• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja CZUDEC

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Model tego elewatora wyszedł dość fajnie, ale....
No właśnie jest małe ale nie żebym się czepiał proszę tego tak nie odbierać ale jest kilka błędów w tym modelu.
1. Podnośnik kubełkowy.
W tego typu urządzeniach rury z których jest zbudowany są kwadratowe. W tych rurach jest pas z przyczepionymi kubełkami przenoszącymi
np. zboże do góry. ( zaznaczyłem na kolegi fotce )
20180302_164406 (Copy) a.jpg

Oczywiście dziś stosuje się podnośniki z rurami okrągłymi ale to są podnośniki żmijkowe i w takim podnośniku nie ma na górze głowicy i są budowane na jednej rurze.
2. Wylot z głowicy do zbiornika
Tutaj rura spustowa jest zbyt nisko. Taka rura powinna wychodzić od dołu głowicy na górze podnośnika. Nie widzę zbyt dobrze na kolegi
zdjęciu może gdyby było to pokazane z drugiej strony modelu ocenił bym czy jest prawidłowo.
20180306_065716 (Copy) b.jpg

3. Sam silos. Ten typ zbiorników ma w oryginale jeszcze lej u dołu. Bo jak wydostać towar z takiego silosu jak w modelu ?
Lej u dołu zbiornika (jeżeli silos stoi na słupach ) jest po to aby wysypać właśnie znajdujący się w nim towar. U dołu takiego silosu dodatkowo
zamontowany jest redler łańcuchowy "transportujący " towar na ewentualne pojazdy. Redler taki powinien być połączony z podnośnikiem.
W przypadku modelu kolegi powinien wchodzić do budynku z lewej strony. Na kolejnej fotce zaznaczyłem jak to wygląda w rzeczywistości.
20180306_065716 (Copy) c.jpg

Tak się składa ,że jutro będę w miejscu gdzie jest podobny układ jak na modelu kolegi. Mogę porobić fotki dla zobrazowania tego zagadnienia.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Mogę porobić fotki dla zobrazowania tego zagadnienia.
To byłoby super bo tymi fotkami co dysponujemy to dokładniej nie dało się go odwzorować. Np na naszych fotkach cały dół silosa jest zarośnięty krzakami i nic nie widać, a poza tym on od dawna był już nieużywany i mogło brakować tych podajników.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Obiecane zdjęcia ;)
Pierwsze widok ogólny na taki układ
DSC04951.JPG

DSC04956.JPG

Teraz jak wychodzą rury spustowe z głowicy podnośnika (tutaj akurat 3 -do silosu , na magazyn i na samochody )
DSC04958.JPG


Widok na podnośnik ( kwadratowe rury o których pisałem wczoraj )

DSC04955.JPG


I dół silosu na którym widać lej i redler ( tu akurat żmijkowy ) przez który się go opróżnia .
Ten redler wchodzi również do podnośnika.

DSC04957.JPG

DSC04954.JPG


I już Wam Panowie nie śmiecę więcej w tym ciekawym temacie ;) Jak by coś było jeszcze nie jasne służę pomocą.
Pozdrawiam serdecznie
 

stranski

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
424 4 0
Główny inżynier i kierownik budowy Inkson oraz pozostali dwaj wykonawcy Heniek Star i Stranski, maja zaszczyt poinformować, że stacja Czudec zdobyła drugie miejsce w konkursie makiet modułowych na Festiwalu Kolej w Miniaturze Sosnowiec 2018
20180317_083506 (Copy).jpg
20180317_083429 (Copy).jpg
20180318_091035 (Copy).jpg
20180318_091123 (Copy).jpg
20180318_091232 (Copy).jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Ostatnie zdjęcia przykuły mą uwagę do faktu ciemności pomiędzy dwoma latarniami przy budynku dworca. Nie wiem czy tak jest/ byli w rzeczywistości bądź czy macie w planach podświetlenie zadaszenia przydworcowego peronu, ale wygląda to na razie tak że tam gdzie teoretycznie powinno być najjaśniejszej, jest wręcz odwrotnie.
 

Podobne wątki