• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Arras

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#1
Dzisiaj miałem okazję zobaczyć ciekawy model: odwzorowany w wielkości H0 dawny, niestety już nieistniejący, dworzec w Arras, w północnej Francji. Model został zbudowany od zera z powszechnie dostępnych materiałów, w zasadzie bez użycia fabrycznych elementów modelarskich takich, jak okna czy drzwi. Wykonanie budowli zajęło ok. 2000 godzin pracy. Uprzedzając uwagi wyjaśniam: dwuspadowy dach nad głównym holem z kasami jest zdejmowany i gdy robiłem zdjęcia był krzywo założony, co dostrzegłem dopiero w domu. Ze starannością wykonania samego budynku i hali peronowej kontrastuje trochę wykonanie samej makiety: tory, teren, zieleń itp. Tu przydałaby się wprawna ręka np. Daniela. Ale sam budynek jest chyba warty uwagi.

IMG_1856.JPG
IMG_1857.JPG
IMG_1859.JPG
IMG_1861.JPG
IMG_1863.JPG
IMG_1872.JPG
IMG_1873.JPG
IMG_1875.JPG
IMG_1878.JPG
IMG_1879.JPG
IMG_1880.JPG
IMG_1882.JPG
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#3
Niestety, o ile wiem, nie jest ona nigdzie eksponowana na stałe. Ja ją widziałkem na małej 2-dniowej wystawie modelarskiej we Francji, ale nie wiem nawet, kto jest jej właścicielem i gdzie jest przechowywana - przypuszczam, że w jakimś miejscowym klubie. Jeżeli uda mi się coś ustalić, dam znać, ale boję się, że aby ją obejrzeć trzeba byłoby pojechać do Francji.
 

Podobne wątki