• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Sprzęt budowlany i drogowy PRL

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Mam zdjęcia współczesne, pojazdów z datą produkcji na pewno z czasów PRL. Zdjęcia wykonane w Kaliszu kilka tygodni temu, miasto przebudowuje ulice i sprzęt jaki tam można spotkać to mieszanka nowoczesności z użytecznością i trwałością pojazdów z czasów poprzedniego ustroju.
SNV34303.JPG SNV34304.JPG SNV34305.JPG SNV34351.JPG SNV34350.JPG

Ten Star 266 to chyba przeróbka z demobilu.
SNV34352.JPG SNV34353.JPG SNV34354.JPG

Ta białoruska to żywy przykład na to iż sprzęt "od wschoda" to trwałość. Scena mogłaby być sfotografowana w końcówce lat 80-tych a była kilka tygoni temu :) z okna wieżowca.
SNV34360.JPG SNV34368.JPG SNV34363.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Mam intrygujący mnie od paru lat temat. W 2006 roku trafiłem na dźwig i zrobiłem mu zdjęcie. Mam gdzieś w pamięci "migawki" z takim dźwigiem z dzieciństwa z lat 80-tych. Udało mi się dotrzeć do informacji, że jest to dźwig firmy P&H model W-200. Firma działa (działała) w USA. Próbowałem coś więcej dowiedzieć się w firmie, której telefon widnieje na maszcie, ale dostałem tylko potwierdzenie, że rzeczywiście jest to P&H. Nie dostałem informacji jak dźwig znalazł się w Polsce. Sądzę, że musiał być sprowadzony do Polski jeszcze przed 89 rokiem, a firma musiała odkupić go od jakiegoś państwowego przedsiębiorstwa. Dostałem też informację, że obecnie dźwig z mojego zdjęcia pracuje w Częstochowie. Ma ktoś z Was jakieś informacje dotyczące tego typu dźwigu w Polsce?


Zobacz załącznik 193838
W międzyczasie znalazłem jedną informację na temat wspomnianego dźwigu. Sądzę, że tego samego typu dźwig znalazł się na polskim filmie: "Pejzaż horyzontalny". Wg. mnie jakaś ilość tych maszyn musiała zostać zakupiona w czasach PRL-u za granicą. Wydaje mi się, że obecnie konstrukcję takiego dźwigu kontynuuje firma Grove.

P&H.JPG
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
W mojej wsi (gmina Skórzec) na mojej działce i w okolicy w ciągu ostatniej dekady robiono drogę, szamba a potem kanalizację, wymianę transformatorni. Przy tej okazji pojawiło się kilka maszyn rodem z dawnego gminnego POM-u jak i prywatnych, pamiętających czasy PRL-u, a jednak wciąż na chodzie. Na fotkach:
- rok 2006, koparko-ładowarka Białoruś BH 025 kopiąca szambo;
- rok 2009, żuraw samojezdny (na podwoziu Jelcza -? ) montujący nową trafostację, obok zwyżka (podnośnik koszowy) Star 28 - tez niemłody chociaż to już nowsza generacja;
- a to jeszcze Siedlce: rok 2006, żuraw kołowy ZREMB POLAN ŻK-162 służący do rozładunku towaru z platform w sklepie z maszynami rolniczymi.
 

Załączniki

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
A tak, mam na dysku schowaną stopklatkę z fiatem nr 1313 przejeżdżającym pod tablicą "Skórzec". Dzięki "Zmiennikom" nazwa tej nawet fajnej ale niewątpliwie dziurawej wioski nie jest obca ogółowi rodaków :)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
W międzyczasie znalazłem jedną informację na temat wspomnianego dźwigu. Sądzę, że tego samego typu dźwig znalazł się na polskim filmie: "Pejzaż horyzontalny". Wg. mnie jakaś ilość tych maszyn musiała zostać zakupiona w czasach PRL-u za granicą. Wydaje mi się, że obecnie konstrukcję takiego dźwigu kontynuuje firma Grove.

Zobacz załącznik 251483
Ciąg dalszy zagadki archeologicznej. Na filmie z Targów Poznańskich z 1973 roku trafiłem taką klatkę. To musi być ten poszukiwany przeze mnie dźwig. Z końcówki napisu na maszcie wychodzi, że to Grove, a więc były to dźwigi importowane najprawdopodobniej z USA.
Dzwig.JPG
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Znalazłem w necie takie dwa zdjęcia dźwigu GROVE RT760 z początku lat 90-tych.
501gggggggllll.jpg
hqdefaultgggggglmk.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 16
Skala 1:1 217
Skala 1:1 136
Skala 1:1 169

Podobne wątki