• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ST44 w wielu odsłonach

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Tyle ryfli i poziomych przetłoczeń pomogło usztywnić całą konstrukcję. Tramwaje typu 105N zjeżdżały do rzek i im też szyby nie pękały ;)
Przetłoczenia na burtach usztywniają poszycie burt, nie są elementem nośnym. Lokomotywy stojąc normalnie na torze również opierają swoje pudło w kilku tylko miejscach nad wózkami, więc cały "środek" wisi w powietrzu; nie zauważyłem tu naprężeń powodujących wypadanie szyb ;) A w 105tkach szyby - owszem - nie pękają, bo wypadają od razu z uszczelkami :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Podziwiam Was za cierpliwość i konsekwencję w wyszukiwaniu cudzych zdjęć, publikowaniu ich i zbieraniu śmietanki w postaci pozytywnych ocen, oczywiście mnie się to tez zdarza, ale zazwyczaj ą to zdjęcia Piotrka który broni się przed udziałem na forum, lub innych kolegów którzy nie mogą tego zrobić.
Zawsze myślałem że tak naprawdę można się chwalić efektami swojej pracy, pasji etc.
Pomijam aspekty prawne bo się na tym nie znam, i mało mnie to zajmuje.
Zdjęcie super, ale czy tak powinno być, chociaż jet to wygodne, nie trzeba się z domu ruszać, wystarczy mieć szybki internet.
I nie są to Kolego pretensje, jeno poranne przemyślenia o marności świata i jego ułożeniu.
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
cudzych zdjęć, publikowaniu ich i zbieraniu śmietanki w postaci pozytywnych ocen
Najwierniejsza Mości, z Łaski Boga i Konstytucji, Najeminentniejsza Wysokości, Księciu i Wielki Mistrzu Suwerennego Miasta Łodzi.

W moim przypadku nie chodzi o oceny, a o chęć dzielenia się, tak by modelarze i chętni podptarzenia dawnych dziejów, skorzystali sobie z możliwości łypnięcia okiem. Nie każdy ma możliwość bieżącego śledzenia serwisów aukcyjnych, a ja - jako jeden z najznamienitszych użytkowników tego forum – w żadnym wypadku nie dorównujący Nieporównywalnej Mocy @Paweł R – Wam to umożliwiam.

Jeżeli kiedykolwiek sami wejdziecie na eBay i przypadkowo traficie na zdjęcia z Polski, niech Was ręka boska broni przed spoglądaniem na szatańskie fotografie, przesiąknięte prawami, pradawnymi mocami i sprzętem fotograficznym lat 70. Pamiętać należy, że są to czyny wielce niegodne modelarza z dziada pradziada!

Moja wiadomość nie miała na celu urażenia kogokolwiek, jakkolwiek i kiedykolwiek. Ma charakter lekko prześmiewczy, otwierający oczy i pobudzający z rana niczym tryskająca krynica na skraju mglistego lasu.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Czy ja wiem czy pokazywanie cudzych zdjęć to taki grzech.
Uważam, że jeśli wiemy kto dane zdjęcie wykonał to należy to napisać. Jednak jeśli na forum pada pytanie odnośnie tematu gdzie posiadamy zdjęcie nawet skopiowane i je wklejamy to nie jest to naganne jeśli nie przypisujemy sobie jego autorstwa. To jeśli wykonawca zdjęcia żyje.
Co zrobić jeśli autor zdjęcia nie żyje a mamy takie skopiowane i wklejamy? Cóż tutaj autor sam nie wklei a to zdjęcie być może komuś posłuży dla wiedzy lub dla zrobienia modelu.
Oceny super itp. jeśli ja bym wkleił czyjeś zdjęcie (co robię) to nawet jak ktoś da ocenę super itp. to ja myślę, że to jest ocena dla autora a nie dla tego co wkleja bo tylko kopiuje w danym temacie.
Powiedzmy, że robimy model parowozu i mamy fotografię śp. Tomasza Wacha to powinno się wpisać czyja ona jest ale umieścić. Oceny są jak ktoś lubi to daje, chodzi o sens pokazywania tego czego nie ma. Czasami jeśli byśmy tych zdjęć nie powielali one by się rozpłynęły w historii. Jeśli przy takim skopiowanym zdjęciu jest ocena super to należy do autora za wykonanie a dla osoby wstawiającej takie zdjęcie powinna to być satysfakcja, że pomaga, pokazuje i propaguje źródło.
Naganne jest przypisywanie sobie autorstwa zdjęć wykonanych przez innych. Jeśli nie wiemy czyje jest zdjęcie to napiszmy o tym, że zdjęcie jest np. z sieci autor nieznany, z książki pod tytułem.......strona..... ale nie my. Jednak to chyba oczywiste, można umieścić czyjeś zdjęcie z formą przypisu co jest nader częste w literaturze. Nigdy jeśli pokazywałem stare zdjęcia historyczne lub je wysyłałem nawet prywatnie nie myślałem o żadnej "śmietance" raczej było to na zasadzie zobacz co znalazłem historycznego, ciekawego.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Ja jestem wdzięczny za wszystkie zdjęcia które Panowie wklejacie! Mało mnie obchodzi autor-sorry taka jest prawda. Liczy się dla mnie, że to zdjęcie nie przepadnie. Miałem dwóch dziadków pracujących na kolei, jeden pracował na nastawni drugi był starszym mistrzem w ZNTK Oleśnica i nie mam żadnego zdjęcia po nich. Rodzina wszystko uprzątnęła bo po co to komu zdjęcia z pracy.Tak większość ludzi postępuje i za parę lat to będzie wyczyn odnaleźć w sieci takie zdjęcia.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dokładnie miałem to na myśli, że jeśli tego nie powielimy to w czasie to zniknie. Tu się zgodzę.
Mało mnie obchodzi autor-sorry taka jest prawda.
Tutaj już mam inne podejście.
Mnie jednak autor obchodzi bo jeśli znam to podpisuję zdjęcie i to, że je kopiuję dla celów np. modelarskich. Mnie ci ludzie nawet nie żyjący obchodzą bo jednak gdyby wtedy nie zrobili tego zdjęcia to wiele materiałów źródłowych by nie powstało.
Więc moje podejście jest takie.
Wklejamy i kopiujemy ale jeśli wiemy czyja to praca napiszmy to. Zróbmy to dla szacunku dla autora nawet a tym bardziej jeśli go już nie ma wśród nas, będzie to drobny wyraz pamięci. Ja akurat korzystam dość często ze zdjęć dotyczących parowozów i tutaj większość autorów niestety już nie żyje, tym bardziej taki podpis jest ważny aby nie zaginęło ani zdjęcie ani człowiek i pamięć o nim, o jego dokonaniach dla nas, którzy po latach korzystają z tych prac. Być może moje podejście jest zbyt przesadne ale cenię sobie wszystkich ludzi, którzy czasami wtedy nie wiedząc o tym przyłożyli się do naszego dzisiejszego hobby.
 
Ostatnio edytowane:

Szymeq125

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
Bydgoszcz Główna, Pesa, 18.12.2017. Takie ciekawe okazy złapałem, wybaczcie za jakość zdjęć ( robione telefonem )no i pełno słupów i płotów.
ST44-933
933.jpg

ST44-1102
1102.jpg

M62-1681
1681.jpg

Grupowe: M62-1681 , następnie bracia z LHSu ST44-2045 oraz 2004, ST44-933, ST44-1102
eldorado.jpg
 

Załączniki

Podobne wątki