• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? ST44 piko 52804-2

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#1
Mam ST44 piko i wstawiłem do niej dekoder ESU loksound 4.0(Plux22) - kupiłem go kiedyś od M62 roco.
Lokomotywa ładnie jeździ. Dźwięki ładnie działają na pikowskim głośniku, kondensator jakoś upchałem - ale tylko 470uF.
O dziwo prawie wszystko całkiem dobrze działa oprócz świateł.

Problem 1)
Niczym F0(off) włączę na lokomotywie świecą mi się światła manewrowe, czyli światło białe w obu kierunkach(po tej samej stronie) jazdy po stronie czynnego stanowiska. Fajnie, ale przydało by się by je wyłączało gdy F0 on. Problem w tym jak to zrobić?

Problem 2)
Gdy F0(on) światła się włączają(trzy białe) ale odwrotnie niż kierunek jazdy - może mi ktoś podpowie którą CV - zmienić?
ale oprócz tego włączają się też czerwone z drugiej strony lokomotywy - fajnie, ale czy da się zrobić by one były załączane osobno? Czyli jak mam na haku wagony to czerwone mi nie potrzebne, a gdy lokomotywa leci bez wagonów to by się przydały.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1
DCC 0
DCC 2
DCC 4
DCC 11

Podobne wątki