• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST-43 w malowaniu CTL by TILLIG

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
101 0 2
#1
Czy ktoś z Was ma może w swoich zbiorach ST-43 w malowaniu CTL produkcji TILLIGa? Czy mógłbym prosić o zdjęcia na skrzynkę i jakiś komentarz, jak jest wykonany i czy posiada jakieś smaczki (np. otwierane drzwi)? W Opolu nie ma żadnego sklepu żebym mógł pomacać i zobaczyć ww. model z bliska, a właśnie zachorowałem na tę lokomotywę.
 
Reakcje
9 1 0
#2
Posiadam tę lokomotywę. Wizualnie wykonana ładnie, ale... Jest za lekka, ma problemy z uciągnięciem większego składu. Napęd wykonany tandetnie, byle jakie wózki, byle jakie zębatki. Silnik w miarę dobry, trochę za małe koła zamachowe.Szwankuje KKS. Zdejmowanie pudła rozwiązane tak tragicznie, że trzeba nieźle uważać żeby nie połamać czegoś. Myślę że lepiej poczekać na poprawioną edycję tej lokomotywy, opis znajdziesz w Świecie Kolei 9/2007
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
353 1 0
#4
Czy ktoś z was ma może Rumuny Tilliga w nowych "lepszych" wykonaniach :D Chce sie dowiedzieć o własności jezdne czy sie poprawiły i czy została bardziej obciążona.Poprzednia wersja pozostawia wiele do życzenia. Czyli prosze o wasze opinie na ten temat :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
Dokładnie nie sprawdzałem, ale to co ja zauważyłem:
- buda buja się na boki tak, jak w starej wersji,
- płytka elektroniczna nie przeszła wcale, albo niewielkie zmiany, bo przy sterowaniu analogowym nadal światełka migają przy zmianie polaryzacji,
- wózki to odlewy z metalu - można się dopatrzyć przez to minimalnych różnic w detalach dokładności odwzorowania szczegółow pomiędzy starymi plastikowymi, a tymi metalowymi, na korzyść tych dawniejszych plastikowych,
- nie wiem czy tylko mój egzemplarz, ale bardzo fajny dźwięk ma model jak jedzie, takie niskie tony buczenia napędu, które fajnie pasują do takiej maszyny.

Brałem też oba modele do ręki - stary i nowy, by porównać, ale jakoś trzymając tego czy tego, nie zauważyłem różnicy w wadze. Ale nie sprawdzałem tego dokładnie, po prostu nie zwróciło to mojej uwagi, by ten nowszy był cięższy.
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
353 1 0
#7
Makieciarz ci sprowadzi musisz sie z nim skontaktować :D

Dzęki CoCu za informacje,ale jeszcze jak byś mógł własności jezdne. Bo ta starsza wersja czest mi wypadała z szyn, wystarczy że jedna szyna jest nieco wyższka(na łuku)to pierwszy zestaw kołowy podbija i wypada z szyn co pozniej prowadzi do wykolejenia na rozjezdzie.Nie wiem może to tylko moj model tak ma. Wydaje mi sie że jest za lekki dlatego pytam :D Więc jak możesz CoCu to sprawdz wagi obu maszyn i to o czym pisałem powyżej.Dzieki WIELKIE, przymierzam sie na nowego tilliga dlatego mam pytania :D Czy warto za tą kase...
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#8
Mandylion napisał(a):
Posiadam tę lokomotywę. Wizualnie wykonana ładnie, ale... Jest za lekka, ma problemy z uciągnięciem większego składu. Napęd wykonany tandetnie, byle jakie wózki, byle jakie zębatki. Silnik w miarę dobry, trochę za małe koła zamachowe.Szwankuje KKS. Zdejmowanie pudła rozwiązane tak tragicznie, że trzeba nieźle uważać żeby nie połamać czegoś. Myślę że lepiej poczekać na poprawioną edycję tej lokomotywy, opis znajdziesz w Świecie Kolei 9/2007

Zgadzam się z ta opinią. A rama podwozia, trybki mogły by być przynajmniej metalowe cena za wysoka do jakości wykonania no ale kupiłem pod przeróbke na rumuna
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#9
Darth Maul, po pierwsze, to ja kupiłem wersję w malowaniu PTKiGK, a nie CTL o której była mowa w tym temacie na wstępie. Kupowałem w "Parowoziku" i tam są tylko te. Nie słyszałem zaś nigdzie o tym, by ktoś miał w sprzedaży (czy to na stanie, czy na zamowienie) którąś z innych zapowiadanych wersji malowania tej lokomotywy. Jeśli ktoś ma takie informacje, to sam jestem ciekaw i czekam.

Po drugie. Nie jestem w stanie sprawdzić własności jezdnych z prostej przyczyny: mam tylko prosty i długi odcinek toru, na którym nie ma zwrotnic, no i oczywiście łuków. Wszystko jest proste względem siebie, więc nie mam jak dla Ciebie sprawdzić, czy model jest podatny nadal na wykolejenia. Wybacz.

Po przecie. - co do wagi. Właśnie wyjąłem ponownie oba modele i mogę stwierdzić, że rzeczywiście nowy jest cięższy. Jest to wyczuwalne po wzięciu do ręki raz jednego, a raz drugiego. W sumie jak na model tej wielkości, to waży już chyba odpowiednio.

I na koniec dla ciekawych, wymienię różnice w wyglądzie zewnętrznym obu wersji: starej i nowej. Na dachu zmienił się tylko jeden element: okrągły dekielek nad przedziałem chłodnic. Teraz ma dużo większą średnicę, jednak już nie ma siateczki stalowej, tylko siatka jest odlewem wspólnym wraz z całym dekielkiem, przez co wygląda to trochę mniej filigranowo. Ściany: napisy z nazwą przewoźnika i serią oraz numerem lokomotywy posiadają inny krój czcionki, inną wielkość i rozmieszczenie. W starym były rozbite na lewo i prawo, w nowym są z prawej jeden nad drugim. W nowym klamki nie są pomalowane na srebno, a obwódki żaluzji na czarno, jak to było w starszym modelu. Stary ma rameczki reflektorów srebrne, a nowy czarne. Zmienione i inaczej porozmieszczane napisy na całej ramie ostojnicy. Delikatne i w zasadzie zupełnie niezauważalne różnice w kilku detalach wózków.

I na koniec jeszcze ostatnia sprawa. Może będę niepopularny dla sprzedawców ze sklepów z "kolejkami" jak to napiszę, jednak cena modelu raczej nie jest adekwatna do niego samego. Model nie wyróżnia się żadnymi bajerkami czy nowinkami, i to nie mówię o nowej wersji, tylko o modelu w ogóle. Ma prostą bryłę, żadnych efektów cyfrowych, poza oświetleniem, więc co tu tyle kosztuje? Nawet dekodera nie ma, chociażby zwykłego, nie dźwiękowego.
Ja kupiłem z kolekcjonerskiego jakby obowiązku. Ale cena nieco boli.
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
353 1 0
#11
Wiem CoCu że to model CTL ale różnia sie tylko malowaniem. Mi chodziło przedewszystkim o jazde czy dalej trzesie itp. Więć mi pomogłes:)dzieki.A co do ceny to faktycznie.Może kiedyś sobie kupie ale narazie trzeba sie wstrzymać.
 

Podobne wątki