• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43 zestaw do waloryzacji

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Dla wszystkich kolegów z Forum do wiadomości.Odlew nie jest ani kopią,ani produktem "Jan-Kola" nawet koło jego produktu to nie leżało,ani nie ma nic nie ma z tym wspólnego,ani z Remikiem, ani nikim innym !!!Odlew jest wykonywany metodą próżniową dla jasności .Ocenianie po zdjęciach, nie mając zestawu w ręce wiele nie powie.Na razie mam tylko 2 szt takich kitów,ale za ok 2 tygodnie będzie tyle,że nie braknie ich nikomu z kolegów na tym forum i może poza nim jeszcze ktoś sobie zakupi jeśli będzie tylko chciał,a jak będzie presja to się dorobi więcej.Myślę z dwoma kolegami tu naszego forum z którymi robiony jest zestaw,że jeśli ktoś będzie chętny to i będzie możliwość pomalowania i postarzenia oczywiście zdjęcia zostaną wstawione gotowych pomalowanych bud dla oglądnięcia.Numery boczne będą tak przygotowane,aby zrobić różne malowanie jakie występowało na PKP.Jeśli chodzi o cenę za zestaw to po otrzymaniu wszystkich części przekalkulujemy z kolegami i zostanie podana myślę,że będzie to dostępne dla przeciętnego Kowalskiego,a jeśli chodzi o pomalowanie i spatynowanie, to już kwestia dogadania się z lakiernikiem :) Jeszcze jedna uwaga.Będą nowe blaszki nie te co w zestawie na Allegro tylko z większą ilością detali np 'długie poręcze do kabin,zgarniacz" tak,że koledzy cierpliwości :)
 

Załączniki

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#5
NO ŚLICZNE SĄ !! Proszę jeszcze zareklamować co będzie najlepszą bazą do tych bud... Noooo a najlepiej jakby pasowała na jakieś Br-ki od Piko, wtedy można by je sklepać w cenie stonki od Piko :)
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Tak Karolu baza jaka pasuje na budę odlewu Tillig,KKemo,CRF,Gecovyn czy ST43-20 można ją zastosować pod pierwsze wersje Tilliga na budy zatrzaskowe,tylko należy w znalu (obciążeniu) wywiercić dwa otwory w celu przykręcenia do dachu jak w nowszej wersji. Lemiesze będą oby dwa pełne,a sprzęg typu Wajnert trawiony z podwójnej blaszki 02mm.Jutro postaram się zrobić fotkę jak to wygląda dla niewtajemniczonych,a takie sprzęgi pokazywał ostatnio na forum Mirek odlewane z mosiądzu :) Koledzy dostałem informacje od kolegi,że do pierwszych 5 zestawów znajdą się toczone z mosiądzu i chromowane odbłyśniki do dolnych lamp w cenie 20zł komplet.Toczy się jeszcze spora ilość i jeśli ktoś kto zakupi zestaw będzie możliwość dokupienia jak je tylko dostane dam znać.
 

Mawak

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#9
Lepiej wejdę poczytać jutro bo dziś jeszcze myślę ,że to Prima Aprilis:) A tak na poważnie będzie to świetna opcja by wreszcie mieć pożądaną bazę pod Rumuna(y) Pytanie czy w opcji części do montażu będzie dostępne także oszklenie?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#10
Niezależnie czy buda jest od Daniela czy od Jan-Kola, to ale największą bolączką jest właśnie model bazowy. Bo po pierwsze tych modeli na rynku jest już coraz mniej, więc nabycie bazy nie jest wcale proste, a po drugie jak już gdzieś to można kupić to za minimum około 900 złoty. A to już jest bardzo, bardzo wiele.
Biorąc więc pod uwagę cenę bazy, plus odlewu, plus koszt innych materiałów potrzebnych do stworzenia modelu, bądź koszt zlecenia jego wykonania u kogoś, to cena końcowa jest w zasięgu niewielkiej grupy osób. Kogo na to stać? Nawet jakby budy były za darmo, to co z tego skoro model bazowy jest drogi jak cholera?
Tak więc myślę, że nabywców na to może nie być wielu, a z tych co to kupi, niewielu zrobi model. W większości przypadków zapewne te budy będą po zakupie tylko leżeć.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#13
Buduj, powodzenia.
Na Allegro czasem nawet pojawiają się takie modele wykonane w oparciu o odlewane budy (swoją drogą te pirackie), oraz budowane od podstaw podwozie. Wygląda to zawsze bardzo pokracznie. Szczególnie boczki wózków, wzięte od innych modeli, a nie podobne w ogóle do oryginału.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#14
Buduj, powodzenia.
Na Allegro czasem nawet pojawiają się takie modele wykonane w oparciu o odlewane budy (swoją drogą te pirackie), oraz budowane od podstaw podwozie. Wygląda to zawsze bardzo pokracznie. Szczególnie boczki wózków, wzięte od innych modeli, a nie podobne w ogóle do oryginału.
Tylko czemu od razu zakładać że się nie da, bo jakiś patałach z allegro sobie chałturzy i sprzedaje pokraczny model?
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#15
Co do modeli bazowych Irek ma rację nie ma ich wiele praktycznie pojedyncze sztuki są sprzedawane,ale za dobrych czasów jak tego było to ludzie maja je w swoich zbiorach i kto umie to sobie przerobi,a kto nie umie to zleci i ktoś mu zawsze pomaluje jakiś kolega z forum.Nie wszyscy maja fazę na model z ruchomymi wycieraczkami są i tacy którzy cieszą się,że mogą mieć model przeciętnej jakości bo nie wszystkich stać jak piszesz na model za 3 tyś zł i więcej i dlatego ten zestaw powstaje jak pisałem aby przeciętny Kowalski mógł sobie go nabyć.Jeśli chodzi o zrobienie sobie podwozia czy ja wiem czy to, aż takie skomplikowane zależy jak kto na to patrzy najlepiej powiedzieć "nie da się","buduj powodzenia" wszystko się da tylko trzeba troszkę chcieć mamy 21 wiek,a nie erę kamienia łupanego dziś wszystko jest praktycznie dostępne oczywiście,że to się łączy z kosztami,ale jest jakieś hobby które jest dochodowe ????? mnie się wydaje,że każde jest drogie i do niego się tylko ciągle dokłada:) "W większości przypadków zapewne te budy będą po zakupie tylko leżeć" Irku pamiętaj od przybytku głowa nie boli :)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#18
Oszklenie powinno pasować z modelu, okna raczej nie rózniły się od siebie.Wygląda bardzo fajnie i chyba swojego nie dokończe skoro taki jest dostępny.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#19
Odlew dość fajny(y) Też chciałem zawsze mieć "rumunka " w swojej kolekcji. Czekam więc na finalną cenę za zestaw i pytanie czy będą szybki do tego odlewu?
Może kiedyś uda się z drugiego obiegu zakupić model pod dawcę napędu(n)
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#20
Zbyszku dla jasności 3 minutki i oszklony :) i zrobiłem przy okazji zdjęcie sprzęgu i odbłyśników.Kolego Stolnik w odlewie nie ma szybek ani osłon wózków buda była robiona z myślą o przekładce :) w razie niejasności pisać pisać i jeszcze raz pisać :)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 17
Tabor 10
Tabor 29
Tabor 17
Tabor 36

Podobne wątki