• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja CZUDEC

OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.403 28 0
#43
Jakie kable i średnice stosujesz do zasilania torów, podłączenia mechanizmów rozjazdów itp.? Czy to są przewody LGY?
Główne zasilanie to kable 1,5mm2 [zielone strzałki ], połączenia od drutów miedzianych co trzymają szyny na krańcach skrzynek do głównych kabli daje kable 0,5mm2 [ żółte strzałki ] , a resztę wszystkich połączeń szyn do zasilania daję kabel 0,35mm2. Dodam, że każdy kawałek szyny ma przylutowane dwa kable na swoich końcach.
mkljjahahaga.jpg
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
#46
Główne zasilanie to kable 1,5mm2 [zielone strzałki ], połączenia od drutów miedzianych co trzymają szyny na krańcach skrzynek do głównych kabli daje kable 0,5mm2 [ żółte strzałki ] , a resztę wszystkich połączeń szyn do zasilania daję kabel 0,35mm2. Dodam, że każdy kawałek szyny ma przylutowane dwa kable na swoich końcach.
Zobacz załącznik 487085
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
 
OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.403 28 0
#50
Następna skrzyneczka jest już zrobiona, na której będzie zaczynał się czwarty tor stacyjny. Rozjazd na ten tor będzie zablokowany, a sam tor będzie dość mocno zarośnięty krzakami i małymi drzewkami. Do zablokowania rozjazdu w jednym położeniu zrobiłem ze sklejki napęd jednopozycyjny bez polaryzacji.:)
20170624_170529m.jpg 20170624_085323m.jpg 20170624_085333m.jpg 20170624_084556m.jpg
A tak prezentują się razem obie skrzynki z rozjazdami.
20170624_121819m.jpg 20170624_121915m.jpg
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.234 0 0
#51
Wielka estetyka prezentowanych skrzynek. Każdy, najmniejszy element, wykonany perfekcyjnie. Nadal utrzymuj ten bardzo wysoki poziom modelarstwa kolejowego.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#57
Adamie a ja mam takie pytanie.
Cóż to za element który jest po drodze pomiędzy wyjściem od spaxa a zasilaniem toru ? (zaznaczone kółkiem na Twoim zdjęciu)
20170714_164521m (1)2.jpg

A może źle myślę i z tej strony jest zasilanie spaxa ? Ja w swoim z tej strony mam wyjście do zasilania już torowiska (n)
Pozdrawiam
P.S
Jak zawsze zresztą wzorcowa robota. Możesz już napisać na temat budowy skrzynek przewód doktorski (y)
 
OP
OP
Inkson

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.403 28 0
#58
Cóż to za element który jest po drodze pomiędzy wyjściem od spaxa a zasilaniem toru
Dziękuję Zbyszku za uznanie, a w kółku to jest stycznik który będzie sterowany z pulpitu. To na wypadek zagrożenia zderzeniem pociągów będzie można jednym uderzeniem ręki w wyłącznik na pulpicie przez dyżurnego wyłączyć prąd w torach na samej stacji.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki