• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43 MTB plus Lenz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#1
Jak zmienić jasność oświetlenia w dekoderze Lenz z ustawianiami pod ST43 MTB.
Kupiłem od jednej osoby, oba elementy (lokomotywę i "dedykowany" dekoder jazdy i oświetlenia) i w porównaniu z innymi lokomotywami ST43 świeci słabiej.

Używam MM.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#2
Jak zmienić jasność oświetlenia w dekoderze Lenz z ustawianiami pod ST43 MTB.
Kupiłem od jednej osoby, oba elementy (lokomotywę i "dedykowany" dekoder jazdy i oświetlenia) i w porównaniu z innymi lokomotywami ST43 świeci słabiej.

Używam MM.
Używasz MM z jaką centralą?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#6
To są właśnie fabryczne ustawienia ☺
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
#13
"Zestaw startowy ze słabszym zasilaczem" myslalem, ze chodzi o to, ze startowy albo, ze slaby zasilacz.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#15
Za co odpowiada CV55, 56 i 57?
Wystarczy poczytać instrukcję od dekodera, ale komu się chce:(
To wyjaśniam - CV55 i CV56 odpowiadają za wypełnienie przebiegu sygnału PWM na wyjściach świateł FRONT / REAR ( łopatologiczne jasność świecenia tych świateł - pełne wypełnienie przebiegu PWM = wartość 255 )
Jeśli w CV 57 będzie wartość 0, to wyjścia świateł będą miały jasność taką jak została ustawiona w CV55 i CV56.
Wpisując do CV57 inne wartości np. 2 mamy możliwość wywołać efekt przyciemnienia świateł funkcją F2 - pod warunkiem ustawienia CV55 i CV56 na wartość mniejszą niż 255.

Myślałem, że kolega @przemek tabisz ma jakiś sprzęt umożliwiający odczyt zawartości CV :)
Niestety - ta czarna skrzyneczka ROCO tego nie umożliwia :(
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
#16
@Grzes gdybym miał instrukcje to bym doczytał. Poza tym do tej pory wystarczyło mi ustawianie cv1-5. Nawet nie wiedziałem że są możliwości aby tak wysokie cv ustawiać.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#17
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 7
DCC 4
DCC 4
DCC 2

Podobne wątki