• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sprzęgi amerykańskie

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#21
hm..

jako kleszcz pewnej sprawy rozkoszowania się widzeniem i oddaniem właśnie takim zagadnieniem -jak sposób sczepiania wagoników w takim pomniejszeniu,i co? ano, w oryginale,jest stosowany sprzęg śrubowy,rzadko ,marginalnie -sprzęg samoczynny-to w skalach innych-TYLKo ,stosowane są sprzęgi samoczynne,wyżej -klasyk ,znany system ,znanego wytwórcy ,jest kilka systemów ,starych i nowej generacji,w oryginale koleje wschodnio-sąsiadów ,stosują ten system ;zderzaki ,czy jak tam -bufory plus sprzęg samoczynny.dziękuję
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#22
Dariusz napisał(a):
...Te sprzegi srubowe, ktore Wladek pokazal mozna z powodzeniem stosowac jezeli model ma byc wystawiany na wystawie...
Gupotki wypisujesz :razz:
Te moje doskonale sprawdzają się w jeździe, po to je sobie zresztą zrobiłem :D jako alternatywę dla Weinert'a, uznałem, że te są jednak nieco za drogie :sad:
Próby wykazały, że kilkanaście wagonów może na nich jechać, oczywiście we współpracy ze sprężynującymi zderzakami, no i to, że łuki R>1000 ;)

A tak w ogóle, wagon ze sprzęgami śrubowymi wygląda 100x lepiej, bez tych badziewnych skrzyneczek, tzn. NEMowskich gniazd i tych KKKowskich instalacji :cool:
Sprzęgam pęsetą, nawet JA lupy nie potrzebuję :D

Te Kadee nie mają zastosowania w europejskim taborze, wygląda to idiotycznie :razz:

ATPO, FREMO -ludki modelujący wg FREMO.87 używają wyłącznie śrubowych sprzęgów, nawet mają to w swojej normie zapisane :D
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#23
wygięte ytuif pod sprzęgami

to jest dopiero dziwoląg ,czy to czemuś służy?,bo to udaje przewody ham.brr.tO musi czemuś służyć ,bo wszędzie (wszystkie kontynenty) jest stosowane=stosują
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#25
dziękuję

a tak apropo,dużo jest makiet z zastosowanymi elektromagnetycznymi rozprzęgaczami? ja nie wiem ,o! która ze stacji naszych słynnych modułowiczów ma takie cosz?(elektromagnetyczny rozprzęgacz)w zastosowaniu czynnym ?
 

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Hoart napisał(a):
tak apropo,dużo jest makiet z zastosowanymi elektromagnetycznymi rozprzęgaczami?
Na mojej makiecie mam takie rozprzęgacze i jak dla mnie bardzo to ułatwia manewrowanie itp. Nie trzeba latać w kółko tylko wszystkim sterujesz za pomocą pulpitu :smile:
 
D

Dariusz

Gość
#28
WM-MODEL napisał(a):
Te Kadee nie mają zastosowania w europejskim taborze, wygląda to idiotycznie
Jeszcze idiotyczniej wygladaja te z Piko, Roco czy Fleischmanna......
Sprzegi srubowe sa niepraktyczne. Ile Ci zajmuje sprzegniecie calego sklady 30-40 wagonow?? Zrobisz to w 3-4 minuty?? A jak to rozsprzegasz???
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#29
i tak i nie

idiotycznie to wtedy ,kiedy posiadacz kolejki z takimi sprzęgami wierzy ,że tak musi być ,że tego nie widać i w ogóle,że to są sprzęgi tak jakby śrubowe-to faktycznie>idiotycznie,ale jak sobie wmówimy ,że to normalne w tej dziedzinie gałęzi gospodarki krajowej ,jaką są kolejki wszelkiej maści i skali i że łączy się tabor za pomocą takich-sprzęgów samo-czynno-obsługowych,to co? to nic,przecież nie dziwimy się ,że "knoxy","dixingtony"są w tak ogromnym zastosowaniu prawdziwym i urojonym.Ja zamontowałem w prawdziwym wagonie ,kilkudziesięcio kilogramowe urządzenie spinające tak zwane pikowskie,jako cwancik reklamowy ,wszystko działało,jak w HO,upaprane niezbędną ilością smaru,reszta pochodziła z natury(zacieki rdzy,pomimo pomalowania i wszędobylskiego smaru.maksymalnie
Pytanie do WM, gdzie można zobaczyć sprzęgi śrubowe--"działające"?tzn--"rzymujące" "Twoje",mam do dyspozycji latający talerz,i mogę tam gdzieś być natychmiast,żeby je zobaczyć ,możliwe to?dziękuję
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#30
Dariusz napisał(a):
Miałem na myśli zastosowanie sprzęgu samoczynnego w wagonikach np. PKP, jak na obrazkach wyżej, no chyba że dla kogoś takie cuś jest... normalne :D
Rozsprzęgam też... pęsetą :razz:
Czas? przecież to nie wyścigi :LOL:

Hoart napisał(a):
Nie są "rzymujące", ale działające :cool:
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#31
acha

moje "rzymują"i są z żywicy niezbrojonej,dla mojego świrowania,właściwości trakcyjne bez zarzutu,ale jakby to miało jeszcze "brutto "wytrzymać"to absolutnie -zbrojenie bez dyskusji drucikiem-i jest -byłoby w porządku.ja żywicujący
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#33
na

pewno-Kluba ,(jak nie żartujesz)metal ,działające ,ale nie rzymujące,ale może wzbogacił ofertę o śrubę działającą
 
D

Dariusz

Gość
#34
Wladek. kolega zastosowal #5, ktore sa za duze ale niestety mniejszych typu #58 zastosowac nie mogl. Krytyce poddalem producentow, ktorzy nie zrobili nic aby pojsc w tym temacie do przodu. Skoro nie chca lub nie potrafia wymyslec podobnego sprzegu do srubowego niech montuja #58. Jest zdecydowanie lepszy od dotychczas stosowanych w modelach Roco czy Fleischmanna.
 

Leszek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
Jak masz zmienic to zaloz od razu 158- whisker- modelowy sprzeg z mala glowica, ma wbudowane sprezynki w sprzeg , mam i dzialaja super , taka sam cena .Prawdopodobnie beda sie sprzedawac lepiej niz # 58
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#40
Dzieki,tych jeszcze nie widzialem w sklepie.Musze gdziesz poszukac. :D

p.s.
ucinajac tego ogona,jak rosprzec wagony bez podnoszenia ich ? tym bardziej jak trzeba by bylo siegnac gdzies dalej na makiete ?
 

Podobne wątki