• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja i parowozownia 1:700 - lata międzywojenne

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
W merostwie Carentan już boją się odbierać telefony z Polski:LOL: Mają mnie tam za niezłego czubka. Ich konserwator zabytków wie mniej ode mnie:ROFL:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Po rocznej nieobecności:eek:, ruszam z kilkoma naprawdę konkretnymi dioramami, które chcę zaprezentować na czerwcowych Trybunałach.
Będą między innymi dwie (albo trzy) przedwojenne stacje, ale na początek pokażę kopalnię. Zaznaczyłem wstępnie układ torów "węglowych", umiejscowienie przesuwnic, oraz wiadukt z linią kolei piaskowej, która kończyć się będzie mostem podsadzkowym. To nie koniec kolejowych smaczków. Linię piaskową przecinać będzie tor wąski wiodący z kopalni do gazowni i do punktu sprzedaży detalicznej. Ponadto na terenie samej kopalni tory wąskie będą oplatały plac drzewny. Jeśli się uda to dodam jeszcze fragment linii tramwajowej koło górniczego osiedla.

Póki co, większość budynków to "zamienniki", bo właściwe budynki (np familoki) dopiero powstają:
http://forum.modelarstwo.info/threa...jazdy-w-skali-1-700.20851/page-53#post-535951

Dla pełnej informacji dodam, że moje makiey powstają w modelarni N-ormy, dzięki uprzejmości prezesa Hugwy:cool: Na ostatnim zdjęciu dla zobrazowania skali umieściłem wąskotorowy wagon w skali h0:)

DSC_0559.JPG
DSC_0560.JPG
DSC_0561.JPG
DSC_0562.JPG
DSC_0563.JPG
DSC_0564.JPG
DSC_0565.JPG
DSC_0568.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ze Śląska epoki Gierka przenosimy się na przedwojenne Pomorze i powracamy do makiety w pełni zgodnej z tematem wątku:). W jednej z głównych ról występuje końcowa stacja przy pomorskim miasteczku z przystanią rybacką. Zaproponowany układ torów to po części zasługa osobnika znanego jako @hugwa a powstał jako kompromis a raczej wypadkowa dwóch funkcji - funkcjonalności (reprezentowanej przez tegoż Hugwę) i walorów estetycznych (reprezentowanych przeze mnie).

Przepraszam bardzo za zawstydzająco kiepską jakość zdjęć, którą mogę tłumaczyć jedynie tym, iż zostały wykonane aparatem telefonicznym, bo zapomniałem wziąć swojego LUMIX'a do modelarni.

Budynki to w większości "zamienniki" (np cerkiew wystąpiła w roli latarni morskiej) tabor też jest przypadkowy. Oczywiście budynków będzie więcej. Linia brzegowa i falochrony portu zostały zaznaczone cienkimi paskami żywicy, a linia wydm to paski grubsze. Metoda takich "układanek" w fazie projektowej rekompensuje moje braki doświadczenia w aranżacji przestrzennej i pomaga mi wyobrazić sobie efekt końcowy. Na dole widać tory N-kowe, bo makietę postawiłem na klubowym module N-ormy.

DSC_0559.JPG


DSC_0560.JPG


DSC_0561.JPG


DSC_0562.JPG


DSC_0564.JPG


DSC_0565.JPG


DSC_0568.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Adam kiedy będziesz w modelarni? To może i ja dorzucę swoje trzy grosze.
Andrzeju, będę... dziś, jutro... pojutrze... w przyszłym tygodniu... miesiącu... aż do Trybunałów. Nie wiem jak potem, bo wątpię czy @hugwa wytrzyma ze mną dłużej;)
Każde trzy czy pięć groszy mile widziane. A najlepiej pięć stów:LOL:
Póki nie przykleiłem torów, jest jeszcze czas na zmiany.
 
Ostatnio edytowane:

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
To nie diorama, lecz potężna makieta! Gdy widzę rozmach tych projektów i znając tempo własnego modelarskiego warsztatu, obawiam się, że w moim przypadku żywota by mi nie starczyło na doprowadzenie czegoś takiego do końca.:D Dlatego tym bardziej będę kibicował.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś odlewałem domki do portu i kopalni, oraz fragmenty nabrzeża. W chwilach przerwy, gdy żywica tężała, ustawiałem sobie wstępnie kolejny temat, tym razem pustynny :cool:
Założenie jest takie - miasteczko północno afrykańskie obok niewielkiej oazy (no przecież muszę jakoś wykorzystać palmy z wykałaczek:D) z wydmami w tle. Chciałbym dać jakieś elementy murów, targowiska, straganów i marzy mi się przykurzona karawana sunąca po prawej. Skończy się na tym, że będę samodzielnie strugał wielbłądy:confused: Gdybym miał nie zdążyć, po prostu postawię na drodze TIRa PEKAESu czy Willi Betza, albo kolumnę Abramsów;)
P1140334.JPG

P1140331.JPG
P1140332.JPG
P1140333.JPG
P1140330.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Pełna głowa pomysłów i to rozumiem. Ale zazdroszczę następnego kroku, czyli realizacji. Znów jestem pod wrażeniem. o_O
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Na razie jeszcze tego nie widać, ale naprawdę ostro zasuwam z robotą. Ostatnio odlewałem budynki, modelowałem kształt krawędzi nabrzeża i walczyłem z układem torów na dioramie kopalnianej, przede wszystkim zacząłem odlewać do niej wąskie tory w ilościach hurtowych. Możecie zobaczyć ich małą próbkę pod poniższym linkiem:
http://forum.modelarstwo.info/threads/budynki-tabor-i-pojazdy-w-skali-1-700.20851/page-53
Na żywo wyglądają naprawdę fajnie (jutro może pstryknę fotki). Ponadto wpadło mi jeszcze jakieś dodatkowe zleconko... więc naprawdę dużo się dzieje:)
Układ portowy na dzień dzisiejszy. Pomału wyklarowują mi się ulice.
P1140344.JPG
P1140345.JPG
P1140346.JPG
P1140347.JPG
P1140348.JPG
P1140349.JPG
P1140350.JPG
P1140351.JPG
 
Reakcje
124 0 0
:eek::eek::eek:
Dziś dopiero odkryłem ten wątek i zatkało mnie. Oj, inspirujesz, inspirujesz :) Same plany/układy makiet już wyglądają super, czekam więc na dalsze postępy prac ;)
Pozdrawiam
Tomek
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Kolejny etap pracy koncepcyjnej nad kopalnią. Od jutra zacznę odlewać familoki, a dziś skończyłem układać tory wąskie przeplatając je z istniejącym już wcześniej układem normalnotorowym. Cechownia nie ma jeszcze dachu. Brakuje jeszcze bardzo wiele elementów, ale moja makietka pomału zaczyna przypominać prawdziwą kopalnię. Im bardziej zagłębiam się w temat tym bardziej przeraża mnie ogrom roboty jaka mnie czeka.
P1140435.JPG
P1140436.JPG
P1140437.JPG
P1140438.JPG
P1140439.JPG
P1140440.JPG
P1140441.JPG
P1140442.JPG
P1140443.JPG
P1140444.JPG
 

Podobne wątki