• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST 44 pytanie

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#1
witam, mam pytanie ... chciałbym przerobić swojego BR120 ROCO na ST44 ale... i tu moje pytanie .. ile cm mają wystawać reflektory od czołownicy?
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
paziu1000000, no nie wydaje mie sie!

Oto zdjęcie ze strony www.polimedia.pl, ukazujące czoło zastępcze do popularnego modelu "Gagarina" Piko. Jak widać, reflektory wystają duuuużo więcej, niż na tamtym schemacie.

Zresztą, wystarczy poszukać zdjęć ST44 na Google, by szybko się zorientować, że te plany nie pokazują prawdy.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Rysunek jest w/g mnie OK, po prostu jest to przekrój przez środek, a ściana czołowa jest wypukła więc "zasłania" część reflektora.
A te oczy na szypułkach z allegro to niezła karykatura :)

Za KMiD 1/2001:
reflektor - średnica 6 mm, długość 5 mm,
odstęp środków reflektorów od siebie 20 mm, 4.5 mm nad półką
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#9
Osti :) a co Ty chcesz od tego gagarka fajny jest :) jakiś taki dla ślepych maszynistów :) wygląda jakby jechał na corride do Hiszpanii
 

Shepard

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
"... U nasady 6, na końcu 4.7mm... "

U nasady zmierzyć raczej trudno, bo tubus wchodzi w powierzchnię rozwiniętą na łuku...

http://www.polimedia.pl/apm/St44_zest01.jpg

Podaj kontakt na maila - poszukam rysunków w/g których zrobiliśmy nasz element i podeślę... :D

S.
 

Shepard

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Odblaśniki.
Nie są metalowe. To odlewy poliuretanowe - tryśnięte powłoką dającą taki efekt. :D
Mają wyprofilowaną powierzchnię i przygotowane otwory pod żarówy/diody/światłowód.
Są w każdym zestawie do ST44.
W związku z czyszczeniem magazynów z wszystkiego co robiliśmy w skali 1/87 - pojawiają się resztki np. na Allegro.

Pozdrawiam,
S.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
L
Tabor 33
Tabor 1
Tabor 25
Tabor 6
Tabor 10

Podobne wątki