• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Stacja Dolna

Akronaut

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#1
Pierwszy własny temat w dziale kolejowym - witam oficjalnie Koleżanki i Kolegów.
Dzisiaj może będę składał pierwszą skrzynkę. Założenie jest takie, że makieta ma być mobilna, za parę lat będę miał więcej miejsca. Tabor mam - szkoda, aby leżał w pudełkach. Materiał myślę, że solidny (taki mam w pracy). Wycinane water jet (taką maszynę mam w pracy). Woda nie zaszkodzi - sprawdzone.
skrzynka L201 elementy.jpg
skrzynka L201 widok.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#2
Witaj na forum. Coś u mnie nie chcą się załadować Twoje zdjęcia :( Albo za wcześnie, żeby je zobaczyć, albo coś nie teges jest :)

Napisz coś więcej na temat samej makiety, może jakiś plan pokaż itd :)
 
OP
OP
Akronaut

Akronaut

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#6
Plan jeszcze powstaje. Skrzynka poskładana. Konieczne korekty. Największego psikusa zrobił mi dostawca sklejki. Zamawiałem 15mm, dostałem 16. Mój błąd, że nie sprawdziłem! "Dzięki" temu skrzynka musi być na nowo zaprojektowana i wykonana. Pięknie się składa.
skrzynka poskładana L201.jpg
 
OP
OP
Akronaut

Akronaut

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#12
pierwsza skrzynka sklejona, skręcona, pomalowana i zaimpregnowana
IMG_20170511_142417.jpg
IMG_20170511_142435.jpg
kilka dni temu córka (9 lat) przy mojej pomocy (projekt "z beretu", laser, tektura) posklejała taką nastawnię i pomalowała - taki prezent urodzinowy dla mnie
IMG_20170510_163014.jpg
jest nawet wnętrze :), szyby w oknach i patyna
IMG_20170510_163041.jpg IMG_20170510_163048.jpg

dumny jestem!
napiszcie czy się podoba, będzie doping dla Młodej, syn pomaga przy ciężkich pracach
druga skrzynka w trakcie
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#14
kilka dni temu córka (9 lat) przy mojej pomocy (projekt "z beretu", laser, tektura) posklejała taką nastawnię i pomalowała - taki prezent urodzinowy dla mnie
Nie wiem ile Twoja córka ma lat, ale wykonany własnoręcznie prezent i to w takim wydaniu to po prostu rewelacja. (y) Można Ci tylko zazdrościć. :)
 
OP
OP
Akronaut

Akronaut

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#15
Dzięki za docenienie pracy córki (cieszy się z Waszych pochwał, a syna też zdopingowało do dalszej pomocy). Ja też coś zbudowałem (na razie bez malowania).
IMG_20170515_203437.jpg IMG_20170515_203511.jpg
Jutro tniemy lustrzane odbicie tej dużej, w przyszłym tygodniu drugi łuk.
Sztywne jak jasna choroba, obawiałem się, że będzie cięższe.
 

Podobne wątki