• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ST43

1

12g

Gość
#26
JT_01193.jpg

Wrocław Zachodni - Wrocław Gądów | Towar, prawdopodobnie z bocznicy w Mietkowie.

DSCF1135.jpg

Szczawne Kulaszne - Rzepedź | Rumun z mieszanym składem zmierza do Łupkowa.


JT_01417.jpg

Sulików | Rumun z towarowym wjeżdża na stacje.


JT_01580.jpg

Piława Górna | Próżna horka w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#27
Doceniłem, bo zdjęcia super, ale co to jest "próżna horka"?

PS. Pociąg wjeżdża chyba na stację w Sulikowie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#29
Wiem, co to jest Horka (kolejowe przejście graniczne Bielawa Dolna - Horka), ale nie wiedziałem, że używa się tego jako nazwy pociągów. Proponuję nie używać takiego żargonu, stosowanego w wąskim gronie, na publicznym forum, bo nie każdy musi wiedzieć o co chodzi.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#30
Wiem, co to jest Horka (kolejowe przejście graniczne Bielawa Dolna - Horka), ale nie wiedziałem, że używa się tego jako nazwy pociągów. Proponuję nie używać takiego żargonu, stosowanego w wąskim gronie, na publicznym forum, bo nie każdy musi wiedzieć o co chodzi.
To żart?? Jak sam widzisz, jeśli jesteś dociekliwy, to sam znajdziesz poszukiwaną informację. Mimo, iż jest to forum publiczne, ale dotyczy spraw kolejowych. Zatem może przestańmy używać nazw "Stonka", "Polsat", "Fiat", a może też i "Suka", bo nie dość, że "nie każdy musi wiedzieć o co chodzi", to jeszcze słowo "suka" może być odebrane jako obraźliwe.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#31
Nie, to nie żart. I nie musiałem szukać, co to jest Horka, bo wiem to niejako służbowo od jakichś 10 lat. Ale nie podoba mi się używanie takiego żargonu na forum. Czym innym jest używanie powszechnie w środowisku znanych nazw, jak stonka czy fiat, a czym innym tego rodzaju określeń jak "horka', które mogą być znane wąskiemu gronu kolejarzy, mających akurat z tymi pociągami do czynienia (i kręcących się w tamtych okolicach hobbystom). A nazwy "suka" na SU46 nie cierpię i nigdy nie używam. Ale trochę tu śmiecimy...
 

Podobne wątki