• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Sprzęt budowlany i drogowy PRL

bożo wporzo

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dziękuję za odpowiedź . Model żywiczny rzeczonej koparki do mnie już dotarł .

Tymczasem dłubię sobie białorusinkę .



Czy ktoś z kolegów posiada jakieś zdjęcia archiwalne białorusinek z oznaczeniami jakiś peerlowskich przedsiębiorstw , lub gdzie takich fotek szukać ? W ostateczności zrobię oznaczenia czeskie pudełkowe , ale wolałbym zrobić naszą :)

b1.jpg
b2.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Czy ktoś z kolegów posiada jakieś zdjęcia archiwalne białorusinek z oznaczeniami jakiś peerlowskich przedsiębiorstw , lub gdzie takich fotek szukać ? W ostateczności zrobię oznaczenia czeskie pudełkowe , ale wolałbym zrobić naszą :)

Zobacz załącznik 342149 Zobacz załącznik 342150
Ogólnie ciężko jest trafić na starych zdjęciach taką białoruśkę z oznaczeniem jakiegoś przedsiębiorstwa z okresu PRL. Zamiast dawać czeskie, lepiej nie dawaj żadnych i tak też będzie zgodnie z historią.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
A taką niskopodłogową Zremb P-402 mógł być wożony .
Poszukuje do niej dokumentacji , wymiary ,rysunki itp .
P-402.jpg

kraz 255 tl polen.jpg
 
Ostatnio edytowane:

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Dziękuję za odpowiedź . Model żywiczny rzeczonej koparki do mnie już dotarł .

Tymczasem dłubię sobie białorusinkę .



Czy ktoś z kolegów posiada jakieś zdjęcia archiwalne białorusinek z oznaczeniami jakiś peerlowskich przedsiębiorstw , lub gdzie takich fotek szukać ? W ostateczności zrobię oznaczenia czeskie pudełkowe , ale wolałbym zrobić naszą :)

Zobacz załącznik 342149 Zobacz załącznik 342150
Ja miałem taka kiedyś i nie miała oznaczeń a była od nowości w Polsce w jakiejś komunalce :

PIC01586.JPG
 

bożo wporzo

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dziękuję za zaangażowanie . Ta z Katowic jest mocno zmodyfikowana , w stosunku do standardowych koparek , że tak nazwę , więc chyba jednak się nie pokuszę . Sam model jest bardzo trudny ,wiec na modyfikacje nie będę miał ochoty . Skłaniam się więc do takiej bez oznaczeń , choć czeska wciąż wchodzi w grę . W tej chwili jestem na etapie kładzenia przewodów hydraulicznych , wyposażyłem już szoferkę i pomału zbliżam się do malowania . Paweł , dzięki , masz oko , że to wypatrzyłeś :) . E302b będzie zatem żółta i następna na warsztacie .

MM - a tablic rejestracyjnych nie miałeś ? Ładnie obdrapana - będzie inspiracją przy łederingu :) Masz więcej zdjęć swojej maszyny ?

Gdybyś miał i zechciał się podzielić :) to gkrawczyk.marine@onet.eu
 

MichałŁ

Aktywny użytkownik
Reakcje
131 1 0
Ta z "Katowic" to inna wersja u mnie mówiono na nią "rolnicza" miała inną koparkę która miła możliwość obrotu o 360 stopni i była bardziej przystosowana do przeładunku niż do kopania.
 

Piotr1985

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich użytkowników niniejszego forum. Poniżej,w pierwszym poście, zamieszczam historyczne już zdjęcie gdyńskiego Kamaza związanego z budownictwem drogowym.

kamaz.JPG


Jednocześnie mam dwa pytania dotyczące tego Kamaza:
1. Jak fachowo nazwać jego zabudowę? Wiem, że na początku tego tematu jest zdjęcie Jelcza z podobną zabudową (Remonter RDC-70) ale tylna część zabudowy Kamaza jest inna i stąd moje wątpliwości.

2. Model Kamaza ze zdjęcia to 53212 czy 5320?



Zdjęcie Jelcza wspomnianego w punkcie 1:
Zobacz załącznik 99966
Remonter RDC-70 na podwoziu Jelcza
 
Reakcje
1 0 0
Jak fachowo nazwać jego zabudowę?
Cześć! Ten Kamaz to przeróbka. Fabrycznie takie nie wychodziły. Po prostu usunięto przednią część skrzyni i w jej miejsce wstawiono sprężarkę z remontera MADRO RDC-70, jaki był montowany na Jelczach 315 (dość popularny sprzęt w latach 70. i 80.). Co do nazewnictwa to ja bym go nazwał mimo wszystko remonterem, ewentualnie "skrzyniowy ze sprężarką".
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 16
Skala 1:1 217
Skala 1:1 136
Skala 1:1 169

Podobne wątki