• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ST44 w wielu odsłonach

S

stalecki_pl

Gość
#3
Zupełny brak 143 w sieci.
A czym że to się wsławiła ta łazowska maszyna??
 
S

stalecki_pl

Gość
#5
W sieci być może brak, ale w albumach co niektórych zdjęcia zapewne są.:)
Obstawiam na odcinki linii z Zawiercia do Miasteczka Śłąskiego oraz z Ząbkowic Będzińskich przez KWK Jowisz, KWK Andaluzję do Radzionkowa (lata siedemdziesiąte XX w.)
W tych okolicach "kręciło się" najwięcej łazowskich gagarinów.
 
OP
OP
arch_przemo

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
No właśnie - sam nie posiadam albumów, w których może by się znalazła "sto czterdziestka trójka". Liczę więc na pomoc Kolegów. A numer - jeden z bliskich mojemu położeniu geograficznemu :) Robię przeróbkę gagara z tym numerem, stąd poszukuję jak największej ilości (głupio to brzmi, wiem) zdjęć.
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
#9
Przeglądałem tematy w dziale "Prawdziwa kolej" i mimo powszechnie deklarowanej "bezwzględnej miłości" na forum do Gagarina, ST44, czy M62 w różnych ich odmianach, nie znalazłem wątku ogólnego o tej lokomotywie.
A to chyba niesprawiedliwie skoro mają go ET22, SM42, EU07, czy inne. Z tego też powodu zakładam takowy i mam nadzieję, że okaże się przydatny.
KPL-3235.jpg KPL-4520.jpg KPL-3453.jpg KPL-4472.jpg
 

Szomberg

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Zdjęcia z dzisiaj zrobione w drodze rowerkiem do pracy. Dwa pierwsze - Zobacz załącznik 200229 jakość fatalna, pod słońce ale i tak dodałem.
M62-1202+S200-261 spółki Kolprem zbliża się do posterunku Hajduki na lini 164 Chorzów Batory - Ruda Śląska Kochłowice (info o lini zaczerpnięte ze strony http://semaforek.kolej.org.pl i chyba już nie aktualne, ponieważ połączenie między Chorzów Batory/Katowice a Ruda Śląska Kochłowice zostało zlikwidowane, myślę że loki ciągną skład od Katowic w stronę Panewnik )
22052014150.jpg
22052014151.jpg
22052014152.jpg
22052014153.jpg
22052014154.jpg
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#12
Przyznam, że bardzo mi się podoba tytuł tego działu, jaki nadał kolega Konrad. Brzmi nieco teatralnie, krótko, no i wiadomo o co chodzi. Mnie to najbardziej podoba odsłona pt. "Gagarin z PKP", oraz M62 i ich dwuczłonowe wersje w barwach kolei państw wschodnich. Dziś jednak chcę wam pokazać "Gagarina" w takiej niecodziennej, unikalnej odsłonie. Fotkę znalazłem gdzieś w sieci i co gorsze - nie udaje mi się odszukać tej internetowej strony, by poczytać coś więcej na temat tego eksperymentu. Podobno zrobiono kilka takich egzemplarzy... Popatrzcie sami.

M62 drogowy.jpg
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#19
Tak, to Rybnik. W tle widać dużą część budynku dworca kolejowego oraz wieżę jednego z rybnickich kościołów. Rok wykonania fotografii to na pewno 1999. Daty nie pamiętam. W tym okresie długi czas stały tam gagariny łatwo dostępne dla obiektywu aparatu.. Z rybnickich ST44 nie udało mi się sfotografować 099, 173 oraz 221, który był wiele lat wcześniej skreślony z inwentarza.
Dokładam wam zdjęcie ST44-776. (Rybnik 22.06.1997).
ST44-776 Rybnik 22.06.1997.jpg
 

MichałŁ

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 1 0
#20
Jak wiadomo M62 był projektowany dla MAV. Stąd jego odmienne w stosunku do Rosyjskich lokomotyw oznaczenie, oraz fakt że jego pojedyńcza odmiana jest właściwie nie używana w Krajach byłego ZSRR (jest za słaba jak na ich warunki).
Więc mamy tutaj węgierski filmik o budowie i działaniu M62
 

Podobne wątki