• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST44

  • Inicjator wątku Anonymous
  • Data rozpoczęcia
A

Anonymous

Gość
#1
ST-44 w N-ce

Witam. Zdaje sie ze sporo tematów ostatnio powstaje na temat gagarina.
Jestem w Londynie i parę godzin temu kupiłem tą loczkę (w wydaniu minitrixa, DR oczywiście). Czy są jakieś zestawy waloryzacyjne w tej skali ? Bo w HO wiem ze są...
pozdrawiam
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#2
Witam, zacząłem przerabiać gagarina, niestety z braku na rynku elementów do jego waloryzacji w tej skali (N), wszystko robie na razie sam. Zrobiłem jak widać buforki i lampy, niestety mam problemy z tym by przenosiły światło. Jak wiadomo "fabryczne" lampy znajdowały sie w tym modelu znacznie niżej, prawie ze na poziomie buforów. W moich nowych "wypukłych" lampach umieściłem "wkłady" wycięte z przezroczystego plastyku ale świeci to bardzo słabo. Druga sprawa to z czego zrobić boczny napis PKP ST44-007 , bo taki chyba wybiorę. Na parowozach oznaczenia porostu drukowałem na drukarce komputerowej, ale tutaj takie rozwiązanie dało by chyba kiepściutki efekt.... Jeśli macie jakieś sugestie/pomysły chętnie je poznam.
pozdrawiam
 

Załączniki

  • 70,1 KB Wyświetleń: 267
  • 72 KB Wyświetleń: 267
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#3
miszka napisał(a):
niestety z braku na rynku elementów
Cierpliwość to modelarska cnota. A druga to
nie wspominając o Google...
Prace nad kooperacyjnym zestawem gagariNowym trwają. Warto poczekać. Naprawdę.
Poza tym można już kupić małe-co-nieco u ..., e... nie mogę publicznie... Jak jesteś zainteresowany to PW.

miszka napisał(a):
jeśli macie jakieś sugestie/pomysly chętnie je poznam
Nie będę odkrywczy, jeśli napiszę, że bym wytrawił...

Odrobina krytyki:
- wiadra cokolwiek za duże i nie w takim kształcie jak trzeba;
- skoro są wiadra to by nieco inny dach pasował, przeróbki zapewne dokonałeś na podstawie aktualnie produkowanego Trixa nr 12515 a do wiaderek bardziej by IMHO pasowa
nieprodukowany obecnie Trix 12878.
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#5
wiygn napisał(a):
Odrobina krytyki:
- wiadra cokolwiek za duże i nie w takim kształcie jak trzeba;
- skoro są wiadra to by nieco inny dach pasował, przeróbki zapewne dokonałeś na podstawie aktualnie produkowanego Trixa nr 12515 a do wiaderek bardziej by IMHO pasował nieprodukowany obecnie Trix 12878.
Wiadra są za duże fakt, buforki być może odrobinę też, ale tak wyszło. Biorąc pod uwagę wiadra i malowanie ma to być wersja z lat 80-tych i dach rzeczywiście powinien mieć inne szczegóły niż ma ale to mam w planie zrobić, na razie to bardzo wczesne faza mojego ST44. Model robiony na bazie trix 12515 kupionego w UK tydzień temu. Od roku jego również podobno nie produkują.
pozdr.

P.S.
A przy okazji dzięki za zestaw oznaczeń przejazdu, wczoraj doszedł.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
Zmieniłem trochę dach tak by bardziej przypominał ten z ST44 w wersji z wiadrami. Nie da sie ukryć ze główny element jaki dodałem jest nieco przeskalowany... ale nie mam jeszcze specjalnej wprawy w robieniu takich rzeczy od podstaw. Na zdjęciu tego nie widać ale na górze jest kratka, pobrałem ją z wraku starego F117 ;-)
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#8
taka tam mała modyfikacja, jakieś 5 minut ciachania żyletką, a efekt niewspółmiernie lepszy

dziwne, że nikomu się jeszcze nie chciało, pozostałe dwa też to czeka
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#11
bierzesz panie rurkie aluminiową 3mm, co to kiersNo kiedyś miał
obtaczasz delikatnie na minitarczy szlifierskiej, coby stożek był
otworek wejściowy rozwiercasz frezikiem dentystycznym, całkiem przypadkiem pasował.
ścinasz z drugiej strony pod kątem, coby do budy pasowało

i tak 4 razy - jeden wieczór, c.a. 2,5 godziny z przerwą na siedzenie w necie ;-)

tylko musze świecenie dopracować, bo nie jestem zadowlony, potrzebuje światłowód lub materiał podobny, kaliber 1,5-2mm
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#14
Andrzej Brylski
andrzej.brylski(zwierzę człekopodobne)neostrada.pl

namiary znalazł na alledrogo Piotrek Lutz - stestowaliśmy we dwóch na początek
to była seria informacyjna ;-)
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#15
Witam

Chętnie bym odświeżył temat. Praca modelarska nad modelem super. Kwestia czy jest możliwość kontaktu z modelarzem, który to zrobił. Interesują mnie pewne detale i chętnie bym podyskutował.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 58
K
Tabor 48

Podobne wątki