• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Gołubie Kaszubskie

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#62
Bardzo ładna patyna tych modeli, przede wszystkim SU45-100.
I od razu rzucają się w oczy ramki reflektorów. Mały detal, a model nabiera większego realizmu.
SU45-100 z całym składem wagonów zostały zwaloryzowane przez Mateusza - lat 19. Skład odzwierciedla (z małymi uproszczeniami) pociąg międzynarodowy "Kalinka" relacji Gdynia Główna / Berlin - Kaliningrad.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#65
Super, właśnie widziałem film z PMMH0. Ale Gołubie jest nie do zaakceptowania - niestety odbiega od rzeczywistości - papa na dachu w oryginale jest w pionowych pasach układana, na makiecie w poziomych... i okno jest przesunięte :D
 

Emil

Użytkownik
SKMK
Reakcje
381 4 0
#66
Papa jest OK. Porównujesz model do stanu ze zdjęcia wykonanego 17 kwietnia 2012 roku, a miniatura odwzorowuje stan z roku 1992 i wtedy papa była jak na modelu. Chciałeś być bardzo spostrzegawczy, ale Ci nie wyszło :) . Wykonanie modelu zostało poprzedzone bardzo dokładnymi badaniami tego jak to wyglądało w tamtym czasie. Jest na to liczna dokumentacja zdjęciowa. Jak już jesteś tak dokładny to zobaczy - papę zauważyłeś, a nie dostrzegłeś braku anten. Tak, to też się zgadza, bo wtedy łączność była realizowana poprzez kabel, tak więc Kolego @Astro zanim coś skrytykujesz to się wpierw zastanów :) - taka dobra rada.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#67
Czy to już koniec budowy czy jeszcze będą jakieś poprawki uzupełnienia?
Jest jeden zgrzyt z budynkiem, który mi się nie podoba. Zgrzyt ten, nie budynek
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#68
Darku chciałem zapytać o zewnętrzne naprężacze na Twojej makiecie.
Są fajne - możesz napisać kto jest ich producentem ewentualnie gdzie można je nabyć ?
Pozdrawiam
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#69
Oho, kolega @Emil źle odebrał mój sarkastyczny komentarz i otarło się o focha. Tak naprawdę jestem zachwycony realizmem i dokładnością makiety, film oglądałem kilka razy, a że pozwoliłem sobie na żarcik to mea culpa, mea maxima culpa. Never ever again, jak mawia moja babcia. Od tej pory będę poważny niczym pomnik smoleński... A teraz moja rada: niech kolega wrzuci trochę na luz, i czytając niech dostrzega to, co między wierszami, bedzie prościej i sympatyczniej. Po co się nadymać?
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#70
Darku chciałem zapytać o zewnętrzne naprężacze na Twojej makiecie.
Są fajne - możesz napisać kto jest ich producentem ewentualnie gdzie można je nabyć ?
Pozdrawiam
Naprężacze są produkcji - o ile mnie pamięć nie myli - EFC Loko. Nie umiem powiedzieć czy są nadal w ofercie. Trochę się natrudziłem aby je zdobyć.
Czy to już koniec budowy czy jeszcze będą jakieś poprawki uzupełnienia?
Jest jeden zgrzyt z budynkiem, który mi się nie podoba. Zgrzyt ten, nie budynek
Oczywiście, że będą poprawki i kosmetyka - taki był cel rozłożenia tej stacji, aby zobaczyć ją w całości, sprawdzić przejezdność, wychwycić niedoróbki. Jaki zgrzyt koledze kole w oko?
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#73
I nadszedł koniec wakacji!
Ostatni turyści wyjeżdżają z turystycznego Gołubia Kaszubskiego, aby jutro wrócić do trudów codzienności - udać się do szkoły, pracy ... może niektórzy wrócą ... do modelarstwa.
Segment z wiaduktem wstępnie pokrył się niską zielenią oraz położono drogę. W niedalekiej przyszłości dojdzie zieleń średnia i wysoka. W planach przygotowanie barierek wiaduktu i multum szczegółów. Cdn ...
DSC_0878.JPG
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#74
16 lutego 2019 roku - podczas drugiego, zamkniętego spotkania klubowiczów (wątek o spotkaniu w tym linku: Spotkanie przy makiecie) wraz z kolegą @Bernard Sobczyk spróbowaliśmy odtworzyć na makiecie pewną sytuację ruchową, która miała miejsce w Gołubiu Kaszubskim, w roku 1990. Dzięki udostępnionemu zdjęciu na forum przez @Kriegslok (wątek tutaj: Costerina) mogliśmy mniej więcej taką sytuację zilustrować na makiecie.
Czy widać podobieństwo - sami oceńcie. Na zdjęciu: Ty2-927 / na makiecie: Ty42-126.
1990.07.09_Ty2-927_Gołubie-Kaszubskie_02.jpg

DSC_1358.JPG

p.s. Proszę nie sugerować się długością stacji - jest ona i tak maksymalnie skrócona.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#75
No niestety oprócz tego, że super pięknie :love:, to ważny detal umknął, a jest nim kolor tarcz tłowych semaforów świetlnych, które w tamtych czasach malowano na biało. Widać, że u Was już po drugiej modernizacji (choć kształtowych semaforów nie usunięto - cóż za niegospodarność! no i co to w ogóle ma znaczyć? Nie macie złodziei złomu? Żeby tyle lat przeleżeć w międzytorzu?)
 

Emil

Użytkownik
SKMK
Reakcje
381 4 0
#80
Darku,
wydaje mi się, że odległość m-dzy górną a dolną cyfrą jest o 0,02 mm za duża. Ponadto kąt ścięcia słupka u góry powinien być 37st a u Ciebie jest ewidentnie 45. no i trzcionka do poprawy ;)
 

Podobne wątki