• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43 MTB

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#81
Najprostszą rzeczą jaką można zrobić przy lokomotywach ST43 i SU46 firmy MTB, to wziąć do ręki pędzelek retuszerski, nalać kilka kropli wash'a i zacząć dzieło. Całości może dopełnić lekki osad kurzu lub spalin naniesoiny aerografem na dach i burty. Lokomotywa SU46 jest o niebo lepiej pomalowana niż ST43, a co do odbłyśników lub wymiany wnętrz reflektorów - dobrze zadać to pytanie na ForumTT.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#88
Widzę, że kolega od razu na ostro?
Michał, przeczytałeś swój wpis przed kliknięciem "wyślij"?

Zaczynam swoją przygodę z TT makietę będę kupował, zastanawiam się nad taborem jaki będę chciał skompletować, na razie 2 składy. Chciałbym by było to PKP, parowóz kupię jakiś Tilliga raczej są dostępne, ale spalinowozy z IV epoki oferuje tylko MTB. Nie jestem wielkim estetą w SU46 rażą mnie tylko reflektory, a w rumunie dodatkowo napisy.. to jakiś dramat.

Czy w skali TT oferuje ktoś jakieś odbłyślniki do tych lokomotyw? By to "wyglądało"? Albo czy da się coś z tym zrobić?
Ja Ci tylko uprzejmie piszę, że posty w ten sposób pisane skończą się ostrzeżeniem od admina. I słusznie.
W sumie mogłeś napisać wszystko bez kropek i przecinków
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
402 8 0
#90
MTB robi modele jakie robi. Konkurencji w tt w tym segmencie nie ma to tak to wygląda. SU46 zamówiłem, ST43 mam i model jak model, tam skrót, tam coś uproszczone ale jest piękny, bo porównania brak a jednak przypomina coś co w realu na polskich szlakach jeździło. Parowozy tilliga to też tylko przemalówki taboru DR, jedynie lampy dają a`la PKP. Tkt3 ma przegrzewacz na dymnicy, Ok1 dzwoń parowy i armaturę niemiecką. Ale dają radę.
IMG_20170720_114233-1842x1382.jpg
 

aviaTTor

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#91
Piotr dużo fajniej sie prezentują ST43-315,ST43-418 lapsze malowanie ,tę 397 muszę spatynować w pierwszj kolejności bo rażą mnie jej kolory;)przydałyby sie też kalki czekam na reaktywację sklepu kalkomanie.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#95
Niestety cisza w tym temacie , a szkoda .Mam sporo modeli nieskończonych przez brak kalkomanii szczególnie samochodów .
No też miałem ze ś.p. Panem Andrzejem kilka tematów rozpoczętych.
Odnośnie kalek to chyba ktoś jest na giełdzie w Warszawie kto ma spore zapasy z alegratki. Trzeba albo samemu jechać albo popytać chłopaków ze stolicy.
Ewentualnie opracować samemu i dać do druku. Arkusz A4 to koszt około 130 zł.
 

borczy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#97
No też miałem ze ś.p. Panem Andrzejem kilka tematów rozpoczętych.
Odnośnie kalek to chyba ktoś jest na giełdzie w Warszawie kto ma spore zapasy z alegratki. Trzeba albo samemu jechać albo popytać chłopaków ze stolicy.
Ewentualnie opracować samemu i dać do druku. Arkusz A4 to koszt około 130 zł.
Jakby ktoś chciał to jeden komplet kalek do ST43 mam - brakuje tylko przydziału.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
402 8 0
#98
No mam i ja Rumuna drugiego.
Po zmianie sklepu na shop.dcc24.eu - pierwszy raz tam kupowałem - to nie dość że taniej niż u konkurencji - znane sklepy na M oraz M to jeszcze cały proces zakup przelew odbiór z paczkomatu zajął 3 dni.
Dużego wyboru w tt niestety tam nie ma ale jak pojawią się Suczki to pewnie też tam zamówię.
W weekend potestujemy te nowe łożyska kulkowe
IMG_20190118_132444-3120x2340.jpg IMG_20190118_132359-3120x2340.jpg IMG_20190118_132502-3120x2340.jpg
 

cichonek

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#99
Prztestuj przede wszystkim ułożenie wózków na torach podczas jazdy, bo widzę że osie środkowe są uniesione do góry. O tej przypadłości pisał kiedyś Ranger na ForumTT w związku z EU05. Ja miałem przez chwilę 315 i właśnie przez ukośne względem toru ułożenie wózków i fatalną malaturę zwróciłem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 4
Tabor TT/TTm/TTe 21
B
Tabor TT/TTm/TTe 5

Podobne wątki