• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Sprzęgi - rodzaje, montaż i opis

Organ18

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
Zamówiłem sprzęg typu standardowy rocko bo kupując bttb zaliczł bym wpadkę bo one od "pojazdu" schodzą troche niżej to jest dobre do wysokich np. lokomotyw ;) a co do serva widziałem na allegro po 10 -12 zł ale nikt nie wysyła Paczkomatem Inpost :/ a sprzęgi zamówiłem na stronce zajmującej się modelarstwem i w kulki leci ta firma . Bo zamówiłem złożyłem u nich zamówienie i ciągle same problemy :/ nast. razem przemyśle czy u nich kupować :/
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#42
Tak wygląda zamontowany w lokomotywce sprzęg, hak od Weinert'a :)
Jeszcze tylko trzeba poczernić, ale na razie to gdzieś wsadziłem czernidło :confused: i muszę go znaleźć :D
Oczywiście wyp* te mechanizmy krótkiego sprzęgu.
DSC_8923-1.JPG DSC_8927-1.JPG DSC_8931-1.JPG

Z przodu praaawie jak zaleca producent, prawie, bo ze względu na konstrukcję wykorzystałem jakieś 40% sprężynki, bez zdjęcia bo i tak mało co widać.
Z tyłu skróciłem hak i zamontowałem na sztywno, bez sensu było frezować obudowę tendra ;)
DSC_8933-1.JPG
:)
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#46
Panowie orientujecie się czy można u SK Model bądź u Schlesienmodelle kupić imitację sprzęgów śrubowych i powietrznych te które stosowane są w modelach EU07? Póki co napisałem do obu producentów i czekam...
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#48
Pisałem już dawno i czekam... ;) Od Piko można dostać jako Piko 96360-43 grupa 7 części zamienne serwisowe złącze ogrzewania, przewody hamulcowe, zaczepy
96360-43.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#55
Przeważnie wszystkie sprzęgi wykonałem ręcznie w skali H0. Elektryczne, powietrzne i parowe. Były takie podwójne, ale oddam tę wiedzę innym...
 

Podobne wątki