• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Sprzęgi - rodzaje, montaż i opis

Witam

Rozwiązałem problem sprzęgu w lokomotywie w banalny ,lecz może nie bardzo elegancki sposób. Wygiąłem lekko oczko sprzęgu w lokomotywie w dół, tak aby trafiało pod oczko wagonu. Działa. Wiem, że to półśrodek, ale z rozwiązaniem docelowym poczekam do czasu uzyskania przejezdności makiety.

pozdrawiam - Juras

Ze zdjęć pokazanych na w/w stronie można wywnioskować , że wagony będą spięte blisko i że te sprzęgi można prawdopodobnie wpiąć w gniazdo sprzęgów.
Tak ja to odebrałem po obejrzeniu zdjęć - choć przydałby się lepsze fotki np. samych sprzęgów.

DieselPower

Aktywny użytkownik
Ostatnio ciężko dostać krótkie sprzęgi Fleischmann-a. Czy w związku z tym że firma ta "wychodzi" że skali H0 należy się spodziewać również zakończenia produkcji ich krótkich sprzęgów, ktoś może coś wie na ten temat?

DieselPower

Aktywny użytkownik
Dzięki. Faktycznie ma sporo na stanie. Tylko bardziej mi chodziło o to czy w dalszym ciągu zaopatrzyć się w sprzęgi fleischmanna czy z uwagi na odejście tej firmy z H0 również te sprzęgi znikną z rynku i należało by już przestawić się na Roco lub inne?

inax

Nowy użytkownik
ja mam pytanie czy w lokomotywach PIKO serii Hobby np BR218 czy Taurus które nie posiadają kinematyki krótkiego sprzęgu da się wymienić cały zaczep sprzęgu aby podłączyć krótkie sprzęgi? 2 lata bawiliśmy się z dzieckiem na standardowych oczkowych ale myślimy w końcu o zmianie na krótkie.

inax

Nowy użytkownik
Nie do końca zrozumiałem odpowiedź "jedynie KKS nie ma". Widać pod lokomotywą że sam sprzęg nie jest wyjmowany, trzeba chyba cały zaczep wyjąć, pytanie czy da się włożyć taki dzięki któremu uzyskam możliwość wpięcia sprzęgów krótkich? W opisie lokomotyw które mam (BR218, taurus) pisze ewidentnie "Lokomotywy nie posiadają KKS dlatego nie mogą być wyposażone w sprzęgi do krótkiego łącznia" Czyli ich ogólna konstrukcja to uniemożliwia czy da się to "obejść"?