• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43 MTB

Reakcje
3 0 0
#61
Abstrahując od znanych już nam baboli ST43, zobaczcie na maznice i czołownice oryginału i modelu ,są zdjęcia od czoła ST 43 do 278 i powyżej tego nr .Wracając do SU 46 kiedy producent podał dł modelu z automatu otworzyłem książkę LOKOMOTYWY PRODUKCJI HCP SP 45/SU 46 i już wiedziałem że mtb nie dam zarobić ,mimo wcześniejszego WOW ,O ile można przymknąć oko na różne pierdoły, długość modelu to podstawa jak można było to sp,,,.Ale jedno co mnie pociesza że SU czy ST można bez obaw brać na zloty z racji swojej poncernej budowy nie ma obaw że coś sie urwie ,odklei się .
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#62
No tą długością to mnie załamałeś trochę. Też sobie myślę jak to można było spieprzyć.
Toż to podejście rodem z czasów BTTB.
Na inne sprawy trochę przymykam oko bo i tak mam w planie dodać trawionki, pomalować i okalkować.
A tak to się trochę odechciewa.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#63
Najgorsze jest to, że nie ma żadnej alternatywy :rolleyes: Albo kupujemy to co jest ze wszystkimi jego wadami albo d**a z modelami PKP w TT... Chociaż szczerze mówiąc gdyby nie forum, to te 4,5 mm mało kto by zauważył ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#64
Najgorsze jest to, że nie ma żadnej alternatywy :rolleyes: Albo kupujemy to co jest ze wszystkimi jego wadami albo .....
sobie sam opracujesz model jak ja na wydruk 3D - SU 46 bazujący na gotowym napędzie firmy Brawa. Model z wydruku 3D prezentuje się tak. To nie finalna wersja. Ostateczne pudła po korektach sie własnie drukują ;)
61-SU46  (5).jpg
dawcy napędów różnej maści
64-SU46 (6).jpg
do tego wagony 401Zb i 401Zk także z wydruku 3D na wózkach 1XTa.
64-SU46 (10).jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#66
Najgorsze jest to, że nie ma żadnej alternatywy :rolleyes: Albo kupujemy to co jest ze wszystkimi jego wadami albo d**a z modelami PKP w TT... Chociaż szczerze mówiąc gdyby nie forum, to te 4,5 mm mało kto by zauważył ;)
nikt nie broni zostać "prawdziwym modelarzem" jak Szymon i drukować, albo zaprojektować blaszki i zlutować, pomalować, okalkować...
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#72
Nie wiem czy to tylko wrażenie ale proponowałbym Ci pomalować ją bezbarwnym satynowym albo matowym. Nie będzie się tak świecić.
Można by przyprószyć jakimś pudrem albo pastelą.
 

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
#75
Szacun za podjęcie wyzwania ale chyba czas by powiedzieć, że rozmijasz się z rzeczywistością. Patrząc na zdjęcia lokomotyw - nie wspominając o temacie TV11 gołym okiem widać, że plamy, zacieki i ślady płynów nie biorą się znikąd. U Ciebie wręcz przeciwnie. Dla przykładu zdjęcie ostatnie. Nagle z białego górnego pasa wycieka lawa. Poza błędami w umiejscowieniu "zacieków" problem leży także w ich "szerokości". Plus... w skali TT (ja także tą się "bawię") lokomotywa postawiona z dala od makro z aparatu będzie wyglądała całkiem nieźle! ;)
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#76
W porządku, każda uwaga cenna. To mój pierwszy model fabryczny w skali TT, który zaatakowałem dodatkowymi elementami malatury i waloryzacji. Z tymi zaciekami to racja, to taka częściowo rdza, częściowo zacieki, częściowo dodatek, który okiem nieuzbrojonym wygląda przyzwoicie. Ale racja Kolego, niektóre zacieki są w nie tych miejscach, w których powinny być. Pracuję ciągle nad tym. Ten model był tak fatalnie pomalowany fabrycznie, że próbowałem jakoś zamaskować tymi pseuodozaciekami niedoróbki malowania. Jeszcze Romek nie powiedział ostatniego słowa.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#77
Walcz Michał.
Wydaje mi się że podstawą do zrobienia zacieków itd jest pooglądanie na filmach jak to robią inni.
Dodatkowo nie wiem czy przypadkiem nie lepiej by było pomalować model najpierw matowym albo satynowym kolorem.
Farba, pigmenty, pudry itd lepiej się przyczepiają niż do błyszczącej farby z fabryki.
Mam wrażenie że to co jest teraz nałożone powinieneś wytrzeć i będzie fajnie.
Obczaj to
Co prawda to pancerka ale techniki podobne.

Brudzenie to mega wyzwanie żeby fajnie wyszło
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#79
Kabina czeka na swoją kolej. Dobrze wyglądałyby charakterystyczne pekapowskie zasłonki, zaznaczona dźwignia nastawnika jazdy, prędkościomierz i maszynista. W szczególności te zasłonki dodałyby charakteru. Zastanawiam się z czego je zrobić.
 

michal.pirat

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#80
Zaczynam swoją przygodę z TT makietę będę kupował, zastanawiam się nad taborem jaki będę chciał skompletować, na razie 2 składy. Chciałbym by było to PKP, parowóz kupię jakiś Tilliga raczej są dostępne, ale spalinowozy z IV epoki oferuje tylko MTB. Nie jestem wielkim estetą w SU46 rażą mnie tylko reflektory, a w rumunie dodatkowo napisy.. to jakiś dramat.

Czy w skali TT oferuje ktoś jakieś odbłyślniki do tych lokomotyw? By to "wyglądało"? Albo czy da się coś z tym zrobić?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 4
Tabor TT/TTm/TTe 21
B
Tabor TT/TTm/TTe 5

Podobne wątki