• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ST43

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
Czy ktoś byłby w stanie doprecyzować miejsce, w którym zrobiono to zdjęcie?: https://www.flickr.com/photos/131021490@N02/16111866473/in/album-72157651504240630/
Z opisu autora wynika, że to okolice Sanoka, ale brak szczegółów jaki to szlak, kierunek jazdy itp.
Zainteresowała mnie ta zagadka i myślę, że znalazłem miejsce gdzie wykonano to zdjęcie.
Po pierwsze: moim zdaniem to zdjęcie jest odwrócone (odbicie lustrzane), i powinno wyglądać tak:
ZAGÓRZ 0.jpg



Po drugie wydaje mi się, że wykonano je w Sanoku na ul. Rymanowskiej. Pociąg jedzie z Sanoka do Krosna linią 108.
SANOK 002.jpg


ZAGÓRZ 00.jpg

Legenda:
żółta strzałka - miejsce i kierunek wykonania zdjęcia
0. przystanek autobusowy
1. parterowy budynek z kominem przesuniętym w stronę ulicy
2. kamienica
4. latarnie

Dlaczego tak uważam?

0. Przystanek, po prawej za drzewami znajduje się linia kolejowa, a na ulicy zamontowane są takie sam latarnie jak na starym zdjęciu (nr 4).
SANOK 001.jpg


1. budynek parterowy
ZAGÓRZ 11.jpg

2. Kamienica
ZAGÓRZ 2.jpg


Trafiłem, czy ktoś ma jakiś inny typ? :)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Trafiłeś, do tego dodałbym jeszcze ten skromny budyneczek po drugiej stronie ulicy, widoczny na zdjęciu satelitarnym vis a vis budynku oznaczonego nr 1, a którego fragment widać po lewej stronie zdjęcia, oczywiście już po odwróceniu.
 

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
Świat kolei-archiwalne numery; opisy o lokomotywowniach w Jaśle i Nowym Sączu wraz z ilostanem i służbą maszyn. Brakuje literatury na temat ST43 w języku polskim, wydawcy skupili się ostatnio na parowozach a ta seria wkrótce się skończy, czynnych w PKP Cargo dziś tylko 5 lub 6 "rumunów"...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Wracając z Wolsztyna zrobiłem kilka zdjęć tamtejszych odstawionych już Rumunów mianowicie 100, 142, 208,
Miałby kolega w posiadaniu zdjęcia opisów na budzie (przydział, naprawy, waga, długość)? Byłby to wszystko super pomocne przy zamawianiu kalek.

Jeśli nie tych stojących to może innym razem bądź że wcześniejszych wojaży
 

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
Niestety z jadącego parowozu ciężko ustrzelić czasami całą maszynę ;) Co do opisów to jako takich nie robię, bardziej interesują mnie portretówki. Jak będę na wrocławskim Brochowie to postaram się coś tam sfotografować. Tymczasem na podsudeckiej czyli linii nr 137 renesans rumunów w PKP Cargo, czyli ST43-2335 Orion Kolej na usługach państwowego przewoźnika, i nawet kolorami pasuje... Nowy Świętów 10.05.2018 r. Kilka stacji dalej, w Paczkowie Orionowski gagarin o numerze 1202 podejmował sklad cargowskich węglarek... Tą nową zmianę to na księżyc powinni wysłać...
ST43-2335 Orion Kolej   Nowy Świętów 10.05.2018.JPG
ST43-2335.JPG
ST43-2335 (2).JPG
M62-1202 Orion Kolej  Paczków 10.05.2018.JPG
(moje prywatne myślenie)
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Miałby kolega w posiadaniu zdjęcia opisów na budzie (przydział, naprawy, waga, długość)? Byłby to wszystko super pomocne przy zamawianiu kalek.

Jeśli nie tych stojących to może innym razem bądź że wcześniejszych wojaży
Ja co nieco z Brochowa mam (fotografowałem w celach fototeksturowych).
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
@Kanclerz Jakby kolega nie miał problemu z podzieleniem się takowych to byłby super. Mam malutkiego fioła na punkcie ST43 (mniejszego o "nurkach") co samo w sobie jest ciekawe bo nie wiem czy kiedykolwiek widziałem je na żywo. Jeśli woec kolega znajdzie przed wszystkim opisy które są powtarzalne/uniwersalne plus jakiś przydział wrocławski:), to byłoby super!
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
02. 05. 2009 r. Tuchorza i pociąg powrotny z niemieckimi turystami, prowadzony ST43-399, po zakończonej wolsztyńkiej paradzie. Zdjęcie mogło powstać dzięki upałom, które sprawiły, że nie pozwolono na wjazd pociągu z parowozem z Niemiec. No i fajnie! ;)
Pozdrawiam
P5020267.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki