• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Stacja Brzozów

Maciek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witaj,

ogólnie makieta bardzo ładnie się prezentuje, jednak sądzę, że rynny są trochę przeskalowane, ale to szczegół. Moje pytania:
- czy to jest tort ? ( sądząc po promieniach zakrętów wnioskuję, że chyba tak )
- czy w przyszłości planjesz patynować budynki i perony ?
- jaka jest odległość od osi ostatniego toru do krawędzi makiety ?

Powodzenia i proszę o dodanie planu torowiska Twojej makiety.
Pozdrawiam,
Maciek
 
OP
OP
Mały John

Mały John

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Hehe, nie chcę wygłuszac kol, swoją drogą całkiem niezle stukają:) wszystko jest na tekturze ale teraz całosc nakleilem na sklejkę, musze miec lekka i rozkladana konstrukcje ze wzgledu na mozliwosc czestych przeprowadzek, poniewaz mieszkam i pracuje w UK, no i trzeba bedzie to wszystko kiedys zatachac do Polski:)
A jezeli chodzi o tekture to moje "dzielo" to pryszcz w porownaniu do wyczynow tego asa:
http://shimiland.info/PostupStTerr01.htm :cool:

jednak tektura nie jest taka zla :D
 
OP
OP
Mały John

Mały John

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
Maciek napisał(a):
Witaj,

ogólnie makieta bardzo ładnie się prezentuje, jednak sądzę, że rynny są trochę przeskalowane, ale to szczegół. Moje pytania:
- czy to jest tort ? ( sądząc po promieniach zakrętów wnioskuję, że chyba tak )
- czy w przyszłości planjesz patynować budynki i perony ?
- jaka jest odległość od osi ostatniego toru do krawędzi makiety ?

Powodzenia i proszę o dodanie planu torowiska Twojej makiety.
Pozdrawiam,
Maciek

hej Macku

To nie jest tort. Chcę zrobic makietke z czterech czesci, dworzec + pare rozjazdow po obu stronach dworca, tak by mozna bylo troche pomanewrowac:) Promienie zakretow sa standardowe z zestawu startowego, wiem ze ciasne ale miejsca brak... Kiedys moze rozbuduje ja wszerz ( na razie wzdluz:)) Dokladnego planu torowiska jeszcze nie mam ale jak juz go zrobie to zamieszcze. Odleglosc o ktora pytasz to okolo 5 cm. Pozdrawiam.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#8
:idea: Jak przebudujesz to jednak na deskę/sklejkę to jest szansa, że kiedyś do tego dorobisz czoła przejściowe i podłączysz całość w ramach makiety modułowej.

Znam kilka takich modułów, które kilka razy podróżowały w bagażniku autobusu na trasie Warszawa-Amsterdam (czy inna Haga) i z powrotem :cool:
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#9
Nie wszyscy wiedzą że miejscowość Brzozów w podkarpackiem jest chyba jedyną w której stoi budynek stacyjny choć nigdy nie dotarła tam kolej. Za czasów CK Monarchii planowano budowę linii, bodajże Rzeszów - Sanok. Zbudowano budynek stacyjny w Brzozowie i wybuchła pierwsza wojna światowa. Linii nigdy już nie zbudowano...
Po drugiej wojnie światowej z Przemyśla do Sanoka jeżdżono przez teren ówczesnego ZSRR, do dziś po tamtej stronie granicy istnieje splot toru szerokiego i normalnego, tj tor o czterech szynach.
Dziś, niestety, na torach linii Przemyśl - Malhowice - Granica Państwa za przystankiem Pikulice, za czasów CK dwutorowej a po II w. św. jednotorowej (drugi tor rozebrali "wyzwoliciele"), rosną już drzewa... A jeszcze w latach 80-tych jeżdziły tam składy 2 x SP30 + 2 x Bi, zwane "Bolek i Lolek"...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#10
A to nie było tak, że jak planowano linię kolejową to włodarze Brzozowa chcieli jakoś zachęcić CK kolej do przeprowadzenia linii właśnie przez ich wieś.
Tylko się nie udało - linię poprowadzono "sąsiednią doliną"

Albo mi sie pomieszało z podobnym przypadkiem z okolicy
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#11
W owych czasach była to norma. Które miasto się nie postarało, dostawało stację kolei poza miastem... Ale w tym przypadku już postawiono budynek, czyli ten wariant raczej odpada.
Inna sprawa że nawet w Brzozowie nie każdy wie co to za budynek...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#12
cyruss napisał(a):
Ale w tym przypadku już postawiono budynek, czyli ten wariant raczej odpada.
no właśnie postawienie tego budynku miało zachęcić CK kolej...

wg groups.google.pl

dla odmiany wg wikipedii:
W Brzozowie wiele razy planowano przeprowadzenie linii kolejowej, jednak wojny przerywały budowę. Mówi się, iż Brzozów jest miastem ze stacją kolejową, ale bez torów. Za ową feralną stację uważa się - niesłusznie - przedwojenny budynek restauracji żydowskiej.

i bądź tu człowieku mądry
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#13
Witam gorąco.
Budynek, który pokazałeś na zdjęciach swojej makiety nie jest budynkiem stacji kolejowej w Brzozowie. Oto właściwy obiekt:
Stacja Brzozów.jpg
A tutaj link do historii kolei w Brzozowie:
https://brzozowiana.pl/component/k2...azja-w-opowiesciach-o-brzozowskiej-kolei.html
I to z mojej strony tyle n/t Brzozowa.
Jestem w temacie "Koleji Żelazney" w zachodniej Galicji, bo aktualnie powolutku odwzorowuję fragmenty wąskotorówki Przeworsk-Dynów, która miała być normanotorową linią z Przeworska do Wróblika Szlacheckiego (okolice Rymanowa, Sanoka). Niestety wojskowe władze z czasów Miłościwie nam Panującego - lekki ukłon w stronę Wiednia - nie zgodziły się na zatwierdzony już plan. Obawiano się, zresztą słusznie, co wykazuje historia I wojny światowej okrążenia Twierdzy Przemyśl.
Pozdrawiam Tomasz Sądaj
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#15
Tak, wiem. Ale przez przypadek otworzyłem ten wątek i zareagowałem na niego. Może ktoś po 12 latach wróci do rozpoczętej makiety i wymieni dworzec.
Pozdrawiam. Tomasz Sądaj
 

Podobne wątki