• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Gołubie Kaszubskie

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Mówią: "kuj żelazo póki gorące" ...
Dzień wolny od wszelkich zajęć zaowocował całkowitą destrukcją tego co było pokazane w powyższych wątkach. Mam nadzieję, że teraz jest bez błędu.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ogólnie OK, ale rygle wymagają drobnych poprawek. Skrzynie rygli mają nieco inne kształty i są przesunięte względem napędów, a nie równo obok nich. Proponuję dokładnie przyjrzeć się fotce, jaką zamieściłem wcześniej, a także poszukać w sieci zdjęć rygli.

Oglądam i piszę z telefonu w drodze i więcej nie mogę pomóc.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Zdarza się czasami, że makieta eksploatowana na wystawach, potrafi ot tak sobie zrobić "psikusa" w postaci a to nieświecącej latarni, a to awarii napędu rozjazdu czy też uszkodzonego słupa. Usterki te zostały spisane w kajecie, a że nadchodzą dłuższe, jesienne wieczory będzie czas na ich naprawę. Tym razem na warsztat położyłem segment nr 4 stacji, gdzie naprawiono usterkę nieświecącej się jednej latarni. Przyczyną oczywiście było oderwanie się przewodu w miejscu lutowania.

Tymczasem na Gołubiu mija godzina 20:00, pierwszy chłodny wieczór tej jesieni daje się pasażerom we znaki...
Na stacji następuje krzyżowanie się pociągu relacji Gdynia Główna Osobowa - Kościerzyna, w kierunku przeciwnym SU45-165 w postaci luzaka oczekuje podania przez dyżurną sygnału nakazu jazdy, nastąpi to za chwilkę, kiedy tylko wciśnie guzik uruchamiający urządzenia do opuszczenia rogatek na pobliskim przejeździe, a następnie poda z nastawni sygnał S10...
DSC_5234.JPG
 

Podobne wątki