• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST49

TREACK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Mam problem z moją loką. Problem tkwi w tym że jak postawię ją na tory to zaczyna dziwnie piszczeć... Mam nadzieję że ktoś wie o co może chodzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#5
Ok... czy lokomotywa ma dekoder wbudowany? Albo ma dekoder i dekoder jest zepsuty, albo nie ma dekodera i "tanczy" na 0 i 1 w sygnale.

Trzecia opcja, dekoder dziala i jest ustawiony na wspomaganie silnika na niskich stopniach... i stara sie dac wystarczajaco napiecia aby lokomotwa ruszyla do przodu.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#7
Fabrycznie ten model jeździ w analogu. Czy aby na pewno jest w gniazdo włożony dekoder, czy jednak zaślepka, bo objawy właśnie takie są. Może sprawdź w analogu czy działa normalnie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#9
A ja, sądząc ze sposobu opisu problemu przez nowego kolegę, podejrzewam najprostsze rozwiązanie, o jakim napisał kolega piottrw:
Czy aby na pewno jest w gniazdo włożony dekoder, czy jednak zaślepka, bo objawy właśnie takie są.
Myślę, że tam nie ma żadnego dekodera, a kolega TREACK bierze zaślepkę za dekoder.
Ma dekoder który można wymienić.
 
OP
OP
T

TREACK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Fabrycznie ten model jeździ w analogu. Czy aby na pewno jest w gniazdo włożony dekoder, czy jednak zaślepka, bo objawy właśnie takie są. Może sprawdź w analogu czy działa normalnie.
Znalazłem rozwiązanie :D był to po porostu analog i dlatego. Podmieniłem dekoter z innej loki i działa :D ale i tak dziękuje wszystkim za rady :D