• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Stacja Dolna

hugwa

Znany użytkownik
Zdjęcie fatalne i efekt trudno ocenić... Zrób w jakimś normalnym świetle i nie z góry. Tak na pierwszy rzut oka mogłoby być gorzej. Niewiele gorzej, trzeba przyznać, ale jednak.

hugwa

Znany użytkownik
Teraz widać lepiej... Nieźle. Boki pryzmy powinny być usypane trochę wyżej, do wierzchu podkładów. Przestrzenie pomiędzy podkładami też, zwłaszcza że wtedy nie będzie widać plastiku pod szyną.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Generalnie tłuczeń powinien sięgać najwyżej, do górnej powierzchni podkładów, wzdłuż szyn i od czoła podkładów, w środku powinien być najniżej (ok. 5 cm poniżej podkładów) - tu wydaje się być odwrotnie.

OP
OP
Akronaut

Akronaut

Aktywny użytkownik
Nie uwzględniłem, że tłuczeń obniży się po zakropleniu wikolem. Będę o tym pamiętał.
Gdzieś na forum znalazłem informację, że na środku toru tłuczeń powinien sięgać wyżej niż w okolicy szyny i tym się zasugerowałem. Dziękuję za uwagi. Podzielę się następnymi efektami.

OP
OP
Akronaut

Akronaut

Aktywny użytkownik
Skrzynki na dolną część już są, elementy torowiska na jedną stronę stacji też. Będzie informacja o zajętości odcinków i sterowanie z PC.
Czy ten schemat nadaje się do zabawy: przetaczanie, zestawianie składów i jazda w koło. Plan na kilka lat, pewnie wcześniej będą wnuki niż zamknę "kółko" (mam nadzieje, że własne dzieci w kwestii wnuków nie zweryfikują moich planów ;))
Będę wdzięczny za uwagi.

Załączniki

Nie mam jakiejś szalonej wiedzy na temat linii kolejowych, ale zdaje się, że potrójne rozjazdy prowadzące na stację to rzecz niespotykana w rzeczywistości. Choć możliwe, że zdarzają się jakieś wyjątki. Sugeruję to jeszcze dobrze przemyśleć.

OP
OP
Akronaut

Akronaut

Aktywny użytkownik
Można już jeździć na 20% docelowego układu.
Zrobiłem sobie taki przyrząd do celowniczy. Przydatny.
20180215_195235.jpg 20180215_195303.jpg
Jutro kolejne 2 tory (po jednym z lewej i prawej), w poniedziałek kolejne 2 i środa jeszcze 1.