• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST44-206 - daty rewizji potrzebne

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#1
Mam prośbę do wszystkich, którzy byliby w stanie pomóc w pewnej kwestii.
Otóż upraszam Jan-Kola o wykonanie dla mnie konwersji ST44 o numerze 206. Bardzo podoba mi się ta maszyna, bo posiada typowy wygląd "Gagarinów". Poza tym, przez to że wciąż ta maszyna jest w eksploatacji, to można w internecie znaleźć dużą ilość zdjęć tej maszyny, co pomoże w wykonaniu dobrego modelu.
Ale pojawia się problem: nie znamy dat rewizji tej maszyny, przez co nie możemy wykonać napisów zgodnych z rzeczywistością.
Może ktoś z Was byłby w stanie pomóc?
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
Acid Rain 1973, czy to jest powiększenie fragmentu większej fotki? Bo jak tak, to jeśli tylko nie masz nic przeciwko, to wrzuć tu proszę całość. Każde dodatkowe zdjęcie tej maszyny się przyda.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#6
Dolaczam sie do pytania CoCu.Mam wykonana ST44 206 ale z IV epoki z lat 80 tych.
W tej chwili lok oczekuje na "przeglad" , malowanie zoltego sliniaka i zalozenie nowego tlumika,wlacznie z wymiana przepalonych zarowek.Maszyna za jakis czas zostanie odcholowana na naprawy do zaprzyjaznionego ZNTK w Krakowie. :p
 

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#9
Na to nie patrz :!: W Cargo istnieje powszechnie stosowana praktyka zamieniania wózków
z odstawionych lokomotyw , zwróć uwagę na to że czerwone detale są tylko na wózkach a nie na pudle lokomotywy. :)
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#10
Szymon32 napisał(a):
Na to nie patrz :!: W Cargo istnieje powszechnie stosowana praktyka zamieniania wózków
z odstawionych lokomotyw , zwróć uwagę na to że czerwone detale są tylko na wózkach a nie na pudle lokomotywy. :)
Są to wózki z tejże maszyny - mam parę jej zdjęć gdzie widać malowanie detali na czerwono. Poza tym na zdjęciu z 2008 r. wyraźnie widać świeżo malowane na biało elementy wózków takie jak śruby czy dekle od maźnic oraz białe paski na zgarniaczu.
Na zdjęciu zamieszczonym przez Sebastiana B. ledwo ale widać te białe malowania.


Sebastian B. napisał(a):
http://gagarinek.cal.pl/galeria/displayimage.php?album=33&pos=139

Na zdjeciu lok ma czerwono pomalowane detale.Czy lok mial je zawsze czy byly one dodane za ktoryms razem podczas przechodzenia napraw ?

p.s.
zdjecie zapozyczone z powyzszej strony
Moim zdaniem to "radosna twórczość własna" mechaników z szopy, ponieważ "Gagar" ostatnią naprawę rewizyjną miał w 1998r ;)
 

Podobne wątki