• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sprężynki do sprzęgów

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
#1
Czy ktoś ma pomysł na pozyskanie sprężynek do sprzęgów w wagonach ?
Chodzi o sprężyny spiralne stosowane m.in. w wagonach PIKOwskich. Przy demontażu często znikają bezpowrotnie w czeluściach mieszkania, a ich znalezienie graniczy z cudem :) Przeglądałem trochę internet w tym Allegro ale nigdzie tak małych sprężynek nie znalazłem.
Może ktoś ma jakieś krajowe źródło na pozyskanie tych detali.

Paweł
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#2
Jeśli mnie pamięć nie myli ( co jest wysoce prawdopodobne:ROFL::ROFL::ROFL:) to te sprężynki miały wymiar zbliżony lub taki sam jak sprężynki ze szczotkotrzymaczy silników... może to jest jakiś trop. Pytanie tylko, czy docisk jest taki sam?? Jak masz jakiś spalony silnik z Piko to może coś nakombinujesz...;)

Pozdrawiam,
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#4
Ani jedne, ani drugie. To są sprężynki spiralne (co wyraźnie zaznaczył kolega Stoker), ale bez uszek. One pracują na ściskanie. Oczywiście, można zastosować podobne do tych pierwszych i próbować uszka odciąć. Ale czy i gdzie można dostać oryginalne lub zbliżone, niestety, nie wiem.
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#5
Skala N nie H0 :mad:
Wpis połączony automatycznie:

Czy ktoś ma pomysł na pozyskanie sprężynek do sprzęgów w wagonach ?
Ja dorabiam je z cienkiego drutu nawojowego. Działają bez zarzutu :).
 

route

Aktywny użytkownik
Reakcje
407 2 0
#11
OP
OP
Stoker

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
#18
W sumie tam nie ma sprężynek dla konkretnych skali modelarskich. Są po prostu sprężyny o konkretnych wymiarach:
http://rbmodel.pl/index.php?action=products&group=068
Jeśli któraś Ci pasuje to po prostu bierzesz. Mi pasuje przedostatnia więc zamówiłem 30 szt.
Być może pierwsza od góry do Z będzie pasować bo jest mniejsza (o ile sprzęg w taborze Z wymaga podobnych sprężyn jak ten w N).

Pozdrawiam

Paweł