• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43 zestaw do waloryzacji

OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#23
Koledzy odlewy są już gotowe ok 20 szt z czego 2 szt są u lakiernika i je maluje,blaszki zostały wytrawione narazie 2 komplety w celu sprawdzenia czy pasują,ale jest oki i trawi się reszta kompletów.Buda na fotce jest częściowo oklejona właśnie dla sprawdzenia czy wszystko pasuje.Jak będą wszystkie blaszki,to będzie możliwość zakupu :)
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#25
Nie wiem jakim cudem uciedł mojej uwadze ten temat, ale cieszę się, że są efekty Waszej inicjatywy i to tak dobrej jakości - gratuluję efektu pracy i 3mam kciuki za duże zainteresowanie budami, a przy okazji mam pytanie, czy będzie możliwość zakupienia samych blaszek do Rumunka pod własną konwersję ?

NO ŚLICZNE SĄ !! Proszę jeszcze zareklamować co będzie najlepszą bazą do tych bud... Noooo a najlepiej jakby pasowała na jakieś Br-ki od Piko, wtedy można by je sklepać w cenie stonki od Piko :)
W kwestii napędu mogę powiedzieć tyle, że nie wiem co z europejskich modeli podejdzie, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to wózki od SD40 (jeśli dobrze pamiętam oznaczenie lokomotywy), czyli amerykańskiego diesla mają praktycznie taki sam rozstaw osi (porównywałem z rumunem przykładając do siebie wózki) i same wózki na ebayu można znaleźć lub kupić cały model np. firmy Athearn, która prezentuje dobrą jakość produktów, ale niestety problemem może być średnica koła.
 

moshe

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Wózki SD 40 odpowiadają ST 44. Wózek rumuna ma przesuniętą środkową oś i to na tyle, że użycie maskownic z Tilliga daje dobrze widoczne "niedopasowanie". Sama konstrukcja wózka atherana to zasadniczo wózek o budowie jak od Brawy łatwo się osi nie przesunie zwlaszcza środkowej.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#31
Wózki SD 40 odpowiadają ST 44. Wózek rumuna ma przesuniętą środkową oś i to na tyle, że użycie maskownic z Tilliga daje dobrze widoczne "niedopasowanie". Sama konstrukcja wózka atherana to zasadniczo wózek o budowie jak od Brawy łatwo się osi nie przesunie zwlaszcza środkowej.
Dlatego napisałem " o ile dobrze pamiętam", bo otrzymałem sam napęd od modelu (budę widziałem tylko na zdjęciu i chyba to był CSX - to było 3 lata temu), w którym uszkodzono budę, a którego rozstawy osi nie pasowały do gagara, nie były też idealne jak w rumunie, natomiast były bardzo zbliżone na tyle, że dało się to zaakceptować dzięki za wyprostowanie mojej wypowiedzi.
A możesz zasugerować jaki to mógłby być model amerykańskiego diesla ?
Pytam o model, bo nie każdy model ma idealnie przeliczone rozstawy osi względem pierwowzoru, więc rysunki z wymiarami mogą być niewystarczające.
 

moshe

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#33
Podaj proszę pierwotny rozstaw osi wózka BR151. Jestem bardzo ciekaw.
Co do dawców z USA to jestem nastawiony sceptycznie. Jak nawet trafii sie wózek, który pasuje to trudno będzie zmienić koła. Trzeba pamietać, że choć tillg zastosował koła pełne to oryginał ma koła szprychowe. Często stosowane półosie o średnicy 1.0 wymagaja ich toczenia od nowa by zastosować koła dostepne u nas. Mam za soba jedna konwersję takiego wózka i powiem, że to po prostu dużo pracy i dość drogo.
 

calvados1976

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Mam takie drobne pytanie, czy tu panuje ogólna ślepota, omamy wzrokowe?Czemu nie dopracowano modelu matki do odlewów, kopie maja bardzo wyraźna wadę w postaci widocznej linii łączenia obu części budy. zatem jaki jest sens powielać taki felerny model matki w odlewach?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#35
Koledzy odlewy są już gotowe ok 20 szt z czego 2 szt są u lakiernika i je maluje,blaszki zostały wytrawione narazie 2 komplety w celu sprawdzenia czy pasują,ale jest oki i trawi się reszta kompletów.Buda na fotce jest częściowo oklejona właśnie dla sprawdzenia czy wszystko pasuje.Jak będą wszystkie blaszki,to będzie możliwość zakupu :)
Witam,
jaka jest cena takiego zestawu?
Pozdrawiam
Piotr
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#36
Karol wszak tylko "koneser i znawca tematu" jest w stanie docenić dobroć i gest twórcy dostając centymetr wagonu gratis :). Idę po popcorn i okulary 3D.
Dołączę też do przedpiśców z pytaniem o cenę zestawu.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#37
Jestem w tech chwili w drodze więc wrzucam na szybko treść rozmowy na PW z Danielem, a w najbliższym czasie postaram się przybliżyć coś więcej o tym pomyśle.

...miałem kiedyś koncepcję napędu do rumuna, trochę niekonwencjonalną zaczerpniętą z pewnego amerykańskiego modelu, wszystkie osie zawieszone niezależnie a napęd przenoszony przez minikardany, minimalna ilość zębatek więc dosyć prosty w budowie i ekonomiczny. Ostatnio odżył u mnie plan zmontowania rumuna więc może zrobię kilka takich napędów przy okazji robienia mojego. Jakbyś był zainteresowan mogę przesłać rysunek koncepcyjny.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#39
...
Co do dawców z USA to jestem nastawiony sceptycznie. Jak nawet trafii sie wózek, który pasuje to trudno będzie zmienić koła. Trzeba pamietać, że choć tillg zastosował koła pełne to oryginał ma koła szprychowe. Często stosowane półosie o średnicy 1.0 wymagaja ich toczenia od nowa by zastosować koła dostepne u nas. Mam za soba jedna konwersję takiego wózka i powiem, że to po prostu dużo pracy i dość drogo.
Owszem, nie jest różowo z przeróbkami dawców napędu, dlatego zawsze nalepiej poszukac na podwórku europejskim, a i to nie gwarantuje sukcesu, dlatego zgadzam sie z Tobą w kwestii problemów z doborem i przeróbką napędu od amerykanskich diesli i tu przypomniałem sobie, że lok którego miałem, to był Dash 8-40C Atherna, oczywiscie zaznaczam, że rozstaw wózków nie był idealny, ale tylko zbliżony, żeby mi ktoś póżniej nie wciskał, że napisałem iż lepszego nie ma :)

A jeśli chodzi o rumuna, to nalezy pamiętać, że nie wszyscy wiedzą, że ta lokomotywa miała koła szprychowe i takowe model też mieć powinien, ale nie tylko w tej kwestii Geconvvm jak i Tillig poszedł na łatwiznę - poniżej rzut boczny/górny wózka ST43.

ST43 rzut boczny i górny wózka.jpg


Jeśli jeszcze mogę dodać, to w kwestii napędu zastanawiałem się nad znalezienie dwu osiowego wózka ze zbliżonym rozstawem osi do jednego z dwóch rozstawów wózka ST43 i tzw. dopięciem trzeciej osi lub zbudowaniem wózka od podstaw zgodnie z obecnym standardem europejskim, choć nie tak realistycznym jaki proponuje nam Piotr66.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 17
Tabor 10
Tabor 29
Tabor 17
Tabor 36

Podobne wątki