metrów makiety

Przechodząc do sedna, z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla mojego ulubionego osobistego krytyka @WM-MODEL , Władku, wchodzę w XXI wiek, koniec z odręcznymi tablicami :p
Przy okazji pozdrawiam mojego nadwornego trawera @popowe bo to jego robota, śliczna jednym słowem.
Zdjęcie-0058.jpg

Zdjęcie-0059.jpg

Wracając jeszcze do kolegi @mafo , zachodzę w głowę skąd wziął kolega pogląd o czystej suwnicy o_O osobiście ją patynowałem aerografem, i wydawało mi się że było widać, w każdy bądź razie jeszcze jedno zdjęcie.Ogólnie to ciężko zrobić względne zdjęcie bez stałego oświetlenia makiety.
Zdjęcie-0060.jpg

Jednym słowem trzeba będzie iść w ślady @daniel loko i po prostu to co jest w tle nieskończone zasłaniać, bo potem tylko o to się czepiają :gwizd:
No i jeszcze rzut na pulpit wraz z układem torów.
Zdjęcie-0062.jpg


:)
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#9
Ładnie bardzo. Mnie rzucił się w oczy napis "palenie zabronione" czcionką gazetową. Napisy takie były malowane na ścianach a nie drrukowne i raczej używano prostych czcionek, przeważnie tez wielkich liter, przynajmniej tak pamietam to z zakładów które odwiedzałem.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#11
@Zaqu Napis był robiony na Łuczniku z epoki, i już zostanie. Temat magazynu już dawno był zamknięty i nawet gdybym chciał to już się tak nie zegnę żeby go zamienić. To było w czasach gdy jeszcze nie miałem drukarki, a napisy odręczne nie zdawały egzaminu.
@pawelszymkowiak napisałem na pw. Ale jakby ktoś jeszcze był zainteresowany to jest to z piasku mojej produkcji. W razie czego zapraszam na pw.

Troszkę pobrudziłem jednak Staryka i usypałem mu ładunek. Pozwolę sobie na jeszcze jedno ujęcie robotników.
(uprzedzając pytania: lusterek i wycieraczek не будет-модель из вторых рук)
Zdjęcie-0059.jpg

Zdjęcie-0058.jpg

Zrobiłem cieciówkę gdzie siedzi pan Wojtek z agencji ochrony "Byli ZOMO-wcy" i pałuje jak ktoś podkrada węgiel.
Zdjęcie-0060.jpg

Zdjęcie-0061.jpg

-A kto to po ciemku Dutrą węgiel wywozi?
Zdjęcie-0067.jpg

Przyjdzie zima, to pod drzwiami do cieciówki będzie śnieg zawiewać, ale na jesieni upchnie się jakąś szmatą.
Komuś kiedyś mówiłem o latarniach od Bogos_75, to wszystkie które do tej pory pokazałem są od niego i jestem bardzo z nich zadowolony.
:)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#12
Fajny ten szyld. Tyle, że powinno tam być jakieś ogrodzenie i brama. Tak to w owym czasie robiono. Taki łuk triumfalny jak u Ciebie, wygląda średnio. Chyba, że to jeszcze nie skończone.

pom.jpg
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#14
@Heniek_Star może za "twoich czasów" tak było, nie wykluczam, kiedyś to wyglądało inaczej. Ja opieram się na tym co sam obserwuję. W firmie w której pracuję taki szyld co prawda nie jest rozciągnięty nad bramą ale stoi obok, na terminalu na którym pracowałem żadnych specjalnych płotów i szlabanów nie było, były szyldy, nie takie, ciut nowocześniejsze. :)
Mój terminal to teren kolejowy, a obserwując podobne obiekty nie zauważyłem aby były szczelnie pogrodzone.

Pan listonosz przyniósł niedawno paczuszkę. Figurki Preisnera są rewelacyjne. Wózek Nocha ciut gorszy, ale prezentuje się fajnie.
Zdjęcie-0061.jpg
Zdjęcie-0062.jpg
Zdjęcie-0063.jpg
Zdjęcie-0064.jpg
Zdjęcie-0067.jpg

Wiem że na figurkach pisze Feuerwehr, ale nic z tym nie zamierzam robić, praktycznie tego nie widać. Samochód też nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Zostaje i już, jedyne co to będę kombinował w kierunku dozbrojenia go w sprzęt i oświetlenia.
:)
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
#16
fajnie fajnie, ale:
1. Nastawnia >> pierwszy raz widzę ten projekt! Ok,jesteś autorem, miszczem, byłeś pierwszy a teraz dawaj wymiary i do sklepu z laserami !!! (ja chcę dwie ale 1:120) Do spotkania w realu np Kraśnik, Szastarka, Zbydniów.
2. Ta trafostacja to coś bez sensu stoi - potrzeba dalszego ciągu linii napowietrznej SN. Dodatkowo proszę o makro tego obiektu. Sam go zrobiłem w TT i tyle zdrowasiek i ****amaciów to jeszcze rodzina nie słyszała...
3. Tatra kicha, a szyld super.

pzdr
wj
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#19
@Heniek_Star może za "twoich czasów" tak było, nie wykluczam, kiedyś to wyglądało inaczej. Ja opieram się na tym co sam obserwuję. W firmie w której pracuję taki szyld co prawda nie jest rozciągnięty nad bramą ale stoi obok, na terminalu na którym pracowałem żadnych specjalnych płotów i szlabanów nie było, były szyldy, nie takie, ciut nowocześniejsze. :)
Mój terminal to teren kolejowy, a obserwując podobne obiekty nie zauważyłem aby były szczelnie pogrodzone.
A to przepraszam, rozumiem, że stary 25, 28, żuki, tatry, jak również rozładunek drewnianego wagonu na plecach magazynierów, także obserwujesz na co dzień w pracy? Zdawało mi się po prostu, że modelujesz historyczną kolej.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#20
Samochody można zmienić, ale logo PKP nad bramą i nazwa "Rejon Przeładunkowy Małaszewicze" raczej nie są z lat 1970-tych czy 80-tych...
 

Podobne wątki