• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Stacja Kańczuga H0e

OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#41
Proszę bardzo.
Wzorowałem się na istniejących dwóch mostkach. Pierwszy to przepust pod torami w miejscowości Urzejowice (10 km trasy)
22670.jpg
a drugi to ceglano kamienny mostek na rzeczce Łopuszce na styku Kańczugi i Łopuszki małej (17,1 km linii)
Przepust na granicy Łopuszki i Kańczugi.jpg
Ponieważ nie opanowałem jeszcze dostatecznie dobrze "produkcji" cegieł, stwierdziłem, że przepust w Kańczudze, na rowie odwadniającym będzie z pustaków betonowych. Nawiasem mówiąc w Kańczudze nie ma takiego mostka, jest tylko rura przeprowadzona pod torami, lecz wydaje mi się, że taki właśnie przepust jaki widać na wjazdowej skrzynce będzie się prezentował lepiej niż zwykła rura.
Pozdrawiam Tomek
 
OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#44
Witam wszystkich.
Zgodnie z zapowiedzią z poniedziałku prezentuję Państwu budynek stacji kolejowej w Kańczudze po odnowie (od nowa).
Stacja Kańczuga od strony peronów 1.jpg
Stacja Kańczuga od strony peronów 2.jpg
Stacja Kańczuga od strony peronów 3.jpg
Stacja Kańczuga od strony podjazdu 1.jpg
Stacja Kańczuga od strony podjazdu 2.jpg
Starałem się wyeliminować błędy z poprzedniej wersji, a czy mi się udało? Oceńcie Państwo sami.
Pozdrawiam Tomek.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#45
Witam wszystkich.
Zgodnie z zapowiedzią z poniedziałku prezentuję Państwu budynek stacji kolejowej w Kańczudze po odnowie (od nowa).
Zobacz załącznik 841027

Starałem się wyeliminować błędy z poprzedniej wersji, a czy mi się udało? Oceńcie Państwo sami.
Pozdrawiam Tomek.
Fajny.
Z czego zrobiona jest ta srebrna blacha dachowa na tym daszku z boku budynku podpartym trzema filarami?
 
OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#46
Fajny.
Z czego zrobiona jest ta srebrna blacha dachowa na tym daszku z boku budynku podpartym trzema filarami?
Z kartonu. Ciąłem odpowiedniej wielkości prostokąty, naklejałem na karton - brystol z zakładką, wklejając pionowo paseczki kartonu na wysokość 0,5 mm na zakończeniu każdego wzdłużnego pasa, po czym pomalowałem srebrnym lakierem samochodowym w sprayu.
 
OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#48
Kolejny budynek po "odnowie" - wieża wodna na stacji kolejowej w Kańczudze
Wieża wodna w Kańczudze 1.jpg
od strony torów
Wieża wodna w Kańczudze 2.jpg
i od tyłu, od strony Żuklina.
Fundament będzie wystawał ponad teren o 2 mm.
Postaram się w kolejnej relacji przedstawić historię budowy tej wieży wodnej.
Pozdrawiam wszystkich Tomek.
 
OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#51
Witam wszystkich.
Właśnie dzisiaj skończyłem budowę wszystkich budynków stojących na stacji kolejowej w Kańczudze.
Oto moje ostatnie "dzieła":
Kurnik i śmietnik 1.jpg
Kurnik - na planach z czasów Miłościwie nam Panującego (przypominam; lekki ukłon w stronę Wiednia) opisany jako budynek uboczny, śmietnik to prawdopodobnie konstrukcja z lat 70-tych,
Kurnik i śmietnik 2.jpg
To samo z innej perspektywy,
Kurnik i śmietnik 3.jpg
tym razem od tyłu,
Kurnik i śmietnik 4.jpg
i z innego miejsca.
Pozostała jeszcze waga samochodowa wraz z budynkiem, ale ona stoi naprzeciwko budynku stacyjnego po drugiej stronie ulicy, tak że nie jest integralną częścią stacji kolejowej. Na mojej makiecie oczywiście będzie.
Czekam na komentarze.
Życzę Wszystkim wesołych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
Pozdrawiam Tomek
 
OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#53
Witam w Nowym Roku.
Skończyłem wagę samochodową i tym samym mam już wszystkie budynki na moją makietę
Waga samochodowa 1.jpg Waga samochodowa 2.jpg Waga samochodowa 3.jpg . Waga samochodowa 4.jpg Waga samochodowa 5.jpg
Trzecie zdjęcie oczywiście nieostre. Trudno, tak już mam.
Budynek zagłębiony w "gruncie" o około 12 mm, waga na poziomie jezdni + 2 mm. Niebawem (jak się ociepli) zacznę stawiać wstępnie budynki na makiecie - efekty, wiadomo, zaprezentuję.
Najlepsze życzenia noworoczne, samych sukcesów i dużo zdrowia. Tomek
 
OP
OP
kosia51

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#54
Pozwolę sobie zaprezentować Państwu efekt kolejnego etapu prac nad makietą stacji kolejowej w Kańczudze. Połączyłem wszystkie skrzynki, "utwardziłem" plac przy ładowni, położyłem trylinkę przed magazynem, wjazdem na wagę samochodową i na plac cukrowni Przeworsk, położyłem asfaltową drogę dojazdową i chodnik przed budynkiem stacji, drogę do Żuklina z przejazdem kolejowym, wstępnie ustawiłem zabudowania i trzy z ośmiu drzewek w szacie wczesnowiosennej. Mam już trzy rozjazdy prawe, pod koniec maja mają dotrzeć dwa lewe i flexy. Materiał torowy PECO. Rozrysowaną mam geometrię torów na stacji i wiem gdzie mam montować rozjazdy i łuki. Będę miał wszystkie tory to będę je kładł, potem rdzawing, szutring, trawing, budowa peronu ziemnego, krzewing i drzewing. Następnie lampy peronowe, elektryka - aż się tego boję - kontrola przejezdności i już.
Roboty przede mną od h**a do kolan - jak mawia mój przyjaciel pianista.
A teraz kilka zdjęć - oczywiście w jakości "telefonicznej" - ale przynajmniej nie poruszone.
Kańczuga od Kańczugi 2.jpg Kańczuga od Kańczugi 1.jpg Kańczuga od strony Przeworska 1.jpg Kańczuga stacja 1.jpg
Więcej zdjęć na razie nie mogę wstawić, bo są zbyt duże ponad 2 MB. Jak mi się uda je "odchudzić" to wstawię.
Pozdrawiam wszystkich Tomek.
 

Podobne wątki