• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43-264 - Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#22
Rumun jest gotowy do malowania. Doszły wszystkie brakujące detale. Na bazie oryginalnych płytek do oświetlenia reflektorów powstały nowe, do których zamontowałem wkłady z odbłyśnikami. Wewnątrz odbłyśnika swoje miejsce znalazła żarówka oraz czerwona dioda led, która przez światłowód oświetla sygnał końca pociągu.

ST43_264.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#25
Jestem zainteresowany nabyciem takiej płytki oświetlenia..
.
Jak napisałem, sama płytka pochodzi od fabrycznego modelu i jest przerobiona trochę. Dla jednego modelu nie opłacało się rysować i zlecać wykonania takiej płytki. Same odbłyśniki pochodzą od Jankola. Od spodu mają doklejone fragmenty rurki z tworzywa sztucznego. Niestety, nie planuję robić takich płytek w większej ilości.


No i jak co roku dyplom za model roku można już drukować, chociaz dopiero przednówek! (y)
Taa, jeszcze tylko trzeba pomalować rumka :) Będzie trochę roboty z tym, a nie wiadomo co wyjdzie.
Muszę tu za to publicznie napisać, że dzięki patentowi Stacha rumun dostał "niezniszczalne" uchwyty sygnałów końca pociągu na obudowach reflektorów :) Dzięki!
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#26
Ma może ktoś z Was informacje na temat stacjonowania tytułowego ST43-264 w latach 70-tych? Szczególnie interesuje mnie końcówka lat 70-tych.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#27
hm raczej bedzie trudno , ale być może cały swój żywot był w Czerwieńsku .. bo wg klatki kolejowej od 1992 ..był u nich ..
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#28
Tomku miło,że wybrałeś ten właśnie numer:)
ST43-264 w inwentarzu na dzień 01.01.1976r był w lokomotywowni Leszno.
Nie wiem czy maszyna ta nie była w późniejszych latach - być może na krótko gdzieś oddelegowana, ale na spisie inwentarzowym na dzień 01.01.1986 nadal była na stanie
lok. Leszno
Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
#29
Zapowiada się model na najwyższym poziomie, do którego zresztą Tomasz zdążył nas przyzwyczaić. Po prostu nuda ☺☺☺ Mam nadzieję postawić przy nim waloryzację SU45.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#30
Tomku na potwierdzenie moich słów znalazłem taki wpis :
https://www.facebook.com/lokleszno/posts/471227259657981
Jest ( a raczej powinno być tam zdjęcie - mnie się nie wyświetla) Twojego przyjaciela Miłosza Telesińskiego.
Ale poszukałem to zdjęcie na stronie pana Miłosza nie wiem czy je znasz, ale pokazuje jeszcze "rumunka " z listwami (1987 r.) tak jak Ty chcesz odwzorować w modelu:)
zbaszynek_19_04_87_a.JPG
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#31
Dziękuję Wam za pomoc! To zdjęcie powyżej jest mi jak najbardziej znane. Zadałem to pytanie, ponieważ na jeszcze innym zdjęciu Miłosza Telesińskiego z ST43-264 wykonanym 02.06.1987 w Międzyrzeczu na ramie widnieje opis Lok. Zbąszynek DOKP Zachodnia. Wcześniej zakładałem, że lokomotywa przed 1987 rokiem również podlegała pod Zbąszynek. Natknąłem się jednak na wpis z facebooka pokazany przez Zbyszka powyżej i to wprowadziło moje wątpliwości. Ponieważ model chciałem wykonać w wariancie z końcówki lat 70-tych, dostanie przynależność z Leszna. Względem zdjęcia Miłosza Telesińskiego będzie się różnić brakiem anteny do radiotelefonu.

Piotrek, nie wiem co z tego rumuna wyjdzie i czy będzie mógł stać przy Twojej SU45 :)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
#32
Przy SU45 raczej nie bo model ma być z końca lat 70-tych a SU45 to wymysł poczatku lat 90-tych. Na doborowe towarzystwo by pasowała SP45 z epoki IV
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#33
Jacku Tomek pisząc te słowa miał na myśli (tak sądzę) wykonanie modelu.
Fakt jest taki ,że zarówno Tomek jak i Piotrek to pierwsza liga w modelarstwie;)
Ja jednak sądzę ,że "rumun" Tomka i "fiacik" Piotrka będą perfekcyjnie zrobione:)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#35
ET42 Jarka to już inna liga i nie ma co porównywać do niej mojego rumuna, który bazuje na fabrycznym napędzie i częściowo gotowej budzie. Jarkowi mocno kibicuję i też czuję, że ten rok będzie należał do elektryków :) Piotr jak pokaże skończoną SU45, która jak go znam będzie miała masę ciekawych detali, też podniesie poprzeczkę :)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#36
Po ponad 4 latach budowy udało mi się skończyć rumuna :) Model dawca czekał od 2006 roku :) Dla przypomnienia model bazuje na fabrycznym podwoziu i budzie od Jankola. Dodałem kilka detali mojeg pomysłu, widać je we wcześniejszych postach. Model otrzymał malowanie z epoki IV i przynależność z Leszna. Posiada oświetlenie białe na żarówkach, światła czerwone oraz manewrowe. Został wyposażony w dekoder dźwiękowy, a przygotowaniem dzwięków już jakiś czas temu zajął się Tomek Kołodziejski, za co mu jeszcze raz dziękuję.

IMG_1810_.jpg

IMG_1794_.jpg

IMG_1800_.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 10
Tabor 29
Tabor 17
Tabor 36

Podobne wątki