• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ST44 w wielu odsłonach

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Zdjęcie z moich zbiorów, ale nie jestem autorem. Pochodzi z jakiegoś albumu okolicznościowego ZT (lub nawet MT) Karsznice. Album z tego co pamiętam miał związek z obchodami 150 lat kolei na ziemiach polskich.
ST44-684, MT Zd-Wola K-ce, DOKP Północna. Lokomotywa byłą przydzielona do pociągu ratunkowego.
Nowy-11.jpg
 
Reakcje
3.313 16 0
„Garść” zdjęć ST44 ściągniętych dawno temu ze strony rosyjskojęzycznej, obecnie prawdopodobnie nie istniejącej (link nie działa). Autorzy nie są mi znani. Na początek kilka fotografii fabrycznie nowych ST44 stojących przed halą fabryki w Woroszyłowgradzie. Kilka podobnych zdjęć było już prezentowanych w Temacie, jednak, jak wzrok nie płata mi figli, dotyczyły one innych nr inwentarzowych.

1. ST44-789 przed halą fabryczną. Lipiec 1978 r.

ST44-789 przed halą fabryczną w Woroszyłowgradzie. Lipiec 1978.jpg


2. ST44-1047 przed halą fabryczną. 1.09.1980.

ST44-1047 przed hala fabryczną w Woroszyłowgradzie.  1.09.1980..jpg


3. ST44-1500 przed halą fabryczną. Prawdopodobnie 1980 r. (sugerując się rokiem produkcji i wejścia do służby na PKP). Fotografia kolorowa tej lokomotywy, zrobiona podczas wydaje się tej samej sesji zdjęciowej, była już prezentowana w temacie, jednak zrobiona jest pod nieco innym kątem. Porównując ST44-1500 z prezentowaną wyżej ST44-1047 dobrze widać różnice w budowie wózków, w „1500”, całkowicie odmiennych niż w pozostałych ST44.

ST44-1500 przed halą fabryczną w Woroszyłowgradzie. 1980.jpg


4. Nowo zbudowane ST44 przed halą fabryczną Woroszyłowgradzkiej Fabryki Lokomotyw Spalinowych im. Rewolucji Październikowej (Woroszyłowgrad to Ługańsk, nazwę zmieniono w 1970 r.). Warto zwrócić uwagę, że fabryczne ST44 nie miały zamontowanych zderzaków typowych na PKP, tylko sprzęg samoczynny typu SA-3.

Nowe ST44 przed halą fabryczną w Woroszyłowgradzie. Ok. 1980.jpg


5. „Cudownie zielona" :LOL: ST44-1071 na stacji granicznej w Guben. 1983 r.

ST44-1071 na stacji Guben. 1983.jpg


6. ST44-910 z żółtym czołem w Brodnicy. 1991 r. Obecnie, po modernizacji w 2012 r., jeździ jako ST44-1245.

ST44-910 w Brodnicy. 1991.jpg


Na koniec mała grafika, którą kiedyś zrobiłem sobie, dotycząca tabliczek firmowych montowanych na ST44 (ich wzorów oraz napisów i symboli jakie zawierają). Odnalazłem ją w folderze, na dysku przenośnym, m.in. z wyżej zaprezentowanymi zdjęciami. Myślę, że chyba warto ją zamieścić w Temacie, bo może być pomocna przede wszystkim dla osób nie znających j. rosyjskiego bądź symboli liter (i ich wymowy) w alfabecie rosyjskim. Być może poniższa plansza pomoże zrozumieć, zwłaszcza młodemu pokoleniu Miłośników Kolei, które nie miało j. rosyjskiego w szkole, cóż takiego jest na tabliczkach firmowych „Gagarinów”... i pozwoli im nie tworzyć w j. polskim obco-brzmiących (nie słowiańskich) nazw "czerpanych" z transkrypcji języka rosyjskiego na j. angielskiego, co "objawia się" m.in. nazwami w stylu Voroshilovgrad czy (odbiegając od tematu kolejowego) np. Pushkin :sick: - bo o takim rosyjskim pisarzu przeczytałem jakiś czas temu, w artykule na jednym z bardziej poczytnych portali internetowych.

Na planszy widoczne są podstawowe tabliczki montowane na tego typu lokomotywach (ze zadęcia zamieszczonego kiedyś na jakimś portalu aukcyjnym, gdzie były wystawione na sprzedaż akurat trzy tabliczki odmiennych wzorów). Na grafice uwzględnione są napisy w wersji oryginalnej, zapisane alfabetem rosyjskim oraz ich transkrypcja na j. polski, zapisana alfabetem łacińskim (jak wymawiać po polsku poszczególne skróty i słowa). Dodatkowo na planszy zamieszczone są krótkie informacje, przede wszystkim tłumaczenia na j. polski poszczególnych nazw.

Tabliczki firmowe ST44 - napisy i symbole.jpg
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.269 58 3
„Garść” zdjęć ST44 ściągniętych dawno temu ze strony rosyjskojęzycznej, obecnie prawdopodobnie nie istniejącej (link nie działa). Autorzy nie są mi znani. Na początek kilka fotografii fabrycznie nowych ST44 stojących przed halą fabryki w Woroszyłowgradzie. Kilka podobnych zdjęć było już prezentowanych w Temacie, jednak, jak wzrok nie płata mi figli, dotyczyły one innych nr inwentarzowych.

1. ST44-789 przed halą fabryczną. Lipiec 1978 r.



2. ST44-1047 przed halą fabryczną. 1.09.1980.

Czy na dwóch pierwszych zdjęciach lokomotywy posiadają kompletne wózki czy są to tymczasowe na czas transportu do Polski
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Na 99,9% są to wózki transportowe na tor 1520 mm, bez silników i przekładni, stosowane tylko do przejazdu z fabryki do granicy Polski, gdzie następowała wymiana wózków na kompletne wózki na tor 1435 mm. Podejrzewam, że na trzecim zdjęciu też są wózki transportowe, choć innego typu (takie, jakie stosowano w "Ludmiłach") - ale tu nie mam pewności. Wydaje mi się, że były też ST44 na takich nowszych wózkach.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
03.08.1999 r. Zdjęcia wykonane z nastawni dysponującej Sg, stacji Starogard Gdański.
ST44-1105 z pociągiem 7730, relacji Chojnice-Tczew opuszcza perony stacji.
03.08.199r. Starogard Gdański ST44-1105 Poc.7730.JPG

ST44-1102 wjeżdża do Starogardu Gdańskiego, prowadząc pociąg 581077 z "zimną" lokomotywą SU45-227 na przyprzęgu.
03.08.1999r Starogard Gdański Poc.581077 ST44-1102, SU45-227.JPG

Warto zauważyć, iż obydwie te lokomotywy pochodziły z ostatniej partii piętnastu ST44 (1099-1113), dostarczonej dla PKP w 1988 roku.
 

Podobne wątki